PDA

View Full Version : نمونه یک برنامه حسابداری

wolf_majid
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 18:51 عصر
سلام دوستان
امروز تصمیم گرفتم پروژه حسابداری که نوشتم را در اختیارتون قرار بدم که هم با اشکالات و ضعف های برنامه نویسیم آشنا بشم و هم نمونه تقریبا" آموزنده ای برای تازه کارهایی مثل خودم باشه

خوشحال میشم نظرات ارزشمندتون را بگید

این سیستم حسابداری با مشتریان , کارمندان , تنخواهگردانان , بانک ها , کالاها و گروه های کالا و واحدهای اندازه گیری کالا , خدمات , درآمدهای نامشهود , سهامداران , چکهای پرداختی و دریافتی و درنهایت با صندوق در ارتباط است
عملیاتی که این سیستم حسابداری انجام میدهد عبارتست از خرید , فروش , برگشت از خرید , برگشت از فروش , پرداخت , دریافت , ثبت حقوق کارمندان , ثبت درآمدهای نامشهود , عملیات مربوط به بانک و عملیات مربوط به چک های دریافتی و پرداختی می باشد .

به دلایلی لینک ها حذف شدند

لینک های دانلود نسخه اصلی حذف شدند و فقط نسخه دمو در دسترس خواهد بود

لینک (http://uplod.ir/3nh2ozqd8j5b/My_Project.rar.htm)

در ضمن نکاتی که دوستان عزیز گفتن هنوز اعمال نشده
__________________________________________________ ___________________

angel5980
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 20:59 عصر
خیلی ممنون که کارتون رو شیر میکنین ... دانلودش کردم که ببینم چی به چیه ..

reza69
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 21:58 عصر
این سیستم مربوط به چه نوع سیستم حسابداریه؟ انبارداریه؟ یا...؟

wolf_majid
چهارشنبه 18 بهمن 1391, 23:05 عصر
حسابداری انبارداریه :لبخند:

reza69
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 13:01 عصر
چنتا سوال داشتم
تنخواهگردانان چه کسانی هستند؟
درآمدهای نامشهود چیه؟
این سیستم عملیات مربوط به بانک رو چجوری انجام میده؟منظورم اینه که چه کارایی رو مربوط به بانک انجام میده؟

wolf_majid
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 16:35 عصر
چنتا سوال داشتم
تنخواهگردانان چه کسانی هستند؟
درآمدهای نامشهود چیه؟
این سیستم عملیات مربوط به بانک رو چجوری انجام میده؟منظورم اینه که چه کارایی رو مربوط به بانک انجام میده؟

خیلی خوبه که حداقل شما سوال میکنید
بهترم میشه اگه انتقادتون رو هم بگید :بامزه:

تنخواهگردان کارمندانی هستند که در ابتدای ماه پولی برای مخارج شرکت داده میشه , موقع دریافت پول بدهکار میشند و با مخارجی که انجام میدن و فاکتورش ثبت میشه بی حساب میشن

بانک اطلاعاتش در ابتدای کار ثبت میشه و چک های پرداختی , بانک به بانک , کارمزد و واریز صندوق به بانک موجودیش رو تغییر میدند

درآمدهای نامشهود , درآمدهاییه که روش برنامه ریزی نشده مثلا" شما برای فروش تخم مرغ برنامه ریزی کردید ولی کارتون تخم مرغ نه , درحالیکه میتونید کارتون تخم مرغ رو هم بفروشید

البته این رو بگم که کل این سیستم تحلیل من از 1 سال کار با نرم افزار حسابداری حسابرس بوده و ممکنه اشکالات زیادی داشته باشه

در ضمن این رو هم بگم که نام کاربری و پسورد هردو admin ه :لبخند:
جالبه که تا حالا کسی نپرسیده

خواهشا" دوستانی که دانلود میکنند انتقاداشون رو بگند تا من هم با اشکالاتم آشنا بشم
ممنون از کسایی که همکاری میکنن

سعید کشاورز
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 17:04 عصر
سلام...با تشکر از شما :قلب:
فقط یه مورد اینکه من نتونستم اجرا کنم...
کلی رفرنس رو نشناخته..البته دات نت بار رو داشتم نصب کردم..چی کار کنم حالا؟

سعید کشاورز
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 17:15 عصر
اینم لیست Error ها

wolf_majid
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 17:23 عصر
اینم لیست Error ها

آخ ببخشید
برای اینکه حجم پروژه را پایین بیارم Clean Solution کردم
فکر کردم فقط فایل اجرایی برنامه رو پاک می کنه :خجالت:

محتویات داخل پوشه دیباگ را بدون فایل اجرایی برنامه به پست اول اضافه کردم

ممنون از تذکرتون

سعید کشاورز
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 17:33 عصر
آخ ببخشید
برای اینکه حجم پروژه را پایین بیارم Clean Solution کردم
فکر کردم فقط فایل اجرایی برنامه رو پاک می کنه :خجالت:

محتویات داخل پوشه دیباگ را بدون فایل اجرایی برنامه به پست اول اضافه کردم

ممنون از تذکرتون
پست اول که خبری نیست..همون 3تا لینک 4Shared هستش..
کدوم رو باید دانلود کنم؟
شرمنده میپرسم چون اصلا Speed ندارم..:گریه:
اگر توی سرور برنامه نویس رفرنس هارو اضافه کنید ممنون میشم

wolf_majid
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 17:40 عصر
اضافه شد دوست عزیز
یک مقداری آپلود سنترها اذیتم کردند

سعید کشاورز
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 20:07 عصر
مواردی که فعلا به ذهنم میرسه اینا هستش :
به نظرم فونت Tahoma بسیار مناسبتر بود..
به نظرم فرم ثبت کارمند خیلی پیچیده به نظر میرسه..یه نمونه ضمیمه میکنم(اینو واسه یه کتابخونه درست کردم)
فرم لاگینت میتونه از نظر گرافیک خیلی زیباتر باشه..یه سرچ بزنی کلی سمپل گیرت میاد.
برای ثبت کارمند اگه کد ملی اولش 0 داشته باشه ثبت نمیشه..و پیغام میده.وثبت نمیشه
شما که از دات نت بار استفاده کردی یه ریبون کنترل هم مینداختی تنگه فرمها ، کاربر پسند تر بشه..فعلا اینا به ذهنم رسید..
امیدوارم از انتقاداتم ناراحت نشده باشی..
منتظرم باش بازم مزاحم میشم توی همین تاپیک :لبخند:
کلی سوال دارم ازت..آیا امکانش هست جواب بدی ؟

wolf_majid
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 20:24 عصر
اختیار دارید
خوشحال میشم
ممنون بابت انتقادها :قلب:

wolf_majid
شنبه 21 بهمن 1391, 16:23 عصر
بقیه دوستان نظری ندارن ؟
لااقل دوستانی که دانلود کردند نظر بدن
پدر آمرزیده ها بیان انتقاد کنید تا اگر تکمیلش کردم دلم بیاد قرار بدم :لبخند:

در ضمن خواهشا" از نرم افزار سوء استفاده نکنید ( دلیل قرار دادن نرم افزار یادگیری خودم و بقیه دوستانه , پس خواهشا" سوء استفاده نکنید ) , هرچند ارزشش رو نداره

reza69
شنبه 21 بهمن 1391, 21:26 عصر
بقیه دوستان نظری ندارن ؟
لااقل دوستانی که دانلود کردند نظر بدن
پدر آمرزیده ها بیان انتقاد کنید تا اگر تکمیلش کردم دلم بیاد قرار بدم :لبخند:

در ضمن خواهشا" از نرم افزار سوء استفاده نکنید ( دلیل قرار دادن نرم افزار یادگیری خودم و بقیه دوستانه , پس خواهشا" سوء استفاده نکنید ) , هرچند ارزشش رو نداره
آقا پروژت اجرا نمیشه
اگه میشه فایل نصبی یا exe بفرست

(ضمنا اگه میشه این عکس آواتارتو عوض کن خیلی ترسناکه ):لبخند:

wolf_majid
شنبه 21 بهمن 1391, 22:37 عصر
آقا پروژت اجرا نمیشه
چه اروری میده ؟

اگه میشه فایل نصبی یا exe بفرست
فایل نصبش 200 مگه , نمیشه آپلود کرد

(ضمنا اگه میشه این عکس آواتارتو عوض کن خیلی ترسناکه ):لبخند:
آواتار به این قشنگی , کجاش ترسناکه :بامزه:

SHD.NET
شنبه 21 بهمن 1391, 23:05 عصر
ممنون، ولی اگ میشه یه جای دیگه آپ کنی خیلی بیتر هم میشه ، :لبخند:

مثلا توی پرشین گیگ

gwbasic
یک شنبه 29 بهمن 1391, 21:30 عصر
سلام
اول از همه بابت کدي براي استفاده ديگران گذاشتيد صميمانه تشکر مي کنم. مشخص هست که مدتها روي اون زحمت کشيديد.
گاهي اوقات پيش اومده که دوستان دانشجوي اين سايت از من خواستن که در انجام پروژشون کمکشون کنم وقتي ازشون خواستم که آيا حاضرين براي استفاده ديگران کدتون رو در سايت قرار بدين سريع موضع گرفتن که نه من براي اين کد زحمت کشيدم و ... جالب ایجاست که تازه کار هستن و قراره یکی دیگه بدون چشم داشت براشون کدنویسی کنه... بگذریم.
چه خوب بود که خودتون در مورد سبک کدنویسیتون اول توضیح می دادین تا بقیه دوستان هم می تونستن در بحث شرکت کنن.
در مورد چند لایه نویسی سوال کرده بودین سعی می کنم خیلی کوتاه توضیح بدم.
در درجه اول نوشتن لایه DataAccess توسط برنامه نویس با وجود ORM های متنوع کار اضافی ای به نظر می رسه خصوصا که این کار توسط گروهی حرفه ای انجام شده و احتمال خطا کمتر هست. در هر صورت اگر به روش سنتی برنامه نویسی می کنید می تونید از کتابخانه Enterprise Library‌ استفاده کنید که بخشی از اون به مدیریت کار با ADO.NET‌ و ‌SQL برمی گرده و از طریق اون دیگه نیازی به کلاس connect‌ نخواهید داشت.
لایه بعدی لایه Bussiness‌ هست که شما از کلاس هایی با نام ...class_‌ استفاده کردین. این کلاسها بیشتر همون لایه DataAccess رو تشکیل می دن نه bussiness چراکه مستقیما با دستورات sql کار دارن. این کلاس بیشتر شبیه الگوی Repository‌ هست (در موردش تحقیق کنید) در عوض bussiness‌ شما گاهی در لایه UI‌و پشت فرم هاتون دیده می شه. مثلا: فیلد هایی که در سطح فرم تعریف کردید مثل _byte_bankNameMinLenght مربوط به bussiness‌ شما هست و نباید در لایه UI‌ قرار بگیره

و لایه آخر هم لایه UI‌ شما هست که تقریبا همه کاری انجام می ده و نباید اینطور باشه شما اگر لایه ای ایجاد می کنید باید حد و مرز اون لایه رو مشخص کنید و اون حدو مرزها رو رعایت کنید. بطور مثال وقتی لایه DataAccess وجود داره پر واضح هست که ConnectionString‌ در این لایه باید قرار بگیره که شما مثلا در فرم Login اون رو بطور دستی دادید بدون اینکه از لایه DataAccess استفاده کنید (البته شاید احتمالا اولین فرمتون بوده اونو فراموش کردید که با یه مرور درستش می کنید)

در کل پروژه خیلی خوبی بود و بسیار آموزندس پیشنهاد می کنم برای اینکه قابل استفاده برای دوستان باشه ، حجم پروژه رو کم کنید در حد چند فرم و کمی هم در موردش توضیح بدین فکر می کنم استقبال خوبی بشه و در آخر پیشنهاد می کنم که حتما سراغ Entity Framework برین

موفق باشید

wolf_majid
یک شنبه 29 بهمن 1391, 21:59 عصر
ممنون
حتما"

sasan_22
دوشنبه 30 بهمن 1391, 01:36 صبح
آقا یه سوال ر رابطه با 3 لایه؟؟؟؟
متهایی که تعریف میشه توی لایه DAL از چ نوع باید باشه private ...
من private منظرم هست ولی زمانی که شئی میسازم متها تو لیست نمیان:گریه:
باید برم public کنم تا توی لیست اضافه شن . اگه پابلیک بشن که نمیشه کافیه توی لایه UI شئی بسازم و از متدها استفاده کنم:لبخندساده: حالا باید چ کنم کهUI به متدهای BAL دسترسی داشته باشه و BAL هم به DAL ؟؟

ممنون

website.expert
دوشنبه 30 بهمن 1391, 07:48 صبح
سلام دوست عزیز،
متدها معمولاً و اکثراً بصورت عمومی تعریف میشن به جز تعداد اندکی که داخل کلاس فقط نیاز بهشون هست.
شما هم بهتره عمومی تعریف کنید متدهاتون رو.
البته بهتره بیشتر تحقیق و مطالعه کنید تا دستون بیاد که چه چیزهایی رو باید با چه سطح دسترسی تعریف کرد.

من private منظرم هست ولی زمانی که شئی میسازم متها تو لیست نمیان:گریه:
باید برم public کنم تا توی لیست اضافه شن . اگه پابلیک بشن که نمیشه کافیه توی لایه UI شئی بسازم و از متدها استفاده کنم:لبخندساده:
چرا private مد نظرتون هست؟دلیل خاصی داره؟
اگه public بشن چی نمیشه؟
بیشتر توضیح بدید.

mahdad sepah
دوشنبه 30 بهمن 1391, 11:36 صبح
ممنون از زحمتی که کشیدی
ممکنه Script دیتا بیس هم بگذارید؟چون اتچ نمیشیه برای من

website.expert
دوشنبه 30 بهمن 1391, 11:42 صبح
دوست عزیز ممنون از اینکه پروژه ای که روش زحمت کشیدید بصورت open source قرار دادید.:تشویق::قلب:
من زمانی که پروژه رو اجرا میکنم با خطاهای زیر که واسه کامپوننت dev هست رو به رو میشم،باید چه کاری انجام بدم؟!
در ضمن محتویات پوشه debug رو در این مسیر My Project\myProject\myProject\bin\Debug\... کپی کردم!
ممنون.

gwbasic
دوشنبه 30 بهمن 1391, 11:57 صبح
اون dll های component dotnetbar رو در مسیر debug مربوط به پروژه FormsLibrary کپی کنید

website.expert
دوشنبه 30 بهمن 1391, 12:47 عصر
ممنون،حل شد.
اما دوست عزیزم مشکل هایی که تا حالا من دیدم البته ظاهر نه کدها:
1-فرم اصلی تون maximize نمیشه.
2-نمیشه با چند فرم همزمان کار کرد یعنی شما فرم child ندارید و هر فرمی که باز میشه on top که فکر نکنم زیاد قشنگ باشه.
3-بذارید که با کلید enter بشه بین تکست ها بشه به جای tab جابه جا شد.
4-مبالغی که نوشته میشه بصورت حروفی نشون بدید بد نیست.در کنار تکست ها یه لیبلی بذارید که به تومان هست یا ریال یا ... .
5-برای یه سری فیلدها مثل تحصیلات و سربازی میتونید از کامبوباکس استفاده کنید،بهتره.
6-صحت صحیح بودن کدملی رو میتونید با استفاده از تابعی چک کنید.
7-اگه تصویری انتخاب نشه و کنسل زده بشه نباید خطا بده،هیچ عکس العملی اگه نداشته باشه فکر کنم بهتر باشه.
8-بستن اول دوره رو تو برنامه ندیدم!
9-توی تخفیف بصورت درصدی هم بذاری بد نیست.
10-فاکتر ثبت شده باید امکان ویرایش داشته باشه شاید طرف اشتباه کرده باشه.(البته خیلی مشکله و دهن آدمو سرویس میکنه حسابی)
11-تو طریقه تسویه حساب بعد از وارد کردن مبلغ نمیشه همونجا تغییرش داد باید حذف و دوباره اضافه بشه.و اگه طرف چند تا چک بخواد بده باید واسه هر چک تمامی اطلاعات بانک،شماره حساب و... باید وارد بشه!!!
12-نام بانک ها رو در بانک ذخیره کنید و یه فرم بذارید که بشه اضافه کرد و طرف مجبور نباشه هرجا نام بانک رو تایپ کنه.
خیلی های دیگه هم بود که بیشتر ریزه کاریه و باعث لذت بخش تر و انعطاف پذیرتر بودن برنامه از نظر کاربر در حین کار با نرم افزار میشه ولی بخاطر اینکه فکر کنم از حوصله دوستان،هم شما و هم ... خارج باشه ذکر نمیکنم.
در کل سعی کنید این موارد رو رعایت کنید چون تجربه دارم بهتون میگم.
فعلاً اینهارو داشته باشید تا بعد شاید رفتیم سراغ بقیه قسمت ها و کدها.:لبخند:

website.expert
دوشنبه 30 بهمن 1391, 13:07 عصر
راستی شما فقط قسمت ثبت رو درست کردید،درسته؟!
چون من گزارش خاصی ندیدم به جز فاکتور فروش و ... .
البته این رو بگم که یه سیستم حسابداری کامل خیلی قسمت های بیشتری داره مثل دفاتر کل،معین،روزنامه و ... .

wolf_majid
دوشنبه 30 بهمن 1391, 22:02 عصر
ممنون بابت نظراتتون
اکثر انتقاداتتون درست بود , اما در مورد چند تاشون

1-فرم اصلی تون maximize نمیشه.
فکر میکنم اینطور بهتر باشه

2-نمیشه با چند فرم همزمان کار کرد یعنی شما فرم child ندارید و هر فرمی که باز میشه on top که فکر نکنم زیاد قشنگ باشه.
فکر نمی کنم برنامه های حسابداری به صورت mdi باشند

8-بستن اول دوره رو تو برنامه ندیدم!
منظورتون رو نگرفتم

10-فاکتر ثبت شده باید امکان ویرایش داشته باشه شاید طرف اشتباه کرده باشه.(البته خیلی مشکله و دهن آدمو سرویس میکنه حسابی)
پروژه کامل نیست , وگرنه حتما" باید دارای قابلیت ویرایش باشه (بهش اضافه میکنم)

12-نام بانک ها رو در بانک ذخیره کنید و یه فرم بذارید که بشه اضافه کرد و طرف مجبور نباشه هرجا نام بانک رو تایپ کنه.
این خصلت فقط در مورد چک های دریافتست و فکر نمیکنم نیاز باشه به خاطر یک فیلد جدول ایجاد بشه (البته این نظر منه, شاید بهت باشه ایجاد بشه)

خیلی های دیگه هم بود که بیشتر ریزه کاریه و باعث لذت بخش تر و انعطاف پذیرتر بودن برنامه از نظر کاربر در حین کار با نرم افزار میشه ولی بخاطر اینکه فکر کنم از حوصله دوستان،هم شما و هم ... خارج باشه ذکر نمیکنم.
خوشحال میشم بدونم

فعلاً اینهارو داشته باشید تا بعد شاید رفتیم سراغ بقیه قسمت ها و کدها.
بازم ممنون

راستی شما فقط قسمت ثبت رو درست کردید،درسته؟!
چون من گزارش خاصی ندیدم به جز فاکتور فروش و ... .
همونطور که گفتم پروژه کامل نیست و هنوز کار داره :لبخندساده:

البته این رو بگم که یه سیستم حسابداری کامل خیلی قسمت های بیشتری داره مثل دفاتر کل،معین،روزنامه و ... .
در مورد دفاتر معین و کل من زیاد ازشون اطلاع ندارم

reza69
دوشنبه 30 بهمن 1391, 22:24 عصر
در مورد دفاتر معین و کل من زیاد ازشون اطلاع ندارم
منم خوشحال میشم درمورد این موارد و خیلی موارد دیگه که باعث میشه نرم افزار حسابداری ارزش بیشتری رو کسب کنه بدونم.

sasan_22
دوشنبه 30 بهمن 1391, 22:35 عصر
چرا private مد نظرتون هست؟دلیل خاصی داره؟
اگه public بشن چی نمیشه؟
بیشتر توضیح بدید.

ممنون از پاسختون
ببنید دیدگاه من به اینصورته که لایه DAL باید کاملا PRIVATE باشه چون نیازی نیست تو کلاس های دیگه اولا از این کلاس استفاده شه دوما متدهاش یده بشه فقط لایه BAL باید به این کلاس دسترسی داشته باشه . اگه public شه خب همه کلاس ها مبیتونن از متذهای کلاس دیتا استفاده کنند (که نباید اینطوری باشه)
فقط میخواستم بدونم میشه کاری کرد (مثلا با ارث بری) که فقط و فقط لایه منطقی به این لایه (یعنی متها) دسترسی داشته باشه همین
اگر هم کلاسی بخواد با بانک کار کنه با لایه BAL ارتباط برقرار کنه ؟؟
تصویری که من از سه لایه بودن دارم درسته یا نه؟؟(حدالامکان این قسمت)

ممنون

website.expert
دوشنبه 30 بهمن 1391, 22:50 عصر
سلام تصویر شما از برنامه نویسی شیء گرا اشتباس.
اصلاً وراثت واسه این کار نیستش که دوست عزیز.
شما اگه نمیخوای مثلاً در ui از متدهای dal استفاده کنی خب خودت باید قانونش رو رعایت کنی تا بتونی از مزایای بعدیش بهره ببری،
خب برای این کار هم dal رو تو رفرنس ui اضافه نکنید.

wolf_majid
سه شنبه 01 اسفند 1391, 11:44 صبح
دموی برنامه برای کسایی که مشکل دانلود دارند به پست اول اضافه شد

mahdad sepah
سه شنبه 01 اسفند 1391, 11:54 صبح
دوستان میتونید اسکریپت دیتابیس رو قرار بدین؟؟من نمیتونم اتچ کنم متاسفانه

wolf_majid
سه شنبه 01 اسفند 1391, 12:02 عصر
نیازی به اتچ نیست
خود برنامه اتوماتیک اتچ میکنه

mahdad sepah
سه شنبه 01 اسفند 1391, 14:39 عصر
نیازی به اتچ نیست
خود برنامه اتوماتیک اتچ میکنه
پس دلیل این ارور چیه؟
100253

mehdi.fni
سه شنبه 01 اسفند 1391, 15:10 عصر
زنده باشید من از مطالب شما و سایر دوستان استفاده کردم . مفید بود و مشتاقانه منتظرم تا پستهای بعدی را دریافت کنم

wolf_majid
سه شنبه 01 اسفند 1391, 15:21 عصر
پس دلیل این ارور چیه؟
100253
کدوم یکی را دانلود کردید(دمو یا اصلی)؟
مطمئن بشید بانک در قسمت debug هست یا نه؟
نمی دونم , نباید مشکلی باشه

mahdad sepah
سه شنبه 01 اسفند 1391, 15:34 عصر
کدوم یکی را دانلود کردید(دمو یا اصلی)؟
مطمئن بشید بانک در قسمت debug هست یا نه؟
نمی دونم , نباید مشکلی باشه
براتون مقدوره اسکریپت دیتا بیس را قرار دهید؟من اسکریپتو داشته باشم مشکل حله

wolf_majid
سه شنبه 01 اسفند 1391, 16:19 عصر
براتون مقدوره اسکریپت دیتا بیس را قرار دهید؟من اسکریپتو داشته باشم مشکل حله

بفرمایید
همینه دیگه , نه؟ :لبخند:

mahdad sepah
سه شنبه 01 اسفند 1391, 23:49 عصر
بفرمایید
همینه دیگه , نه؟ :لبخند:
آره خودشه ممنون ولی عجیبه بازم با سرور گیر میده :O

gwbasic
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 11:06 صبح
آره خودشه ممنون ولی عجیبه بازم با سرور گیر میده :O

احتمالا سرویس Sql شما stop هست سرویس SQL Express رو چک کنید

mahdad sepah
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 11:33 صبح
احتمالا سرویس Sql شما stop هست سرویس SQL Express رو چک کنید
آره چک کردم stop نیست همه برنامه هام کار میکنه جز این!!!!!!!!!

WOLF_MEHRDAD
یک شنبه 04 فروردین 1392, 18:58 عصر
سلام مجید ، لیسانس رو گرفتی پروژه رو گذاشتی برای بچه ها ، کاره خیلی عالی بود که زیاد انجام نمیشه ضمنا در پرینت گرفتن ها اگه میشد یه فرم برای تنظیماتش گذاشت خیلی بهتر میشد . موفق باشید

zayens
یک شنبه 04 فروردین 1392, 19:31 عصر
همونطور که گفتم پروژه کامل نیست و هنوز کار داره :لبخندساده:

در مورد دفاتر معین و کل من زیاد ازشون اطلاع ندارم[/QUOTE]

میشه بگین شما که از دفاتر معین و کل و ترازنامه و... خبر ندارین چجوری برنامه حسابداری نوشتین!! :لبخند:
نمیشه که!!
البته من دارم برنامتونو دانلود میکنم
دیدمش بهتون خبر میدم
فقط بگم که هر کسی حاضر نمیشه برنامشو آپ کنه واسه دیگران
اینکه زحمتتو گذاشتی واسه دانلود امیدوارم بجاش با راهنمایی و نظردوستان تا 100 برابر پیشرفت کنی

fireforget5
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 18:40 عصر
سلام لینک ها رو دانلود کردم از حالت فشرده خارج نمی شوند لطفا دوباره آپلود کنید با تشکر

hossein_sh2008
شنبه 17 فروردین 1392, 00:14 صبح
سلام دوست عزیز

از اینکه برنامت رو واسه دوستان گذاشتی ممنون،برنامه خوبی هست و نکته های جالبی توش هست
آیا امکان داره یه کم توضیح در مورد مدیریت خطا هات و اینکه چطوری خطای سیستم رو فارسی کردی توضیح بدی و نحوه استفاده ازش رو
وآیا امکان داره قسمت جزئیات خطا را تا حدی فارسی کرد
102373

با تشکر

debugger
شنبه 17 فروردین 1392, 08:06 صبح
داداش مرسی . سیستم را خودت تحلیل کردی یا یک فرد حسابدار کمکت کرده ؟ چون بعضی از قسمت ها را نداره

wolf_majid
شنبه 17 فروردین 1392, 08:43 صبح
سلام دوست عزیز

از اینکه برنامت رو واسه دوستان گذاشتی ممنون،برنامه خوبی هست و نکته های جالبی توش هست
آیا امکان داره یه کم توضیح در مورد مدیریت خطا هات و اینکه چطوری خطای سیستم رو فارسی کردی توضیح بدی و نحوه استفاده ازش رو
وآیا امکان داره قسمت جزئیات خطا را تا حدی فارسی کرد
102373

با تشکر

خطا ها بوسیله try catch مدیریت میشه و پیغامش برای مسج باکس ارسال میشه
و قسمت مسیج باکس هم یک کامپوننته که از خود سایت گرفتم
توی dll ها فکر می کنم فایلی با نام mrz باشه که باید اون رو توی برنامتون using کنید

wolf_majid
شنبه 17 فروردین 1392, 08:44 صبح
داداش مرسی . سیستم را خودت تحلیل کردی یا یک فرد حسابدار کمکت کرده ؟ چون بعضی از قسمت ها را نداره

نه تحلیل خودمه
البته جاهاییش را از دانشجویان حسابداری کمک گرفتم

j_naroogha@yahoo.com
شنبه 17 فروردین 1392, 10:10 صبح
مرسی دوست عزیز
ان شاالله دانلودش می کنم.

hossein_sh2008
یک شنبه 18 فروردین 1392, 21:59 عصر
سلام

دوست عزیز دستت درد نکنه امروز از کد بک آپ و ری استورت با کمی تغییرات استفاده کردم عالی بود
آیا امکانش هست مختصری توضیح در مورد dll های استفاده کردی نه اونهایی که مثل دات نت بار معروفند ونحوه کارشون یه توضیح بدیدو اینکه چطوری هست توی گرید ویو شما اعداد رو سه رقم سه رقم جدا می کنه(می دونم فرمت دیفالت گرید رو نامبریک کردید)ولی برای من جواب نمی ده،البته من بیشتر جاها دیتا سورس جدول رو مستقیما وصل می کنم به خروجی جدول نه اینکه تک تک اضافه کنم

ممنون میشم

wolf_majid
سه شنبه 20 فروردین 1392, 16:45 عصر
سلام

دوست عزیز دستت درد نکنه امروز از کد بک آپ و ری استورت با کمی تغییرات استفاده کردم عالی بود
آیا امکانش هست مختصری توضیح در مورد dll های استفاده کردی نه اونهایی که مثل دات نت بار معروفند ونحوه کارشون یه توضیح بدیدو اینکه چطوری هست توی گرید ویو شما اعداد رو سه رقم سه رقم جدا می کنه(می دونم فرمت دیفالت گرید رو نامبریک کردید)ولی برای من جواب نمی ده،البته من بیشتر جاها دیتا سورس جدول رو مستقیما وصل می کنم به خروجی جدول نه اینکه تک تک اضافه کنم

ممنون میشم

سلام دوست عزیز

DataAccessLayer
قسمتی از خود پروژست و پوشه (پروژه داخلی) DataAccessLayer اشاره می کنه

ECP.PersianMessageBox
کامپوننتی از خود سایته برای پیام های فارسی

FormsLibrary
فرم لوگین برنامست که به صورت جدا نوشته شده

MessagesClasses
زیر پروژه پیامهاست (یک جورایی می خواستم کارهای مجزا به عهده پروژه های متفاوت باشه)

MyTxtBox
تکست باکسیه که قبلا" ساختم

PopupControl
PersianDate
فکر میکنم PersianDateTimeCalender باشه

Stimulsoft
برای کار با گزارش ساز استیمول

System
خود vs اضافه کرده

در مورد سوال دومتون
//به وسیله این تابع رویداد فشردن کلید تکست باکس به دیتا گرید اختصاص داده می شود
private void dgvShow_EditingControlShowing(object sender, DataGridViewEditingControlShowingEventArgs e)
{
TextBox text = e.Control as TextBox;
if (dgvShow.CurrentCell.ColumnIndex == dgvShow.Columns["Number"].Index
|| dgvShow.CurrentCell.ColumnIndex == dgvShow.Columns["UnitFee"].Index)
{

if (text != null)
text.KeyPress += new KeyPressEventHandler(_txtNumber_KeyPress);

}
else
if (text != null)
text.KeyPress -= new KeyPressEventHandler(_txtNumber_KeyPress);
}
البته این برای ورود فقط عدده اما فکر میکنم برای 3رقم 3رقم جدا کردن هم از همین روش استفاده کرده باشم

hossein_sh2008
سه شنبه 27 فروردین 1392, 22:50 عصر
ممنون پیداش کردم از این تابع برای 3رقم 3رقم جدا کردن استفاده میشه

public string StrToMoneyForNoControl(string str)
{

if (str == string.Empty)
str = "0";
try
{
return string.Format("{0:N0}", double.Parse(str.Replace(",", "")));
}
catch (Exception ex) { MessageBox.Show(ex.Message); }
return str;
}

naserzadeh
شنبه 18 خرداد 1392, 17:23 عصر
با سلام بابت پروژه خوبی که گذاشتی مگه قسمت مدیریت کاربران تکمیل نیست آخه برای من جواب نمیده

علی فتحی
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 14:55 عصر
یکی از عملیات لازم و مهم هر برنامه حسابداری ثبت سند دوبل هستش . فاکتور خرید و فروش و غیره عملیات حاشیه و نحایتن به سند میرسن . بنظرم بهترین گزینه برا الگو گرفتن همون هدش هست که تو همین سایت گذاشتن.

hosseinreza
جمعه 02 بهمن 1394, 13:36 عصر
سلام می شود لطف کنید و دبار فایل پرژه را برای دانلود بگذاری
از لینک حذف شده است اگر لطف کنید و دباره قرار بدهید ممنون می شوم