PDA

View Full Version : چگونه میشه زدن ضربدر رو تشخیص داد؟

reza1373
شنبه 28 بهمن 1391, 09:54 صبح
چگونه میشه زدن ضربدر رو تشخیص داد؟ (همون close):گریه:

JaVa
شنبه 28 بهمن 1391, 10:02 صبح
سلام.

دوست گرامی اگه شما می خواید بعد از بستن فرم یک رویدادی اجرا بشه .
شما باید از رویداد بستن فرم یعنی Form Closed استفاده کنید.

در غیر اینصورت اگر جوابتون غیر از اینه بیشتر توضیح بدید تا شاید بشه بهتر کمکتون کرد.

موفق باشید

reza1373
شنبه 28 بهمن 1391, 10:09 صبح
سلام
من پورت سریال رو باز کردم و وقتی که میخوام از فرم خارج شم اگه ضربدر رو بزنم برنامه هنگ میکنه چون پورت سزیال بازه برای اینکار باید چیکار کنم

JaVa
شنبه 28 بهمن 1391, 10:21 صبح
سلام
من پورت سریال رو باز کردم و وقتی که میخوام از فرم خارج شم اگه ضربدر رو بزنم برنامه هنگ میکنه چون پورت سزیال بازه برای اینکار باید چیکار کنم

خوب شما روی فرمتون دوبار کلیک کنید و از قسمت رویداد ها رویداد FormClosed رو انتخاب کنید.

مثل این :

Private Sub FrmNewMember_FormClosed(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosedEventArgs) Handles Me.FormClosed

End Sub
کد بستن پورت رو هم داخل همین رویداد بنویسید.

موفق باشید

reza1373
شنبه 28 بهمن 1391, 10:24 صبح
یه سوال دیگه یه برنامه میخوام که موقع بستن فرم از من سوال آیا میخواهید ذخیره شود رو بپرسه اینو باید چیکار کنم ببخشید که راحت گفتم

JaVa
شنبه 28 بهمن 1391, 10:36 صبح
یه سوال دیگه یه برنامه میخوام که موقع بستن فرم از من سوال آیا میخواهید ذخیره شود رو بپرسه اینو باید چیکار کنم ببخشید که راحت گفتم

این هم از این.

Public Class Form1

Private Sub Form1_FormClosed(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosedEventArgs) Handles Me.FormClosed
Dim msg As New DialogResult
msg = MessageBox.Show("آیا شما می خواهید تغییرات ذخیره شوند", "ذخیره", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Exclamation)
If msg = Windows.Forms.DialogResult.Yes Then
MessageBox.Show("داده ها ذخیره می شوند")
End If
End Sub

End Class

دیگه !؟

reza1373
شنبه 28 بهمن 1391, 10:47 صبح
ممنون مهندس کارت درسته ایوللللللل چقد کار با vb حال میده