PDA

View Full Version : سوال: ارسال همزمان چندین فیلد به یک جدول از بانک

hashem64
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 19:31 عصر
با سلام خسته نباشید دوستان سوالی داشتم از اساتید محترم
میخواستم بدونم اگر چندین فیلد با نام های ( فیلد یک ، فیلد دو ، فیلد سه و .... ) داشته باشیدم و بخواهیم همه این فیلد ها در یک جدول ارسال بشه به صورت همزمان به چه صورت باید نوشته بشه .
بعد ارسال که بشه همه آی دی هایی که هم زمان ارسال شده یکی باشه مثلا 10 تا فیلد با آیدی های یکسان (300) فرم بعدی ارسال شد ای دی باشه 301 همین

<?php
if(isset($_POST['titel1']))
{
$titel1= $_POST['titel1'];
$sqlCommand = "INSERT INTO meta(titel1,)
VALUES('$titel')";

if(mysql_query($sqlCommand)){echo '

ا<a href="" > طلاعات شما ثبت شد </a>
';}
}
?>

دقیقا نمیدونم باید به این روش باشه یا نه تشکر اگر یه توضیح کوتاه و مفید بدهید بهم

FreeMagic
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 21:26 عصر
فکر کنم منظور شما از ارسال همزمان فیلدها همون ارسال همزمان رکورد ها هست. چون ناخودآگاه فیلدها همزمان ارسال میشن
من تا حدود 850 رکورد رو همزمان به دیتابیس واسه insert فرستادم (ظاهرا خود sql تا حداکثر 1000 تا اجازه میده که واسه خودم محدودیت ایجاد کرده)
اگه منظور شما همون ارسال رکورد همزمان هست بگید کد رو پیدا کنم بزارم

hashem64
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 22:49 عصر
دقیقا درسته ارسال چند رکرد به صورت همزمان البته وقتی ارسال میشه هر سری رکرد ها ای دی یکسان داشته باشن همونطور که گفتم

hashem64
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 13:54 عصر
FreeMagic جان میشه بگید چگونه این کار را انجام بدم ؟

hashem64
جمعه 18 اسفند 1391, 15:13 عصر
چرا کسی سوال های من را جواب نمیده یعنی اینقدر سخت هستند ؟

T.R.G.T
جمعه 18 اسفند 1391, 16:33 عصر
دوست عزیر امروز یا فردا یه کلاس برای mysql میزارم که کار رو برای برنامه نویس خیییلی ساده میکنه ولی تا اون موقع بهتره بدونی:
برای درج داده در جدول به صورت زیر عمل میکنیم

insert into test ('column1,column2,column3,column4,column5') values ('value1','value2','value3','value4','value5');
اگه بخوای داده ای رو در ستون های مخلف ثبت بکنی پس از وارد کردن نام جدول یک پارانتز باز میکنی و نام ستون ها رو در اون قرار میدی بعد valuesرو وارد میکنی و بعد از اون یه پارانتز دیگه باز میکنی و داده ها رو به ترتیبی که در نام ستون ها مشخص کردی وارد میکنی البته این در صورتیه که بخوای ستون ها رو به میل خودت مقداردهی بکنی ولی اگه بخوای همه ستون ها رو مقدار دهی بکنی باید بعد از وارد کردن نام جدول values رو وارد بکنی بعد پارانتزی باز کنی و داده ها رو به ترتیب ستون های داخل جدول وارد کنی
تفاوت این دو در اینه که در روش اول میتونی ستونها رو مقدار دهی نکنی یا با ترتیب خاصی مقدار دهی بکنی ولی در روش دوم باید باتوجه به ستون های جدول مقداردهی بکنی

hashem64
جمعه 18 اسفند 1391, 17:30 عصر
این که درست ولی توی یک جدول چند رکرد اضافه بشه به چه روشی هست ؟

T.R.G.T
جمعه 18 اسفند 1391, 17:54 عصر
یعنی با یه دستور چند سطر ایجاد بکنی

یا این دستور وجود نداره یا من بلد نیستم اگه کسی بلده انجا قرار بده تا منم یادبگیرم:لبخند:

pcseven
جمعه 18 اسفند 1391, 18:29 عصر
دقیقا درسته ارسال چند رکرد به صورت همزمان البته وقتی ارسال میشه هر سری رکرد ها ای دی یکسان داشته باشن همونطور که گفتم

روش درج چند رکورد در یک کوئری به شکل زیر است:

insert into test (column1,column2,column3) values ('R1 Value1','R1 Value2','R1 Value3'), ('R2 Value1','R2 Value2','R2 Value3'), ('R3 Value1','R3 Value2','R3 Value3');

در رابطه با ID اگر منظورتون اینه که فیل کلید اصلی جدول که از نوع Identity هست برای چند رکورد مقدار یکسان داشته باشه، شدنی نیست. احتمالاً منظورتون شماره گروه یا شماره Record Set هست که میتونه به صورت یک فیلد جداگانه و بدون قید Unique درج بشه.

hashem64
جمعه 18 اسفند 1391, 18:51 عصر
دست شما درد نکه عالی بود ولی همون مشکل را داره

وقتی ارسال میشه آی دی رکرد ها به ترتیب میشه یعنی به ترتیب 1 و 2 و 3 و 4 ولی بنده این چیز را توی یک سی ام اس دیدم وقتی رکورد ارسال میشه مثلا 10 رکورد با عدد 100 ثبت میشد 10رکورد بعدی 101 میشد نمیدونم این به چه روشی بود
توی بانک اطلاعاتی Extra را از روی AUTO_INCREMENT بردارم درست میشه ؟ (تست کردم همه آی دی ها را میزنه 0 )

hashem64
شنبه 19 اسفند 1391, 15:07 عصر
اساتید محترم خواهشا میشه بنده را راهنمایی بفرمائید

آخه این مورد جز مواردی میشه که توی نت پیدا نمیشه نه توی منابع خارجی نه ایرانی

دست شما درد نکنه