PDA

View Full Version : کاهش حجم فایل ldf

morteza_mokhtari
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 19:25 عصر
سلام دوستان بنده برای ایکه فایل ldf سایزش زیاد نشده آمده auto growth اون رو برابر 0 قرار دادم میخوام ببینم با انجام انکار آیا مشکلی در آینده برام ایجاد خواهد شد.؟

the king
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 23:29 عصر
سلام دوستان بنده برای ایکه فایل ldf سایزش زیاد نشده آمده auto growth اون رو برابر 0 قرار دادم میخوام ببینم با انجام انکار آیا مشکلی در آینده برام ایجاد خواهد شد.؟
بستگی داره که کاهش کارایی از دید شما یک مشکل باشه یا نه.
فلسفه Auto Growth اینه، میگه اگه شما هر روز از من 10 مگابایت حجم اضافی می خواهید، لزومی
نداره که هر روز مرا مشغول کنید، من همین الان 300 مگابایت حجم براتون رزور می کنم، پس تا ماه بعد
نیازی به تغییر حجم بانک اطلاعاتی نیست.

اگر تغییرات زیادی در بانک اطلاعاتی داده بشه و مدام نیاز به افزایش حجم اش باشه، قابلیت Auto Growth
خیلی مفیده چون هم میزان Fragment فایل بانک اطلاعاتی رو کاهش میده (میزان تکه تکه شدن و
پراکندگی محتویات فایل در سیستم فایل) و هم عملیاتی که هر بار برای افزایش ظرفیت بانک اطلاعاتی
لازم میشه رو به یک بار کاهش میده.

اگر بانک اطلاعاتی تون به ندرت افزایش حجم پیدا می کنه، مشکلی نیست، چون Auto Growth تاثیر
محسوسی نداره اما اگه مدام افزایش حجم داره، با از بین بردن قابلیت Auto Growth مقداری روی
عملیات مرتبط با سیستم فایل بار اضافی تحمیل می کنید.

morteza_mokhtari
جمعه 18 اسفند 1391, 15:33 عصر
خوب شما پیشنهاد بهتری دارید هاستی که بنده خریدم فضایی که برای اس کیو ال اختصاص داده 15 مگابایت هست که 10 مگابایت هم اضافه خریدم پایگاه من وقتی سایت رو پاپلیش کردم فایل ldf 1 مگابایت بود الان که نزدیک 1 ماه گذشته شده 10 مگابایت .بهترین راهکار چیه؟ اینجوری بنده هر چند وقت یک بار باید فضا برای پایگاهم بخرم ممنون میشم راهنمایی کنید.

the king
جمعه 18 اسفند 1391, 18:27 عصر
خوب شما پیشنهاد بهتری دارید هاستی که بنده خریدم فضایی که برای اس کیو ال اختصاص داده 15 مگابایت هست که 10 مگابایت هم اضافه خریدم پایگاه من وقتی سایت رو پاپلیش کردم فایل ldf 1 مگابایت بود الان که نزدیک 1 ماه گذشته شده 10 مگابایت .بهترین راهکار چیه؟ اینجوری بنده هر چند وقت یک بار باید فضا برای پایگاهم بخرم ممنون میشم راهنمایی کنید.

می بایستی قبل از اینکه اقدام به خرید هاست کنید یک ارزیابی از حجم احتمالی بانک اطلاعاتی تون در آینده داشته باشید. مقدار Auto Growth قابل کاهش دادن
هست اما دلیل اینکه Auto Growth اتفاق می افته افزایش حجم اطلاعاتی است که در بانک اطلاعاتی نگهداری می کنید که در اغلب پروژه ها امری اجتناب ناپذیره و
به هر حال اتفاق می افته، چه Auto Growth فعال باشه و چه نباشه. برای اینکه حجم بانک اطلاعاتی افزایش پیدا نکنه باید جلوی درج اطلاعات جدید را بگیرید.

ظاهرا شما پلن ای که متناسب با حجم بانک اطلاعاتی تون نیست رو انتخاب کرده اید، هزینه و مسائل مالی دخیل اند اما طبیعتا باید در انتخاب پلن هاستینگ تجدید نظر کنید.