PDA

View Full Version : مشکل با tab index

likemoon
یک شنبه 22 بهمن 1391, 09:10 صبح
سلام
اگه تو برنامه چند تا گروپ باکس داشته باشیم تو هر کدوم هم چندتا دکمه و تکست باکس بعد بخوایم به ترتیبی که خودمون می خوایم فوکوس بین اینا جابه جا بشه مگه نه فقط باید تب ایندکس ها رو شماره بدیم؟؟؟؟
من اینکارو کردم ولی روی بعضی از کنترل ها اصلن نمیره روی اونایی هم که میره به ترتیب نیست چکار کنم تو رو خدا دیوانه شدم :متفکر:

JaVa
یک شنبه 22 بهمن 1391, 09:15 صبح
سلام
اگه تو برنامه چند تا گروپ باکس داشته باشیم تو هر کدوم هم چندتا دکمه و تکست باکس بعد بخوایم به ترتیبی که خودمون می خوایم فوکوس بین اینا جابه جا بشه مگه نه فقط باید تب ایندکس ها رو شماره بدیم؟؟؟؟
من اینکارو کردم ولی روی بعضی از کنترل ها اصلن نمیره روی اونایی هم که میره به ترتیب نیست چکار کنم تو رو خدا دیوانه شدم :متفکر:

یه ابزار خیلی جالبی وجود داره . می تونید اونرو از منوی View >>Tab ORder انتخاب کنی حالا اگه به کنترل های روی فرمت دقت کرده باشی یه شماره کنارشون هست اول روی گروپ باکس کلیک کن (در صورت وجود) بعد کنترل های رو به ترتیبی که می خوای اندیکس روشون بشینه انتخاب کن. آخر دست هم برو از منوی View گزینه Tab order رو بزن تا ترتیب اندیکس ها عوض بشن.

موفق باشید

likemoon
یک شنبه 22 بهمن 1391, 09:34 صبح
بدتر به هم ریخت :لبخند:

JaVa
یک شنبه 22 بهمن 1391, 18:25 عصر
بدتر به هم ریخت :لبخند:

یعنی چی بدتر ب هم ریخت.

من همیشه از همین برای دادن اندیس که کاربر دکمه تب رو بزنه از همین حالت استفاده می کنم.
و مراحل کار رو هم براتون شرح دادم.

دیگه مشکل کار کجاست ؟:لبخندساده:

likemoon
یک شنبه 22 بهمن 1391, 18:40 عصر
ینی اینکه فوکوس از اولین کنترل میره به آخرین بعد میره وسطای فرم ،چپ راست بالا پایین قاطی شد! منم از بالا تا پایین یکی یکی به ترتیبی که می خواستم اندیس گذاری کردم!

JaVa
یک شنبه 22 بهمن 1391, 18:48 عصر
ینی اینکه فوکوس از اولین کنترل میره به آخرین بعد میره وسطای فرم ،چپ راست بالا پایین قاطی شد! منم از بالا تا پایین یکی یکی به ترتیبی که می خواستم اندیس گذاری کردم!

هر کنترلی یه مشخصه TabIndex داره شما یه بار به ترتیب دلخواه مقدار دهیش بکن ببین درست میشه یانه ؟

مقدارش از 0 شروع میشه

موفق باشید