PDA

View Full Version : نوشتن برنامه تلفنی در جاوا

hossein71
یک شنبه 29 بهمن 1391, 11:18 صبح
سلام
اینجور که من پرسیدم انگار JTAPI منسوخ شده و دیگه ازش استفاده نمیکنن. و به جاش Asterisk-java آمده.
من میخوام برنامه ای بنویسم.که وقتی کسی به شماره تلفن ما زنگ میزنه بتونم عملیات زیر رو انجام بدم:
1)بتونم شماره کسی که تماس گرفته رو استخراج بکنم.
2)بتونم از طریق کامیوتر باهاش صحبت بکنم.
برای نوشتن برنامه بالا چه موضوعاتی رو باید یاد بگیرم؟
آیا به کارت شبکه نیاز دارم یا اینکه مودم ADSl یا Dial-Up هم کارمو راه میندازه؟
آیا باید تنظیمات خاصی روی کامپیوترم انجام بدم یا نرم افزار خاصی(Asterisk) رو نصب کنم؟
در ضمن در سیستم عامل ویندوز(7) میخوام برناممو بنویسم و در ویندوز قابل اجرا باشه.(آخه در پست های فروم گفتید باید استریسک روی لینوکس نصب بشه.حالا نمیدونم این آیا به فایل های .jar کتابخانه اش هم ربط داره یا نه)

mhsaleh
یک شنبه 29 بهمن 1391, 18:15 عصر
ابتدا باید مشخص کنید این نرم افزار شما قراره با چی ارتباط برقرار کنه.
مثلاً اگر قرار است به یک مرکز تماس مثل Asterisk یا سانترال پاناسونیک وصل بشه و آن را کنترل کنه باید به دنبال واسطی جهت ارتباط با اون مرکز تماس باشید. برای مثال با کتابخانه Java-Asterisk می توانید از واسط AMI توی مراکز تلفن مبتنی بر Asterisk استفاده نمایید.
اگر قصد دارید روی کامپیوتر کاربر ابزاری مثل مودم نصب بشه و از طریق اون تماس ها رو جواب بدهد باید از واسط های استاندارد سیستم عامل برای انجام چنین کاری استفاده کنید.

hossein71
یک شنبه 29 بهمن 1391, 22:16 عصر
من مبتدی هستم چیزایی رو که گفتید خیلی اطلاعات ندارم.
من میخوام با جاوا برنامه زیر رو بنویسم:
مثلا من با موبایل یا تلفن ثابت با شماره خونمون تماس میگیرم.حالا میخوام وقتی من تماس میگیرم فرد دیگری بوسیله این برنامه(ازطریق کامپیوتر) بتونه با من تماس برقرار کنه وحرف بزنه و همچنین برنامه بتونه شماره فرد تماس گیرنده که من هستم رو استخراج بکنه.
حالا برای نوشتن همچین برنامه ای در جاوا باید در مورد چه موضوعاتی مطالعه بکنم؟
در ضمن آیا باید سخت افزار خاصی رو نصب بکنم؟

mhsaleh
سه شنبه 01 اسفند 1391, 10:18 صبح
آیا منظور شما یک نرم افزار تلفنی توی سیستم کلاینت است؟
برای نمونه توی ویندوز ۷

وارد منوی استارت شوید
عبارت dialer را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید

یک تلفن نرم افزاری برای شما نمایش داده خواهید شد. اگر روی سیستم شما مودم DialUp با امکان Voice وجود داشته باشد می توانید خط تلفنی را به آن متصل نموده و از طریق آن مکالمه نمایید.
آیا قصد شما نوشتن برنامه ای مشابه آن است؟

hossein71
سه شنبه 01 اسفند 1391, 15:58 عصر
بله من میخوام برنامه ای تقریبا مشابه همین بنویسم.