PDA

View Full Version : بدست آوردن مسیر برنامه پس از نصب آن؟

VB6.0
سه شنبه 11 آذر 1382, 09:32 صبح
با سلام
فرض کنید که من با Packager یه برنامه Setup ساختم, حالا میخوام بدونم که چطوری میشه مسیری رو که کاربر در اجرای ستاپ برای نصب برنامه داده بدست بیارم؟
آیا تو رجیستری یا جای دیگه چیزی برای حل مشکل من وجود داره؟
متشکرم.

الهام تفریشی
سه شنبه 11 آذر 1382, 09:41 صبح
ببینید سوال شما یکم گنگ هست
میخوای بعد از اینکه طرف برنامه رو نصب کرد بفهمی مسیر نصب کجاس
بری روی حالا ایکن اگه رو دسکتاپ باشه یا توی start menu باشه کلیک راست کنی میتونی ببینی کجا نصب بشه
بهتر یکم سوالت رو واضخ تر بگی

ساران سافت
سه شنبه 11 آذر 1382, 10:33 صبح
خیلی ساده آن جایی که در برنامه ات می خواهی مسیر فایل اجرایی که همان مسیر نصب برنامه است را بدست بیاوری شئی app.path به شما کمک می کند مثلاً:
<spam/>
msgbox app.path
</spam>
مسیر فایل اجرایی در زمان اجرا را به شما نمایش می دهد. :P
حال می توانی از این مسیر برای باز کردن دیتا بیس هایت و یا ... استفاده کنی. :lol:

VB6.0
پنج شنبه 13 آذر 1382, 03:47 صبح
با سلام
مثل اینکه خیلی بد گفتم!
من میخواهم توسط یه برنامه ای که مثلا از روی سی دی داره اجرا میشه برنامه ای خاص رو که نصب شده مسیر یابی کنم(با استفاده از کد!)
البته اطلاعات ما از این برنامه نصب شده فقط اسم فایل اجراییشه؟

میخوای بعد از اینکه طرف برنامه رو نصب کرد بفهمی مسیر نصب کجاس
بری روی حالا ایکن اگه رو دسکتاپ باشه یا توی start menu باشه کلیک راست کنی میتونی ببینی کجا نصب بشه
با با اینقدرام که دیگه خنگ نیستیم که اینجوری جواب دادین!

ساران سافت
پنج شنبه 13 آذر 1382, 09:57 صبح
ابتدایی ترین راه اینه که یک برنامه جستجو بنویسی که تمام زیر شاخه ها را دنبال فایل اجرایی ات بگردد. :lol: :lol: :lol:

Voldemort
جمعه 14 آذر 1382, 10:31 صبح
این مشکل شما راههای ابتکاری دارد و در مورد نرم افزارهای مختلف تفاوت دارد. فرض کنید مثلا می خواهید نرم افزار Word را اجرا کنید. ابتدا می خواهید مسیر نصب Word را پیدا کنید. برای این کار می توانید به کلید زیر در رجیستری مراجعه کنید:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.doc\shell\ope n\command و مقدار Default آن را بخوانید. در حقیقت در رجیستری از برنامه ای که برای باز کردن فایلهای Doc تعیین شده است برای پیدا کردن مسیر فایل اجرایی استفاده کرده ایم. راه دیگر اینکه با دانستن اسم برنامه و اینکه این برنامه در زمان نصب آیا در رجیستری مسیر نصب را ذخیره می کند می توانید به کلید مربوط به آن در رجیستری مراجعه کنید. مثلا مسیر نصب برنامه Photoshop و از همه ساده تر اینکه به مسیر زیر در رجیستری مراجعه کنید (گزینه خوب رو آخر گفتم) :mrgreen: :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\App Paths
ناگفته پیداست که در این مسیر باید به دنبال برنامه مورد نظرتان بگردید.

VB6.0
شنبه 15 آذر 1382, 11:07 صبح
با سلام
آقای Lord Voldemort بسیار تشکر!
موفق باشید.
من یه جمله معروف دارم که هر چند وقت یکبار تکرارش میکنم:
من هیچ جای دنیا رو با این فروم عوض نمیکنم! :P

amirsadeghi
جمعه 27 مرداد 1385, 20:39 عصر
سلام
شما می تونید مسیری که فایل اجرایی برنامه اونجاست رو با دستور app.path به دست بیارید
ولی اگه می خواید یه فایل اجرا کنید اول مقدار مسیر جاری رو بریزید توی یک متغیر رشته ای
string = app.path بعد ازش استفاده کنین
مثلا
dim x as string
x=app.path
fi=x & "amir.exe"
shell fi
خداحافظ