PDA

View Full Version : سوال: تعیین نام سرور در sql server compact edition

pooya1072
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 06:54 صبح
سلام
در هنگام نصب sql server enterprise یا express می توانیم نام سرور (instance server ) را تعیین کنیم که در حالت پیش فرض MSSQLSERVER یا SQLEXPRESS است . در صورتی که روی ویندوز برنامه sql نصب نباشد برای اجرای برنامه هایی که از بانک اطلاعاتی sql استفاده می کنند می توان نسخه compact edition را نصب کرد .
سوال من اینه که چطور میشه نام سرور را در این نسخه تعیین کرد . من برنامه ای با vb.net نوشتم که شامل یک بانک اطلاعاتیه که قراره از طریق Replication با همین برنامه روی یک سیستم دیگه رد و بدل اطلاعاتی داشته باشه . برای انجام تنظیمات replication به نام سرور sql نیاز دارم . اگه برنامه sql server enterprise نصب بود مشکلی نبود . ولی با نسخه compact نمی دونم چکار کنم . دوستان لطف کنن و بنده رو راهنمایی کنم . متشکرم.

pooya1072
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 15:03 عصر
یا ایها الاخوان والاخوات
چرا یه مسلمانی جواب مارا نمی دهد؟
خیلی گیرم...

the king
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 15:04 عصر
سلام
در هنگام نصب sql server enterprise یا express می توانیم نام سرور (instance server ) را تعیین کنیم که در حالت پیش فرض MSSQLSERVER یا SQLEXPRESS است . در صورتی که روی ویندوز برنامه sql نصب نباشد برای اجرای برنامه هایی که از بانک اطلاعاتی sql استفاده می کنند می توان نسخه compact edition را نصب کرد .
سوال من اینه که چطور میشه نام سرور را در این نسخه تعیین کرد . من برنامه ای با vb.net نوشتم که شامل یک بانک اطلاعاتیه که قراره از طریق Replication با همین برنامه روی یک سیستم دیگه رد و بدل اطلاعاتی داشته باشه . برای انجام تنظیمات replication به نام سرور sql نیاز دارم . اگه برنامه sql server enterprise نصب بود مشکلی نبود . ولی با نسخه compact نمی دونم چکار کنم . دوستان لطف کنن و بنده رو راهنمایی کنم . متشکرم.

SQL Server Compact مثل اون دو تا نیست، اصلا سیستم اش فرق داره، فقط مسیر یک فایل بانک اطلاعاتی رو می گیره.
Instance Name نداره چون Instance نداره. Provider Name داره (برای اتصال های OLE DB) مثل Microsoft.SQLSERVER.CE.OLEDB.3.5 و System.Data.SqlServerCe.4.0 اما
چیزی به اسم Instance نداره.

pooya1072
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 15:04 عصر
با تشکر
من می خوام با استفاده از رپلیکیشن بین دو سیستمی که برنامه ام رو نصب می کنم ا تباط برقرار کنم. توی تنظیمات رپلیکیشن به نام سرور نیاز دارم . باید چکار کنم.اگه ممکنه راهنمایی کنید.