PDA

View Full Version : همش یک گزارش ساده

lind filk
سه شنبه 25 بهمن 1384, 18:43 عصر
سلام
یک برنامه دارم که از چند بانک در آن استفاده کردم.بعنوان مثال یکی برای دانش آموزان،دومی واحد درس،سومی واحد های گذرانده، حالا وقتی میخوام از دانش آموزانی که در حال گذراندن واحد 2 هستن گزارش بگیرم افرادی را که واحد دو را پاس کردن هم داخل گزارش لیست میشن
در نتیجه مثلا شخصی که در حال گذراندن واحد 5 است در چهارتا گزارش دیگر هم نامش وجود داره
حالا من چی کار کنم؟!
ممنو...

mzjahromi
سه شنبه 25 بهمن 1384, 19:08 عصر
سوالتون رو خیلی مبهم مطرح کردید.
شما اول ساختار بانکتون فیلد جدولهاتون و روابط فیلدها رو توضیح بدید تا بتونیم بهتون کمک کنیم

lind filk
سه شنبه 25 بهمن 1384, 19:14 عصر
سلام
دو تا جدول که با یک فیلد به هم مرتبط شدن (2 به 1) البته جدول سومی هم هست که اطلاعات منبع جدول 2 از اون گرفته میشه.
گزارش از یک ID در جدول یک گرفته میشه ولی اطلاعاتی هم از اون ID از جدول 2 خوانده خواهد شد.
البته اگه بشه به آخرین رکورد جدول 2 در هنگام گزارش از جدول یک دسترسی پیدا کنم احتمالا مشکل حل میشه!
ممنو...

mzjahromi
سه شنبه 25 بهمن 1384, 19:18 عصر
ببین اینجوری بنویس
Table1:Field1,Field2,Field3,Field4,...
Table2:Field1,Field2,Field3,Field4,...
Table3:Field1,Field2,Field3,Field4,...
بعد بگو چی میخوای؟
اینجوری که تو مساله ات رو مطرح می کنی فکر نمی کنم کسی بتونه جوابت رو بده. آخه ما که در جریان پروژه تو نیستیم

lind filk
چهارشنبه 26 بهمن 1384, 14:57 عصر
سلام
ببین سه تا table دارم t1 برای اطلاعات دانش آموزان که البته با یک فیلد به نام ID مشخص میشه
T2 برای واحدهای گذرانده، که البته با فیلدی به نام ID با T1 مشترک میشه،یک فیلد هم برای شماره واحد داره، بادادن شماره واحد ساعت و نام درس از T3 خوانده میشه
T3 بعضی اطلاعات منبع که لازم هست در t2 ذخیره بشه از این جدول گرفته میشه
حالا وقتی گزارش تهیه میکنم از T2 مثلا میخوام تمام افرادی را که در حال گذراندن واحد 2 هستن را لیست کنه ،افرادی رو که این واحد را هم پاس کردن نشون میده مثلا

علی حسینی
---------------
نام درس استاد نمره
D1 - -
D2 - -
D3 - -
حالا اگه بخوام لیست کنم افرادی رو که در حال گذراندن D2 هستن،این آقای حیسنی هم در لیست اسمش میاد، درحالی که ایشان این واحد رو گذرانده و درD3 مشغوله
ممنو...
لطفا بگیر چی میخوام