PDA

View Full Version : روش استفاده از کامپوننت ها

mostafarafinejad
شنبه 21 بهمن 1391, 18:33 عصر
سلام دوستان
من الان 30 دقیقه هستش که دارم دنبال یک آموزش میگردم ولی پیداش نکردم
ببینید من میخوام یک عکس متحرک رو تو ویبی داشته باشم
سرچ کردم و تو تمام پستها یک کامپوننت معرفی کردن به نامAniGif
خوب مشکل من اینه که نمیتونم آموزش استفاده از کامپوننت رو پیدا کنم
یعنی اینکه دقیقا چطوری اون کامپوننت رو به برنامم اضافه کنم و از اون در برنامم استفاده کنم

همین جریان درباره اضافه کردن اسکین هم صدق میکنه
اگه کسی جوابی داره من ممنونش میشم

شرمندم بخدا خیلی تلاش کردم

SHD.NET
شنبه 21 بهمن 1391, 18:35 عصر
سلام

برای این کار بدون استفاده از کامپوننت هم می تونید اقدام کنید، خود PictureBox ویژوال عکس های Gif رو ساپورت می کنه

اگه مشکل شما اینه که عکستون متحرک نمایش داده نمیشه ، باید حتما اون عکس رو در قسمت Image ایمپورتش کنید، نه در قسمت BackgroundImage ، آخه منم قبلا مشکلم همین بود

**موفق باشید**

JaVa
شنبه 21 بهمن 1391, 19:00 عصر
سلام و خسته نباشید.

ا چطوری اون کامپوننت رو به برنامم اضافه کنم و از اون در برنامم استفاده کنم

برای اضافه کردن یک کامپوننت به برنامه روش های گوناگونی وجود داره ولی اگه بخوام راحت ترین روش رو برای شما مثال بزنم :

1- یه کپی از فایل کامپوننت بگیر (Ctrl+v) بعد بیا توی VS در قسمت ToolBox در سربرگ General کلیک کن و گزینه Past رو انتخاب کن.

یه روش دیگه ای که وجود داره اینه :

2- در ToolBox در قسمت General کلیک راست کن و گزینه Choose Items ... رو انتخاب کنید در سربرگ COM Component روی Browse کلیک کنید و کامپوننت رو انتخاب کنید.

موفق باشید

ghayour
شنبه 21 بهمن 1391, 19:01 عصر
برای اضافه کردن کامپوننت های نصبی به این صورت عمل کن:
1- نصب مجموعه کامپوننت (مثل: DotNetBar)
2- در Toolbox کلیک راست کن و Choose Items را انتخاب کن و از قسمت Net. کامپوننت های اضافه شده را تیک دار کن.
این آموزش هم هست (البته خودم نگاهش نکردم!) :
http://barnamenevis.org/showthread.php?322974-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%DB%8C-DevComponents&p=1511067&viewfull=1#post1511067

برای اضافه کردن تک کامپوننت ها(فایل های dll) هم به این صورت عمل کن:
در Toolbox کلیک راست کن و Choose Items را انتخاب کن و از قسمت Net. دکمه Browse را بزن سپس فایل dll خود را انتخاب کنید و سپس آن را تیک دار کنید و استفاده کنید.

موفق باشید