PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در افزودن رکورد به دیتابیس sqlServer

مهرداد_
یک شنبه 06 اسفند 1391, 01:24 صبح
سلام به تمامی دوستان
من کار با دیتابیس sqlserver رو تقریبا تازه یاد گرفتم و الان در افزودن مقدار به دیتابیسم مشکل دارم، لطفا راهنماییم کنید.

با این کد من میتونم رکورد جدید به دیتابیسم اضافه کنم، حالا میخوام یه دگمه داشته باشم با عنوان جدید و اون رو که زدم textBox هارو خالی کنه و دوباره یه رکورد جدید دیگه اضافه کنم ولی نمیشه، باید یه بار دیگه فرم رو ببندم و باز کنم تا باز بتونم رکورد جدید اضافه کنم.
الان من نمیدونم که باید چیکار کنم ، اگه میشه یه راهنمایی بفرمایید

SqlConnection objConnection = new SqlConnection();
SqlCommand objcommand = new SqlCommand();
SqlDataAdapter objDataadapter = new SqlDataAdapter();
DataSet objDataset = new DataSet();
string conect = "server=(local);database=Example;trusted_connection =yes;";

objConnection.ConnectionString = conect;
objConnection.Open();
objDataadapter.SelectCommand = objcommand;
objDataadapter.SelectCommand.Connection = objConnection;
objDataadapter.SelectCommand.CommandText = "insert into student (name, family) values(@name, @family) ";
objDataadapter.SelectCommand.Parameters.AddWithVal ue("@name", textBox1.Text);
objDataadapter.SelectCommand.Parameters.AddWithVal ue("@family", textBox2.Text);
objDataadapter.Fill(objDataset, "student");
objConnection.Close();

vistacali
یک شنبه 06 اسفند 1391, 10:31 صبح
objDataadapter.SelectCommand.Parameters.clear();

اینو به برنامت اضاف کن قبل از خط 11

مهرداد_
سه شنبه 08 اسفند 1391, 12:59 عصر
مرسی از پاسختون دوست عزیز ، مشکلم حل شد
فقط یه سوال دیگه ، من الان سیستمی نوشتم با سی شارپ و sqlServer که یه برنام تحت شبکه هستش ، و باید sqlserver رو روی سرور شبکه نصب کنم، حالا من یه دیتابیس دارم که باید اونو ایمپورتش کنم داخل sqlserver که روی سرور نصبه ، چطور میتونم این کار رو بکنم، آیا فقط باید دیتابیس مورد نظرم رو ببرم و در مسیری که دیتابیس ها ذخیره هستند کپی کنم؟؟

veniz2008
سه شنبه 08 اسفند 1391, 13:08 عصر
سلام.
شما باید دیتابیس رو بر روی سیستم سرور Attach کنید( و مهم هم نیست که روی کدوم درایو کپی کنید) و تنظیمات مربوط به شبکه رو بر روی سیستم سرور انجام بدید. قبلا درباره تنظیمات شبکه خیلی بحث شده که میتونید با جستجو کردن پیدا کنید.
موفق باشید.