PDA

View Full Version : استفاده از کامپوننت دات نت بار و عدم خراب شدن چیدمان ابزارها

yjsss5008
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 15:14 عصر
سلام علیکم .. وقتتون بخیر.

من دوتا سوال دارم آرزو میکنم که منو راهنمایی کنید:

1. کامپوننت دانت نت بار رو به برنامه مربوطم هم در رفرنس و هم در تول باکس اضاف کردم، حالا میخام یه ابزاری مثلا ریبون بار یا دکمه رو به فرمم اضاف کنم، آیکون مربوط به ابزارها در زیر فرم یا به اصطلاح سینی اضاف میشه ولی روی فرم از ابزار خبری نیست، دقیقا نمیدونم باید چکار کنم.

2. بالفرض برا نوشتم یه برنامه از ویندوز 8 استفاده میکنم آیا اگه برنامه رو در ویندوز 7 اجرا کنم اصولا چیدمان ابزارها در فرم ها بهم میریزه، از چه ابزاری استفاده کنم که آرایش برنامه در رزولوشن های مختلف و ویندوزهای مختلف بهم نریزه؟؟

سوالام باید واضح باشن،اگه ابهامی در کار بود بهم اعلام کنید که واضحتر به عرضتون برسونم.

ممنونم ازتون.

سعید کشاورز
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 17:21 عصر
برای سوال 1 فکر کنم بد کرک کریدن..
فهمیده نسخه کرک شدس واسه همین روی فرم چیزی نشون نمیده

daneshjo90
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 17:23 عصر
با سلام

داداش تا جایی که من میدونم فک نکنم به ویندوز ربط داشته باشه که وقتی از یه ویندوز به ویندوز دگ ببری چیدمان تغییر کنه

شاید به اندازه صفحه نمایش ربط داشته باشه که اونم شک دارم بهش

برای اینکار میتونی به ریسایز فرمت دقیق لوکیشن اشیاء روی فرمت رو بدی که بعد از تغییر اندازه فرم کجا قرار بگیرن

امیدوارم درست باشه جوابم

موفق باشید

yjsss5008
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 18:13 عصر
تشکر دوستان خوب ..
*میتونید روش رسایز کردن رو واسم بنویسید. من مبتدیم آنچنان تجربه ای ندارم.
* چطور میتونم مشکل کرک کردنو حل کنم چن من از VS2008 استفاده میکنم.

daneshjo90
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 18:24 عصر
*میتونید روش رسایز کردن رو واسم بنویسید. من مبتدیم آنچنان تجربه ای ندارم.دوست عزیز مثل شکل زیر برو رو قسمت event و resize رو انتخاب کن

و مثل عکس کد بنویس براش اگه اندازه فرم (ارتفاع و عرض) تغییر کرد

99702

مختصات اشیاء رو اینطوری تنظیم کن

99703

امیدوارم مشکلت حل بشه

موفق باشی

yjsss5008
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 18:37 عصر
تشکر دوست عزیز ..
مطلبو خیلی عالی بیان کردین.
فقط یه نکته اگه حجم برنامه بالا باشه منظورم تعداد ابزارها مورد استفاده زیاد باشن طبیعتا این کار، منطقی به نظر نمیرسه.
مجددا ازتون ممنونم، خیلی قشنگ بیان کردین.

yjsss5008
جمعه 20 بهمن 1391, 14:33 عصر
ممنونم از راهنماییتون دوستان خوب .. من تونستم مشکل سوال اولیمو رو حل کنم .. توضیح میدم ایراد کارم کجا بوده خیلیا مثل من مبتدی ان شاید به همچنین مشکلی بخورن.
طبیعتا برای استفاده از DotNetBar بایتسی اونو هم در رفرنس و هم در تول باکس اضاف کنم. من این کارو کرده بودم غافل از اینکه در رفرنس افزونه Design مربوطه به DotNetBar نیز باید در رفرنس افزوده شود.

نتیجه گیری:
1.افزودن کامپوننت DevComponents.DotNetBar2.dll در رفرنس و تول باکس
2. افزودن DevComponents.DotNetBar.Design.dll در رفرنس

آرزو میکنم مطلبو واضح رسونده باشم.