PDA

View Full Version : سوال: کد اجرای دستورات یک صفحه در صفحه دیگر

irimgnet
یک شنبه 06 اسفند 1391, 10:10 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی.
من نیاز به کدی پیدا کردم که با استفاده از اون در یک صفحه وب، بتونه تمام کدهایی که در یک صفحه php دیگر هست رو نمایش بده. این همون ترفندی ست که سایت های ابزاردهی یا قالب وبلاگ استفاده میکنند.
منظور دقیق تر من این هست، یک صفحه php داریم با تقریبا 60-70 خط کد. حالا میخوایم از یه کد خیلی کوتاه تر از این استفاده کنیم که سورسش همین صفحه php باشه و وقتی همین کد دوم رو جایی قرار دادیم خودش کدهای سورسش رو اجرا کنه.
با تشکر

MMSHFE
یک شنبه 06 اسفند 1391, 10:34 صبح
باید از توابع یا کلاسها و ضمیمه کردن فایل PHP توسط include یا require و صدا زدن توابع یا ایجاد شئ از کلاسهای تعریف شده توسط فایل PHP استفاده کنید.

irimgnet
یک شنبه 06 اسفند 1391, 12:55 عصر
از پاسخ شما ممنون. اما در صورت امکان کمی ساده تر بیان کنید. 40% از پاسختان را متوجه نشدم. در صورت امکان یک نمونه کد مثال بزنید.

MRmoon
یک شنبه 06 اسفند 1391, 13:28 عصر
include "Your_file";

یا

require "Your_file";

اینجوری هر چیزی تو اون صفحه باشه میاد تو این صفحه که کد اینکلود رو توش گذاشتین!

irimgnet
یک شنبه 06 اسفند 1391, 13:35 عصر
اجازه بدید کمی بیشتر توضیح بدم. بنده یک صفحه php دارم مثلا در لینک http://sitename.com/new/page.php
حالا میخوام یک کد کوتاه به کاربر بدم که هر موقع اون کد رو هر جایی وارد کرد، محتویات این صفحه php براش نشون داده بشه.
اگر یه کد کامل مثال بزنید ممنون میشم

omidabedi
یک شنبه 06 اسفند 1391, 13:40 عصر
از دو تابع include و require میشه استفاده کرد. هر دوشون یک کارو انجام میدن و دو مدل دارن(include_once و require_once). اما تفاوت :
include :اگر در استفاده از این تابع اشکال پیش بیاد php به شما warning میده و ادامه ی برنامه اجرا میشه اما
require: اگر در استفاده از این تابع مشکل پیش بیاد php به شما fatal error میده و برنامه در همونجا متوقف میشه

که بسته به نیاز خودت میتونی ازشون استفاده کنی
پسوند _once هم میگه که فقط یکبار اینارو بیار مثلا اگر صفحه ی 1 2 3 داری و یک کانکشن دیتابیس به 1 اضاف کردی و خواستی 1 رو به دو اضاف کنی و در دو هم کانکشن نیاز داشتی (اما مثلا یادت نیست که به صفحه ی 1 اضاف کردی)
require_once استفاده میکنی و خود php متوجه میشه و یکبارشو حذف میکنه.

طریقه ی استفاده :
در اول صفحه مینویسی

<?php
require('connection.php');
//یا
include('class.php');
//یا
require_once('class.php');
//یا
include_once('class.php');
?>

irimgnet
یک شنبه 06 اسفند 1391, 14:05 عصر
مواردی که شما بیان میکنید کاملا صحیح هست. اما کاربر امکان استفاده از تابع ندارد. کد نهایی به نظرم باید یک اسکریپت در بیاد مثلا برای نمونه
<script type="text/javascript" src="http://sitename.com/new/page.php"></script>

حالا میخوام بدونم آیا نیاز به تغییراتی در صفحه php هست؟ یا استفاده از اسکریپت خاصی نیازه

shahriyar3
یک شنبه 06 اسفند 1391, 15:15 عصر
اگر برای کاربر ها میخواهید استفاده کنید باید آیدی بدید و گرنه برای کل کاربر ها یک کد اجرا خواهد شد
مثلا شما میخواهید آمار بازدید یک سایت را نمایش بدید باید آیدی اون کاربر رو به انتهای لینک اضافه کنید

irimgnet
یک شنبه 06 اسفند 1391, 15:43 عصر
خیر. این مهم نیست. ببینید کمی واضح تر بیان کنم یه صفحه php شامل محتوای html (نه کد php). حالا قراره توسط یک کد دیگه(مثلا جاوااسکریپت) این محتوای html هر جای دیگه نمایش داده بشه

Yuness Mehdian
یک شنبه 06 اسفند 1391, 22:49 عصر
از jquery استفاده کن اینطوری :

$("#place_Holder_Handle").load("address/of/target/file");

irimgnet
دوشنبه 07 اسفند 1391, 10:54 صبح
ممنون از دوستان. جوابم رو پیدا کردم. باید از iframe استفاده میکردم. البته پاسخ های شما هم به دانش من اضافه کرد

omidabedi
دوشنبه 07 اسفند 1391, 11:09 صبح
دوست عزیز سوالتون رو بد طرح کردید بخاطر همین دوستان به حاشیه رفتند
بهتر بود مثلا میگفتید
اقا من میخوام صفحه ی گوگل رو تو قسمتی از سایتم نمایش بدم
به همین سادگی