PDA

View Full Version : Interface حرفه ای

Boo Ali
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 16:57 عصر
چگونه می توان Intefrace های ساخته شده با کنترلها را بصورت حرفه ای درآورد و یک interface از

نوع تجاری داشت ؟

هرچقدر هم که از کامپوننت و کنترلهای خوب و قشنگ استفاده می کنم ، باز ظاهری تصنعی و

ساختگی دارد.

مطهر
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 18:03 عصر
Interface کدام برنامه چشمتو گرفته

SYSMAN
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 20:08 عصر
چرا حالت مصنوعی داره؟ از همین برنامه های استاندارد الهام بگیر مثل مجموعه آفیس یا حتی همین ویندوز

meh_secure
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 20:58 عصر
به نظر من هیچ interface ی حرفه ای تر از کلاسیک کار کردن نیست. interface حرفه ای به اونی می گن که کاربر توش راحت باشه و استاندارد ها در اون رعایت بشن.

mehrzad007
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 22:05 عصر
بهترین راه کپی زدن از روی دست مایکروسافته که خودشم هم توصیه می کنه .
یه کتاب هست در رابطه با طراحی اینترفیس البته من مال وی بی 6 رو دیدم برای بالاتر هم باید داشته باشه بگرد اگه پیدا نکردی و می دونی به دردت میخوره همینو برات بفرستم

meh_secure
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 22:55 عصر
بهترین راه کپی زدن از روی دست مایکروسافته که خودشم هم توصیه می کنه .
یه کتاب هست در رابطه با طراحی اینترفیس البته من مال وی بی 6 رو دیدم برای بالاتر هم باید داشته باشه بگرد اگه پیدا نکردی و می دونی به دردت میخوره همینو برات بفرستم
مهرزاد جان علی الحساب این رو بزار تا نوبت بعدی ها هم برسه.
پیشاپیش ممنونم.

habedijoo
شنبه 29 بهمن 1384, 09:27 صبح
سلام به همگی
من شخصا هر برنامه بزرگی رو که دیدم از لحاظ اینترفیس کاملا ساده بودند . در واقع در برنامه های حرفه ای مثل سبک مالتی مدیا رفتار نمیکنند . نمونش رو میتونم یک سیستم 8 میلیارد تومانی رو نام ببرم که نرم افزارش بسیار بسیارظاهر ساده ای داشت .

mehrzad007
شنبه 29 بهمن 1384, 10:00 صبح
"من شخصا هر برنامه بزرگی رو که دیدم از لحاظ اینترفیس کاملا ساده بودند . در واقع در برنامه های حرفه ای مثل سبک مالتی مدیا رفتار نمیکنند . نمونش رو میتونم یک سیستم 8 میلیارد تومانی رو نام ببرم که نرم افزارش بسیار بسیارظاهر ساده ای داشت "
باید اینطور هم باشه رابط کاربری هر چقدر ساده تر و استاندارد تر باشه راحت تر میشه کار با نرم افزار رو یاد گرفت و معمولا توی این مدل برنامه ها کد نویسی مهم تره و....... برنامه های مالتی مدیا چیز جدیدی ندارن مگر اینتر فیسو...
سعی می کنم کتاب رو ظرف امشب و فردا آپلود کنم

linux
شنبه 29 بهمن 1384, 10:06 صبح
سلام به همگی
من شخصا هر برنامه بزرگی رو که دیدم از لحاظ اینترفیس کاملا ساده بودند . در واقع در برنامه های حرفه ای مثل سبک مالتی مدیا رفتار نمیکنند . نمونش رو میتونم یک سیستم 8 میلیارد تومانی رو نام ببرم که نرم افزارش بسیار بسیارظاهر ساده ای داشت .

دقیقا همینطور هست مهم این نیست که برنامه شما پر از ICON های قشنگ یا کنترل های عجیب غریب باشه! مهم این هست که کاربر بتواند راحت کار کند.

این سایت یک ایده کلی و استانداردی را برای این کار پیشنهاد می کنه
http://www.iie.org.mx/Monitor/v01n03/ar_ihc2.htm
البته مطالب قدیمی هست ولی کاملا کارآمد هستند.