PDA

View Full Version : قرار دادن متن در رشته ای دیگر

omidan321
سه شنبه 08 اسفند 1391, 20:06 عصر
من یه رشته ای دارم بعد از بدست اوردن اندازش میخام اندازه رو در یه جای مشخص از رشته مادر قرار بدم چطور میتونم اینکار رو بکنم ؟
(یادمه یه تابعی ازش استفاده میکردم به نام insert)
حالا نظر اساتید چیه ؟

MohsenB
سه شنبه 08 اسفند 1391, 20:18 عصر
سلام

خوب خودتون هم دارید میگید اسم تابع رو . این تابع رو هم میتونید بصورت جداگانه استفاده کنید و هم اگر دلفی جدید دارید از خود نوع رشته . از تابعی مثل Copy هم میونید استفاده کنید . در موارد خیلی پیشرفته تر Move هم میتونه کمک کنه و ...

موفق باشید

omidan321
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 08:08 صبح
فرمت استفادشو یادم نیست واسه همین تاپیک زدم اگه فرمتشو بگی ممنون میشم

MohsenB
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 08:24 صبح
فرمت استفادشو یادم نیست واسه همین تاپیک زدم اگه فرمتشو بگی ممنون میشم

سلام

واقعا الان برام یه مسئله بزرگی پیش اومده لطفا حتما جواب بدید که چرا از روش های زیر استفاده نمیکنید و هر سوالی که براتون پیش میاد فوری تاپیک میزنید ؟ :

وقتی این کلمه رو تو دلفی بنویسید و پرانتز رو باز کنید یه راهنما براتون میاد .
یه چیزی بنام راهنما هم همراه دلفی نصب میشه .
یه سایتایی هست به نام موتور های جستجو ( مثل : Google.com , Bing.Com ) که اگه مثلا باهاشون جستجو کنید "Delphi Insert" براتون هزارتا مثال و توضیح میاد .
بالای همین سایت یک کادری هست برای جستجو که میتونید از اون هم استفاده کنید .
و ...

موفق باشید

omidan321
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 10:43 صبح
من قبل از همه تاپیک ها جستجو میکنم در مورد همین مورد هم هر چی جستجوی سایت آمار داده در مورد دستور INSERT ای بود که تو دیتا بیس استفاده میشد
زبانم به نسبت کلمات تخصصی ضعیفه هنوز دوره های زبانم کامل نشده

امیدوارم قانع کننده باشه

MohsenB
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 13:43 عصر
من قبل از همه تاپیک ها جستجو میکنم در مورد همین مورد هم هر چی جستجوی سایت آمار داده در مورد دستور INSERT ای بود که تو دیتا بیس استفاده میشد
زبانم به نسبت کلمات تخصصی ضعیفه هنوز دوره های زبانم کامل نشده

امیدوارم قانع کننده باشه

خوب این معلومه که وقتی شما فقط کلمه Insert رو جستجو میکنید مثالهای زبانهای پرمصرف مثل SQL اولین گزینه ها باشه . شما بدنبال نوع دلفی این دستور هستید پس باید اسم دلفی هم در جستجوتون باشه ، هم وقتی درون این سایت جستجو میکنید ( میتوانید فقط بخش دلفی رو برای جستجو انتخاب کنید ) و هم با موتور های جستجو ( برای مثال : http://www.google.com/search?q=Delphi+Insert )

موفق باشید