PDA

View Full Version : فرستادن پیغام به کسانی که با یک exe‌کار می کنند(کمک فوری )

Future
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 09:28 صبح
سلام دوستان
من یک برنامه نوشتم و روی سبکه گذاشتم و تقریبا 10 نفر دارند با exe‌برنامه کار می کنند .ip و namecomputer تمام کسانی را هم که دارند با برنامه کار می کنند را بدست آوردم حالا چطوری به هر کدام از آنها که خواستم پیغام بفرستم البته از طریق دلفی . با دستور net send‌میشه ولی با این دستور یک سری پیغام اضافی فرستاده میشه .با تشکر

سید مسعود موحد
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 09:50 صبح
شما میتوانید در سیستم خودتون یعنی Application این سرویس را قرار دهید و برای هر کامپیوتر یا هر کاربری که دارید پیغام بفرستید و البته باید خودتونم مدیریت کنید که هزاران روش برای این کار وجود دارد.
اگر یک دیتابیس هم دارید که یقین به 100 دارید کارتون خیلی راحت تر میشود
فقط کافی است که پیغام را در باکس کاربر یا دستگاه مقصد قرار دهید و Apllicationalh شما فقط کافی است با هر تکنولوژی که صلاح میدانید از تایمر گرفته تا Thread و سرویس پیغامها را نمایش دهید.

Future
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 10:26 صبح
سلام دوست عزیز
من یک دیتابیس دارم و در آن هم یک فیلد که از نوع boolean است بعد از زدن یک کلید بمنظور چک کردن یا عدم چک کردن بررسی می کنم که اگر چک زده شد غیر فعال شد یک پیغام showmessage کند ولی متاسفانه همیشه این پیغام در کامپیوتر خودم است درضمن دیگران به این گزینه که لیست کاربران در حال کار را نشان می دهد دسترسی ندارند. این هم تکه کد من لطفا مرا راهنمایی کنید که خیلی گیرم با تشکر

with DBGrid1.DataSource.DataSet do
if FieldByName('Status').AsString = '0' then
if ShowUserNameSuperVisor.Value = False then
begin
ShowMessage('close');
//Application.Terminate;
end;

سید مسعود موحد
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 13:04 عصر
آخه دوست عزیز
دستور Showmessage فقط بروی دستگاه کلاینت انجام میشود
مگر کاربران شما برای کار با سیستم نباید با نام کاربری و پسورد وارد بشوند حال که اینطور است پس مشخص میشود که کدام کاربران به برنامه متصل هستند و دارند کار میکنند حال اگر بخوای می توانی در هنگام اتصال IPAddress آنها را هم در فیلدی نگهداری و به آنها پیغام بدهی

Future
شنبه 29 بهمن 1384, 08:46 صبح
دوست عزیز سلام مجدد
من ipadress انها و حتی computername و loginانها را هم بدست آوردم ولی نمی خوام از طریق send net پیغام بفرستم دنبال یک راه حل دیگه هستم یا اینکه برنامه نویسی شبکه باشه

سید مسعود موحد
شنبه 29 بهمن 1384, 11:05 صبح
اگر یک دیتابیس هم دارید که یقین به 100 دارید کارتون خیلی راحت تر میشود
فقط کافی است که پیغام را در باکس کاربر یا دستگاه مقصد قرار دهید و Apllication شما فقط کافی است با هر تکنولوژی که صلاح میدانید از تایمر گرفته تا Thread و سرویس پیغامها را نمایش دهید.

منظورم از باکس نگهداری در دیتابیس است شما باید یک Table برای نگهداری پیغامها داشته باشید سپس از داخل Application با توجه به UserName یا IPAddress دستگاه پیغامهای خود را از دیتابیس بخونید

cybercoder
شنبه 29 بهمن 1384, 11:28 صبح
از indy استفاده کن

Future
دوشنبه 01 اسفند 1384, 07:53 صبح
با سلام
آقا میشه یک مقداری در مورد indy و کارش توضیح دهید یا مثال بیاورید

mamizadeh
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 23:18 عصر
با سلام
آقا میشه یک مقداری در مورد indy و کارش توضیح دهید یا مثال بیاورید
یا سلام
یه سرچی توی سایت بکن بچه های با حال این سایت زحمت شرح وضایف ایندی را داده اند
اگه از ایندی خوشت نیومد که به نظر من باید خوشت بیاد می تونی از TCPClient و TCPServer که در برگه Internet هستش کمک بگیری که در دموهایه خود دلفی که sample با نام network chat وجود داره که با این سوکت کلاینت و سرور توضیح داده
ولی اگه این را هم نتونستی می تونی از خود sql server استفاده کنی به شرح که یک جدول ایجاد کن و در آن طرف یعنی کسی که از برنامه استفاده می کنه و می خواد پیغام تو را بگیره یه timer بزار و بهش دستور بده که چک کنه اگه جدول پر باشه پس پیغامی هستش در این حالت اونو نشون بده همین.:متعجب: البته تعجب نکن درسته که sql server ولی باهاش می تونی کارای زیادی بکنی.
از اینکه زیاد نوشتم و شما را به درد سر واداشتم بسیار پشیمانم:گریه:
با تشکر بازم می گم باید از ایندی خوشت بیاد همینی که گفتم :قهقهه: