PDA

View Full Version : کد رهگیری برا ذخیره

asemaneiran
یک شنبه 13 اسفند 1391, 16:32 عصر
سلام
من یک فرم با چند تکس باکس دارم و یک کلید سیو
می خوام وقتی کاربر کلید ذخیره رو زد برنامه بهش کد رهگیری شامل اعداد و حروف بده و بعد با تایید کاربر اطلاعات در بانک ذخیره بشه
خواهش می کنم اگه نمونه ای دارید بگذارید؟؟؟؟؟

pedram.11
یک شنبه 13 اسفند 1391, 16:53 عصر
سلام
کد شامل اعداد و حروف که دست خودتونه به چه شکل باشه، کافیه یه فیلد برای رهگیری بسازید و اطلاعات رو درش ذخیره کنید؛ شما مشکلتون اعداد و حروفه یا ذخیره در دیتابیس؟!

asemaneiran
یک شنبه 13 اسفند 1391, 17:00 عصر
سلام
کد شامل اعداد و حروف که دست خودتونه به چه شکل باشه، کافیه یه فیلد برای رهگیری بسازید و اطلاعات رو درش ذخیره کنید؛ شما مشکلتون اعداد و حروفه یا ذخیره در دیتابیس؟!

نه برا ذخیره مشکل ندارم
یکی تولید کد رهگیری شامل عدد و حروف رو مشکل دارم دوم اینکه چطور اطلاعات رو نگه دارم و یک جا با د رهگیری ذخیره کنم؟؟

danialafshari
یک شنبه 13 اسفند 1391, 18:24 عصر
کد رهگیری یک فیلده که در دیتابیس ذخیره میشه و نتیجه ترکیب فیلدهای مثلا نام و کد سیستم است
شما این دو رو در هم که ادغام کردید میاید یه تابع درست می کنید و رشته رو جدا می کنید بعد مثلا a=2s; b=3n.... خلاصه برای خودتون یک الگوریتم می سازید
اگر جستجو کنید در فروم خیلی بحث شد

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 13 اسفند 1391, 20:08 عصر
کد رهگیری یک فیلده که در دیتابیس ذخیره میشه و نتیجه ترکیب فیلدهای مثلا نام و کد سیستم است
شما این دو رو در هم که ادغام کردید میاید یه تابع درست می کنید و رشته رو جدا می کنید بعد مثلا a=2s; b=3n.... خلاصه برای خودتون یک الگوریتم می سازید
اگر جستجو کنید در فروم خیلی بحث شد
البته کد رهگیری باید مستقل از سیستم باشه.

اگر ساختار کدرهگیری رو از قبل تعیین کنید بهتره. در صمن مشخص کنید که برای چه اطلاعاتی قراره کد رهگیری تولید بشه. اگر معلوم بشه اطلاعات چی هستند میشه یک عدد منحصر بفرد تولید کرد.

asemaneiran
دوشنبه 14 اسفند 1391, 09:35 صبح
سلام
ممنون از راهنمایی دوستان
نمونه کوچکی ندارید بذارید
من تولید کد رهگیری رو بلد نیستم:اشتباه:(فقط تولید کد رندم شامل اعداد رو بلدم)
ممنون

asemaneiran
سه شنبه 15 اسفند 1391, 09:43 صبح
سلام
کسی نمونه ای نداره
من لولید کد رندم شامل عدد رو بلدم

danialafshari
سه شنبه 15 اسفند 1391, 15:43 عصر
سلام
کسی نمونه ای نداره
من لولید کد رندم شامل عدد رو بلدم

دوست عزیز کد رندوم بدرد شما نمی خوره ! از رندوم برای تولید کد جدید استفاده میشه نه برای کد فعال سازی ! اینطور همیشه یک کد جدید میده که با کد قبلی فرق داره شما باید اطلاعاتی از کاربر که حتما یکی از آنها شناسه سیستم هست رو بگیرید و این کد ها رو در هم ادغام کنید که حاصلش میشه کد فعال سازی !
لازم به ذکره که جوری باید کدتون رو بنویسید که کد سیستم رو بتونین برگردونین و ثبت کنین که احیانا به یک سیستم چندین کد ندین و محدودیت داشته باشه !
کلابحث مفصلیه و یکیش ساخت یک برنامه ی دیگه به عنوان سرور و ... است. در سایت و در سطح اینترنت نمونه زیاد می تونید پیدا کنید
موفق باشی

asemaneiran
سه شنبه 15 اسفند 1391, 16:07 عصر
دوست عزیز کد رندوم بدرد شما نمی خوره ! از رندوم برای تولید کد جدید استفاده میشه نه برای کد فعال سازی ! اینطور همیشه یک کد جدید میده که با کد قبلی فرق داره شما باید اطلاعاتی از کاربر که حتما یکی از آنها شناسه سیستم هست رو بگیرید و این کد ها رو در هم ادغام کنید که حاصلش میشه کد فعال سازی !
لازم به ذکره که جوری باید کدتون رو بنویسید که کد سیستم رو بتونین برگردونین و ثبت کنین که احیانا به یک سیستم چندین کد ندین و محدودیت داشته باشه !
کلابحث مفصلیه و یکیش ساخت یک برنامه ی دیگه به عنوان سرور و ... است. در سایت و در سطح اینترنت نمونه زیاد می تونید پیدا کنید
موفق باشی

سلام
ممنون از راهنمایی تون
حق با شما ست
یادم به این مسئله نبود
شما نمونه ای برا شروع ندارید؟
ممنون

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 15 اسفند 1391, 16:08 عصر
آقا دانیال فکر نمیکنم کدفعالسازی بخوان ایشون!

اگر کدرهگیری بخوان یه چیزی تو مایه های همون id برای هر رکورد هست.
asemaneiran (http://barnamenevis.org/member.php?248562-asemaneiran) مشخص نکردید چه اطلاعاتی قراره ثبت بشه.

danialafshari
سه شنبه 15 اسفند 1391, 18:26 عصر
آقا دانیال فکر نمیکنم کدفعالسازی بخوان ایشون!

اگر کدرهگیری بخوان یه چیزی تو مایه های همون id برای هر رکورد هست.
asemaneiran (http://barnamenevis.org/member.php?248562-asemaneiran) مشخص نکردید چه اطلاعاتی قراره ثبت بشه.

با تشکر
چون گفت کد رهگیری ، کد رهگیری مربوط با ادغام کد های دیگر است که رندوم نیست
شاید منظورش تولید کد محصوله که اگه اینه مثل برنامه خودم بله در قسمتی از کار باید از رندوم هم استفاده شود

asemaneiran
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 07:46 صبح
سلام
من میخوام مثل سازمان سنجش در پایان ثبت نام کد رهگیری به کاربر بدم
و یا در برنامه ای دیگر یک کد مثل سریال یک کالا تولید که با وارد کردن ان خصوصیات ان کالا نمایش داده شدم
؟؟؟؟؟؟؟
ممنون از توجه تون

danialafshari
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 10:01 صبح
سلام
من میخوام مثل سازمان سنجش در پایان ثبت نام کد رهگیری به کاربر بدم
و یا در برنامه ای دیگر یک کد مثل سریال یک کالا تولید که با وارد کردن ان خصوصیات ان کالا نمایش داده شدم
؟؟؟؟؟؟؟
ممنون از توجه تون

این که همون ID هست !
شما فقط یک فیلد ID به صورت Auto Number قرار بدید نیاز به چیز دیگری ندارید !

asemaneiran
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 17:09 عصر
این که همون ID هست !
شما فقط یک فیلد ID به صورت Auto Number قرار بدید نیاز به چیز دیگری ندارید !

کاملا متوجه این موضوع هستم
اما در هنگام لاگین استادم گفتند به جز نام کاربری و پسورد
مقدار فیلد کد رهگیری رو هم لحاظ کنم

asemaneiran
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 13:00 عصر
????????کسی نمیدونه