PDA

View Full Version : سوال: پیاده سازی برنامه با دیتابیس توزیع شده

veniz2008
جمعه 27 بهمن 1391, 22:00 عصر
سلام.
من قصد دارم یکی از پروژه هام رو که قبلا نوشتم و حدود 40 تا جدول داره به روش "دیتابیس توزیع شده" پیاده سازی کنم. متاسفانه چند وقتی میشه که پیگیر این مساله هستم ولی اطلاعات مفیدی نمیتونم در این زمینه پیدا کنم. اینکه برای این کار باید از کجا شروع کنم؟، برای پیاده سازی این روش چه پیش نیازهایی نیاز دارم؟. مزایا و معایبش چیه؟. چه نکاتی رو در هنگام طراحی و پیاده سازی باید رعایت کنم تا در اجرای برنامه به مشکل برنخورم. آیا نیاز هست که دیتابیس رو از نو طراحی کنم یا تغییراتی ایجاد کنم؟

FastCode
جمعه 27 بهمن 1391, 22:46 عصر
سلام.
من قصد دارم یکی از پروژه هام رو که قبلا نوشتم و حدود 40 تا جدول داره به روش "دیتابیس توزیع شده" پیاده سازی کنم. متاسفانه چند وقتی میشه که پیگیر این مساله هستم ولی اطلاعات مفیدی نمیتونم در این زمینه پیدا کنم. اینکه برای این کار باید از کجا شروع کنم؟، برای پیاده سازی این روش چه پیش نیازهایی نیاز دارم؟. مزایا و معایبش چیه؟. چه نکاتی رو در هنگام طراحی و پیاده سازی باید رعایت کنم تا در اجرای برنامه به مشکل برنخورم. آیا نیاز هست که دیتابیس رو از نو طراحی کنم یا تغییراتی ایجاد کنم؟
معمولاً باید از اول همه چیز رو طراحی کنید.
همه چیز بستگی به این داره که چه نوع دیتابیس توزیع شده ای بخواهید استفاده کنید
Homogenous
Heterogenous

با یا بدون DLM
با یا بدون DTM
MVCC یا نه؟
ACID Compliant یا نه.
Multi-Version یا نه.
Forward Compatible یا نه.
با یا بدون Encryption.
دیتابیس آماده یا دست ساز.

تقریبا ۱۰۰۰ تا از این سوال ها مطرحه.
بهتره اول با موضوع کامل اشنا بشید و بعد شروع کنید به هرگونه دستکاری در پروژتون

برای شروع فکر میکنم Voldemort نمونه خوبی برای دیدن کارایی این دیتابیس ها باشه

veniz2008
جمعه 27 بهمن 1391, 22:52 عصر
ممنون از جوابت ولی در مورد مسائلی که گفتید اطلاعی ندارم، اگر ممکنه در هر مورد توضیح مختصری بدید. برای شروع قصد ندارم که بصورت پیچیده و سنگین کار کنم، شما حالت ساده رو برای شروع کار در نظر بگیرید.

FastCode
جمعه 27 بهمن 1391, 23:02 عصر
ممنون از جوابت ولی در مورد مسائلی که گفتید اطلاعی ندارم، اگر ممکنه در هر مورد توضیح مختصری بدید. برای شروع قصد ندارم که بصورت پیچیده و سنگین کار کنم، شما حالت ساده رو برای شروع کار در نظر بگیرید.
جوابش واقعاً یک کتاب میشه.
مقالات ویکیپدیای هر موضوع رو بخونید.اگر بعدش جای ابهامی باقی موند بپرسید.حتماً توضیح میدم.
بلاخره بعد از چند سال یک نفر یه چیزی پرسیده که واقعاً بلدم.

veniz2008
جمعه 27 بهمن 1391, 23:11 عصر
جوابش واقعاً یک کتاب میشه.
مقالات ویکیپدیای هر موضوع رو بخونید.اگر بعدش جای ابهامی باقی موند بپرسید.حتماً توضیح میدم.
بلاخره بعد از چند سال یک نفر یه چیزی پرسیده که واقعاً بلدم.
من پیگیر مطالب میشم هرجاش رو مشکل داشتم مطرح میکنم. بازم از راهنمایی هاتون ممنونم.