PDA

View Full Version : سوال: ستون چک باکس در DataGridView

sgn2006
سه شنبه 01 اسفند 1391, 23:07 عصر
دوستان عزیز سلام

توی نت خیلی گشتم ولی چیزی که به درد من بخوره پیدا نکردم
مشکل من از این قراره :
یه Select دارم که شامل چند تا join است و نتیجه اون تنها 5 تا ستون که یکسری سطر داره که از بین این سطرها می خوام به انتخاب کاربر چند تا سطر رو بردارم و باهاش یه کارایی بکنم...

وقتی می خوام وصلش کنم به DataGridView مشکلی نداره اما نمی دونم چه جوری بگم ستون اولش چک باکس باشه ....وقتی DataSource رو به کوئریم نسبت می دم خودش همه رو از نوع Text در نظر می گیره (نمی دونم من خنگم یا این!!!)

من خودم این کارها رو کردم :
1- dataGridView رو به صورت ویزاردی ستون هاشو درست کردم اما وقتی کوئریم اجرا می شه ستونهام دوبرابر می شه یعنی اونهایی که ساختم می آد پشت سرش ستونهای جدولم می آد (از خاصیت
AutoGenerateColumns استفاده کردم که ستونهای جدول رو نیاره همه گرید خالی می آد!!!!!!!!!)

شاید یه کم گنگ گفته باشم چون الان خیلی گیجم از صبح پاش نشستم اما هیچی به هیچی
دوستان عزیز لطفا راهنماییم کنید و بگید کجای کارم ایراد داره

veniz2008
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 00:26 صبح
سلام. وقتی ستون ها رو خودت دستی میسازی باید خاصیت DataPropertyName هر ستون رو برابر با نام فیلدت در جدول قرار بدی (اگر درون کوئری که join داره نام فیلدت رو عوض کردی اینجا هم باید با همون نام ذکرش کنی). قبل از پر کردن گرید، گزینه AutoGenerateColumns هم false کن. یه ستون هم از نوع checkbox اضافه کن.(موقعیکه ستون اضافه میکنی پیش فرض بر روی text هست که باید نوع checkbox رو انتخاب کنی).
100279