PDA

View Full Version : شمردن تعداد دانلود های یک فایل

arashaliz
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 10:57 صبح
با سلام

من به یک مشکلی برخوردم و اونم اینه که اگر ما بخاهیم تعداد دانلود شدن چند فایل رو بشکریم در حالی که با لینک مستقیم دانلود بشه نه از طریق پیج چه کار باید کرد؟؟
با تشکر آرش

omid_student
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 18:10 عصر
سلام
شما میتونید برای فایلی یک فایل متنی با نام فایل درست کنید و هر بار که محتویات فایل دانلودی رو میخونید تا به کاربر بفرستید کافیه محتویات فایل متنی را یک واحد بیشتر کنید.
حال اگه بتونید از فایل ini استفاده کنید خیلی بیشتر حال میده

سميه اميني
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 19:36 عصر
از jquery میتونین استفاده کنین
اگه یه دکمه دانلود داشته باشین می تونین واسه هر بار کلیک روی اون دکمه یه متغیر توی فایل متنی یا توی دیتابیس رو یک واحد اضافه کنین

dousti_design
پنج شنبه 03 اسفند 1391, 19:48 عصر
با سلام

من به یک مشکلی برخوردم و اونم اینه که اگر ما بخاهیم تعداد دانلود شدن چند فایل رو بشکریم در حالی که با لینک مستقیم دانلود بشه نه از طریق پیج چه کار باید کرد؟؟
با تشکر آرش
با استفاده از htaccess کل آدرس های فایل با پسوند غیر از htmlو php و.. رو به download.php هدایت کنید. بعد اونجا شمارنده رو بذارید روش بعدش فایل رو بدید برا دانلود.

SilverLearn
جمعه 04 اسفند 1391, 00:18 صبح
اصلا کار خیلی بزرگی نیست

و روش های خیلی زیادی وجد داره یکی از این روش ها رو در لینک زیر می تونید مشاهده کنید
اگر سوالی هم داشتی باز من در خدمتم

http://tutorialzine.com/2010/02/php-mysql-download-counter/

arashaliz
دوشنبه 07 اسفند 1391, 08:24 صبح
با تشکر از همه دوستانی که جواب دادند
من می خواهم که بشه فایل رو مستقیم دانلود کرد ولی هر بار دانلودش شمرده بشه با htaccess فکر کنم انجام میشه ولی چیزی در موردش ندیدم ممنون می شم اگه در این مورد کمک کنید.
با تشکر ارش

imanitc
دوشنبه 07 اسفند 1391, 11:07 صبح
براي اين بايد دانلودت رو منيج کني يعني ابتدا بفرستي به يک صفحه ديگه توي اونجا يه کانت اضافه کني بعد اجازه دانلود بدي 99٪ سايت هاي دانلود همين کار ميکنند کمتر کسي لينک مستقيم ميدن

arashaliz
دوشنبه 07 اسفند 1391, 12:57 عصر
حالا من می خواهم لینک مستقیم بدم حتما راهی داره

MMSHFE
سه شنبه 08 اسفند 1391, 12:05 عصر
تنها راه شما استفاده از jQuery هست و اون هم لینک مستقیم نمیشه یعنی باید صفحه شما Load بشه تا با کلیک روی لینک دانلود، jQuery وارد عمل بشه و با کمک AJAX آمار دانلود رو افزایش بده. اینکه میگین «حتماً راهی وجود داره» برای این منظور شما باید بگم که خیر، راهی نیست. اگه بود سایتهایی مثل Rapidshare و... قبلاً به فکرش افتاده بودن.