PDA

View Full Version : سوال: کمک برای موضوع پروژه پایانی

mahya.k
شنبه 05 اسفند 1391, 07:46 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
من میخوام برای پروژه پایانیم یه برنامه چت کامل برای کامپیوتر بنویسم . یه برنامه مثل نیمباز .
تا به حال برنامه نویسی شبکه و سوکت رو بدرستی کار نکردم . فقط یه زمینه ی خیلی ابتدایی دارم.
برنامم رو میخوام به زبان سی شارپ بنویسم و ابن زبان رو بلدم
بنظر شما در صورت خوندن مقالات آموزشی میتونم برنامه نویسی سوکت رو یاد بگیرم و مسلط بشم؟ به نظر شما میتونم این برنامه رو بنویسم؟ چون میترسم نتونم و کم بیارم
برنامه نویسی و تحلیلم خوبه
اگه موضوع دیگری برای پروژه پایانی به نظرتون بهتر میاد بهم پیشنهاد بدین (برنامه نویسی تحت ویندوز یا وب باشه.مرسی)

ممنون میشم راهنماییم کنید

farazjalili
شنبه 05 اسفند 1391, 08:18 صبح
سلام عزیز
ترس از شکست موجب شکست می شود
توی اینترنت خیلی نمونه کد وجود داره که در نهایت اگه کم آوردی می تونی از اون ها استفاده کنی

mahya.k
شنبه 05 اسفند 1391, 14:12 عصر
ممنونم
واقعا همينطوره
پس با اعتماد به نفس كامل پيش ميرم
ميخواستم بدونم مقاله يا كتاب كامل و جامعي در رابطه با برنامه نويسي شبكه در سي شارپ سرغ داريد به من معرفي كنيد؟
البته چندتا مقاله و آموزش دانلود كردم ولي بنظرم كامل و جامع نبود

youngold
شنبه 05 اسفند 1391, 15:10 عصر
برنامه نویسی سوکت هم مبانی خودش رو داره
به واسطه نوشتن یک برنامه چت که نمیتونید بهش مسلط بشید
البته این هم شامل مباحث خودش هست ، توصیه میکنم از روی نمونه های آماده شروع کنید
یا میتونید از تکنولوژی jaber استفاده کنید که کامپوننت (agsXMPP SDK) کاملی در این رابطه ارائه داده به همراه سمپل های آماده
همین nimbuzz که گفتید از همین تکنولوژی استفاده کرده ، همچنین gtalk و yahoo

ho3ein.3ven
شنبه 05 اسفند 1391, 16:04 عصر
سلام .
موضوع زیاد خوبی برای پروژه انتخاب نکردی البته این نظر شخصی منه. چون برنامه چت نیاز به یک سرور هم داره.که تمام کلاینت ها به اون متصل بشن. سرور هم باید روی یک سیستم اجرا شه که آی پی ولید داشته باشه. برای ارائه دادنش باید مثلا سرور روی یه وی پی اس بزاری و کلاینت رو ببری نشون استاد بدی.
به هر حال دردسرش زیاده.
موفق باشی.

mahya.k
شنبه 05 اسفند 1391, 22:14 عصر
حرف شما هم درسته

من کلا اومدم اینجا که نظرات شما رو بدونم.

شما چه موضوعی پیشنهاد میکنید؟ ( برنامه نویسی تحت وب یا ویندوز )

لطفا بهم کمک کنید.واقعا چقدر انتخاب موضوع پروژه پایانی سخته

mahya.k
شنبه 05 اسفند 1391, 22:17 عصر
تا چهارشنبه وقت دارم که موضوع پروژمو قطعی کنم

در حال حاضر دارم روی همه موضوع ها تحقیق میکنم.
کلا گیج شدم

veniz2008
شنبه 05 اسفند 1391, 22:41 عصر
سلام.
همه چیز به خود شما بستگی داره. آیا برنامه ویندوزی (مثل سیستم حضور و غیاب دانش آموزی، یه برنامه حسابداری یا ...) رو مسلط هستید؟. آیا علاقه شخصی به برنامه نویسی سوکت دارید؟.
اگر برنامه های ویندوزی متداول رو انتخاب کنید : به نظر من یه برنامه ساده و معمولی هیچ کمکی به شما نمیکنه. برید سمت خاص بودن. مثلا تو برنامه امکان اسکن چهره و یا تشخیص با اثر انگشت، یا کار با دستگاه های کارتخوان و .... یعنی یه برنامه ای که در کنار کارهای متداولی که در اکثر برنامه ها وجود داره یه سری آیتم خاص و ویژه هم داشته باشه. به نظر شخص من شما حتی اگه برنامه نویسی سوکت هم یاد بگیرید (که با توجه به منابع کم در این زمینه سخت هست) باز هم به دلیل کاربرد کم در بازار ایران باز هم روی به برنام های ویندوزی میارید.

youngold
یک شنبه 06 اسفند 1391, 00:12 صبح
سلام .
موضوع زیاد خوبی برای پروژه انتخاب نکردی البته این نظر شخصی منه. چون برنامه چت نیاز به یک سرور هم داره.که تمام کلاینت ها به اون متصل بشن. سرور هم باید روی یک سیستم اجرا شه که آی پی ولید داشته باشه. برای ارائه دادنش باید مثلا سرور روی یه وی پی اس بزاری و کلاینت رو ببری نشون استاد بدی.
به هر حال دردسرش زیاده.
موفق باشی.

اصلاً اینطور نیست ، میتونید سرورتون روی لوکال راه اندازی کنید کلاینت ها بهش وصل بشند
اما عوض کردن موضوع پروژه بحث جداست

توصیه میکنم روی برنامه ویندوزی یک پروژه مدیریت اطلاعات کار کنین که هم با مدیریت داده هم آشنا بشید هم برقراری ارتباط با کاربر جهت سرویس دهی مطلوب که به قطع به دردتون خواهد خورد (به خصوص در بازار کار فعلی برای سطح علمی شما) از جمله برنامه های انبار داری ، پذیرش رستوران و ازین دسته برنامه ها و کلاً بهتر هم هست سمت یادگیری مبانی شبکه نرید چون برای این جور پروژه های وقت و علاقه خودش رو می طلبه