PDA

View Full Version : قفل نرم افزاری:یک پیشنهاد و چند سوال؟

khafanovich
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1382, 22:29 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید:
همانطور که میدونید برنامه های رایت سی دی با قرار دادن سی دی خام در آنها ،تشخیص میدهند که ماکزیمم سرعت رایت سی دی چقدر است...
من در این رابطه تحقیق کردم و متوجه شدم که در سی دی ها 4 میلیمر اول توسط کارخانه سازنده سی دی خام رایت میشه و حاوی یک سری اطلاعات کلی مربوط به سی دی هست از جمله ماکزیمم سرعت رایت...
حالا میخواستم بدونم به نظر شماآیا api خاصی برای بدست آوردن این اطلاعات وجود دارد یا نه؟
آیا تا به حال کسی تونسته برنامه ای بنویسه که بتونه ماکزیمم سرعت رایت سی دی رو تشخیص بده؟
آیا بد از رایت کردن سی دی میتوان این اطلاعات را دوباره بدست آورد؟
اگه بشه چی میییییییییییییییییییییییی یششششششششششششششششه!
ممنون موفق باشید. :idea:

مهدی کرامتی
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1382, 23:05 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید:
همانطور که میدونید برنامه های رایت سی دی با قرار دادن سی دی خام در آنها ،تشخیص میدهند که ماکزیمم سرعت رایت سی دی چقدر است...
من در این رابطه تحقیق کردم و متوجه شدم که در سی دی ها 4 میلیمر اول توسط کارخانه سازنده سی دی خام رایت میشه و حاوی یک سری اطلاعات کلی مربوط به سی دی هست از جمله ماکزیمم سرعت رایت...

این درست نیست. چون این اطلاعات چاپ میشن نه رایت.

حالا میخواستم بدونم به نظر شماآیا api خاصی برای بدست آوردن این اطلاعات وجود دارد یا نه؟

تو سایتهایی مثل Torry.net و امثال اون دنبال ASPI for Delphi بگرد.

آیا تا به حال کسی تونسته برنامه ای بنویسه که بتونه ماکزیمم سرعت رایت سی دی رو تشخیص بده؟
آیا بد از رایت کردن سی دی میتوان این اطلاعات را دوباره بدست آورد؟
اگه بشه چی میییییییییییییییییییییییی یششششششششششششششششه!

بله میشه. اما خوب اینا به چه درد میخورن؟

مهدی کرامتی
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1382, 23:08 عصر
راستی!!!
چه عجب یک نفر پیدا شد تیتر موضوع شو مرتبط با محتویات بنویسه :shock:
اینو فکر کنم باید بعنوان معجزه بشمار آورد.

khafanovich
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1382, 23:13 عصر
منظور شما از چاپ چیست.....؟
میتوان در قفل چکرد که سی دی که برنامه روی آن رایت شده با چه سرعتی رایت شده؟و اگر سرعت مورد نظر بود برنامه اجرا شود و در غیر اینصورت اجرا نشود.
چاکریم... :idea:

Gladiator
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1382, 23:18 عصر
این یعنی قفل دیگه ؟ :!:

khafanovich
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1382, 23:32 عصر
برای چی نباشه...
فرض کنید شما برنامه تان را روی یک سی دی که ماکزیمم سرعت رایتش 24هست رایت میکنید و در اول برنامه چک میکنید که آیا سی دی مربوطه با همان سرعت رایت شده یا خیر...
دوما اینکه در آن چهار میلیمتر اول اطلاعاتی درباره شرکت تولید کننده نیز ذکر شده که میتوان آنرا بررسی نمود..
مثلا من تا به حال چند تا سی دی خام دیدم که همگی یک مارک هستند مثلا دیتا لایف ولی تولید کنندگان آنها متفاوت .......

این فقط یک ایده بیده...

Gladiator
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1382, 23:55 عصر
ایده خوبی نبیده :?

چرا ؟

چون اگر به طور اتفاقی سی دی شما با همون سرعت مورد نظر برنامه کپی بشه دیگه برنامه Error نمیگیره و اجرا میشه .

به این شکل معلوم میشه که ایده شما خوب نبیده . :roll:
ولی زیاد ناراحت نشو شاید بتونی توی همین راستا ایده های بهتری بدی . :wink:

مهدی کرامتی
جمعه 05 اردیبهشت 1382, 00:49 صبح
این ایده شما چند تا ایراد داره.
اول اینکه کلیه توابعی که میتوانند اطلاعات سی‌دی را بصورت detail بخوانند فقط و فقط روی CD-Writer جواب میده و روی درایوهای معمولی جواب نمیده. یعنی برای چک قفل باید طرف سی‌دی شما رو بذاره تو سی‌دی رایتر؟!؟
دوم اینکه اگه طرف رو مجبور کنی برای چک قفل شما سی‌دی رو حتما بذاره تو سی‌دی رایتر ، ممکنه هوس کنه CloneCD رو هم با سی‌دی شما یک تستی بکنه که مطمئننا نتیجه مثبت خواهد گرفت.
در ضمن هیچ API چه برای رایت چه برای Read وجود ندارد که مشخص کند سی‌دی شما قبلا با چه سرعتی رایت شده است.
آخر از همه قفل تان Laser Lock هم که باشد چون شما دارید یک نمونه از قفل را روی سی‌دی تحویل طرف میدهید او این شانس را خواهد داشت که ابزارهای مختلف را بر روی آن امتحان کند.
متاسفم که ناامیدتان میکنم. اما دنبال راه دیگری برای حفاظت از نرم‌افزارتان باشید. تمام این راههایی را که شما الان دارید فکرشو میکنید من قبلا در دلفی کد کرده‌ام و بعنوان محصولی بنام CD-Guard ارائه دادم (پارسال) ، اما ...
کافی است؟

یاسر احسانی
دوشنبه 27 بهمن 1382, 19:10 عصر
سلام

شاید این ایده تبدیل به یه قفل بشه روش بیشتر کار کن .

من هم تحقیقاتی انجام می دم .

یــــــــــــــــاسر :wink:

Delphi-Clinic
دوشنبه 27 بهمن 1382, 22:03 عصر
سلام

بنده حقیر اگر بجای آقایان خوش فکر باشم مطالبی رو که آقای کرامتی نوشتند رو بیشتر می خوندم.

بین خودمون باشه ای آقای کرامتی صد سالی هست رو انواع روشهای قفل گذاری داره کار می کنه.
یکیش: Copy Control بعدیش CD Guard

بازم بگم؟

حرفش رو گوش کنید در مورد قفل نرم افزاری و سخت افزاری فرمایشات ایشون بسیار مهمه :)

Mahsoon
پنج شنبه 13 اسفند 1383, 04:43 صبح
چرا این بحث دیگر دنبال نمی کنید ؟؟؟ :confy2:

پنج شنبه 13 اسفند 1383, 16:40 عصر
اگه به جای سی دی یک فلاپی قفل استفاده کنیم چطور .
من فقط میدونم میشه یک فلاپی رو طوری با اسمبلی فرمت کرد که فلاپی در ظاهر خراب بشه و نتونیم بازش کنیم ولی با کد اسمبلی میتونیم اطلاعات روش رو بخونیم .

دوم آیا فلاپی اطلاعات منحصر به فردی روش پیدا میشه یا خیر .

سوم اگه ترکیبی از اینها و همچنین از سی دی که دوستمون فرمودن سوم از اکتیو کردن تلفنی و اینترنتی چهارم از قفل سخت افزاری :kaf: :mrgreen: استفاده کنیم بازم کسی حوصله اش میشه ور بره :mrgreen:

و در آخر امان از نبود قانون کپی رایت توی ایران یا ماست بودن این قانون :strange: :mad:

:موفق: