PDA

View Full Version : حرکت موس در یک ocx

MBeigy
جمعه 05 اردیبهشت 1382, 08:35 صبح
سلام خدمت همه دوستان
فرض کنید که در طراحی یک کامپوننت میخواهیم وقتی موس روی آن قرار گرفت یک کار خاصی انجام بشه که این رو با رویداد mousemove انجام میدیم اما برای اینکه درست در لحظه ای که موس از روی اون کامپوننت کنار میره و مثلا وارد فرم کاربر میشه کاری انجام بدیم من رویدادی ندیدم. سعی کردم صفر بودن x یا y رو چک کنم اما خوب جواب نداد. چند تا راه دیگه از این قبیل رو رفتم اما مناسب نیستند. اگر کسی راه درستشو میدونه یا API ای سراغ داره لطفا کمک کنه.

Abbas Arizi
جمعه 05 اردیبهشت 1382, 11:33 صبح
بهترین روش برای این منظور استفاده از Subclass برای کنترل وقایع کنترل است. همچنین روشهای دیگری مثل استفاده از توابع SetCapture و GetCapture به همراه یک Timer وجود دارد که البته تضمین صددرصد ایجاد نمیکند.
استفاده از هر کدام از این روشها کد نسبتا حجیمی نیاز دارد که در اینجا نمیتوانم بنویسم. اگر کد نمونه ای در این زمینه خواستید، E-mail خودتان را اینجا بنویسید تا برایتان ارسال کنم.

S.Azish
جمعه 05 اردیبهشت 1382, 13:27 عصر
به لینک پایین یه سری بزنید
http://www.vbsmart.com/library/smartbutton/smartbutton.htm

MBeigy
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1382, 06:22 صبح
سلام
دست هر دوتا تون درد نکنه. آقای آزیش روش خیلی قشنگی بود. :D آقای عریضی من آدرس رو مینویسم. ممنون میشم اگه این روش رو برام بفرستید. دوست دارم روش کار با setcapture رو هم یاد بگیرم :wink: md_beigy@yahoo.com
باز هم ممنون.