PDA

View Full Version : گفتگو: زبان برنامه نویسی دوم بعد از سی شارپ

mehdi zanjani
شنبه 19 اسفند 1391, 11:32 صبح
با سلام خدمت همه ی دوستای خوبم تو سایت برنامه نویس ، امیدوارم حالتون خوب باشه کد هاتونم بدون ارور :لبخندساده:

هدف از ایجاد این تاپیک در واقع کسب تجربه از دوستانیه که علاوه بر زبان قدرتمند سی شارپ به زبان برنامه نویسی دیگه ای هم تسلط دارن و منظورم به هیچ عنوان مقایسه سی شارپ با سایر زبان های برنامه نویسی نیست و قصد ندارم در مورد سی شارپ صحبت کنیم بالاخره همه ی دوستانی که اینجا تشریف دارن سی شارپ نویس هستن حالا شاید مثل من فقط به سی شارپ تسلط دارن یا با سایر زبان های برنامه نویسی هم برنامه نویسی میکنن.
100% هستن دوستانی که میخوان بعد از سی شارپ حداقل به یه زبان برنامه نویسی دیگه تسلط پیدا کنن و انتخاب یه زیان برنامه نویسی دیگه بعد از سی شارپ به علت قدرت و انعطاف فوق العاده و کامل بودن سی شارپ از هر لحاظ خیله سخته مخصوصا هم که بازار کارش و درآمدش حرف نداره.

هدف از این مقدمه طرح این سوال بود که به نظر شما بهترین انتخاب برای شروع یه زبان برنامه نویسی جدید بعد از سی شارپ چیه؟؟

مدتی هست که میخوام علاوه بر سی شارپ یه زبان برنامه نویسی دیگه رو هم در کنار اون شروع کنم و خودم بعد کلی تحقیق و تفحص به این نتیجه رسیدم که Python یا Ruby میتونه انتخاب خوبی باشه حالا از دوستان و اساتید عزیز در خواست دارم تجربه شون رو در این مورد بیان کنن که کدوم زبان برنامه نویسی ارزش وقت گذاشتن رو با توجه به بازار کار و کاربرد خود زبان برنامه نویسی و موقعیت شغلی داره؟؟
و در کل آیا وقت گذاشتن برای شروع یادگیری یه زبان برنامه نویسی دیگه با توجه به قدرت و ویژگی های سی شارپ و ویژوال استودیو نیاز هست یا نه ؟؟؟

Tiam121
شنبه 19 اسفند 1391, 12:00 عصر
اول باید ببینی تو چه زمینه ای میخوای کار کنی تا نسبت به اون زبان برنامه نویسی انتخاب کنی.پایتون خوبه.من دلفی هم کار کردم که اون هم مخصوصا توی نسخه های جدید عالی هست

mehdi zanjani
شنبه 19 اسفند 1391, 18:46 عصر
عرض کردم که فعلا هیچ زمینه یا فعالیتی وجود نداره فقط میخوام از تجربیات عزیزان استفاده کنم یه زبان برنامه نویسی کنار سی شارپ انتخاب کنم و روش وقت بذارم حالا بعد از سی شارپ بهترین انتخاب چی میتونه باشه مسئله اینه.

mousa1992
شنبه 19 اسفند 1391, 21:04 عصر
سلام
به نظرم اگه سی شارپو تسلط داری برو سراغ ASP.NET ، چون بیس کارتون سی شارپ هست تو این زبان میتونین سریع تر یادش بگیرید
موفق باشی

Arash_janusV3
شنبه 19 اسفند 1391, 21:09 عصر
شاید کمکت کنه
واقعا یک برنامه نویس دات نت در ایران، چه مباحثی رو باید یاد داشته باشه؟ (http://barnamenevis.org/showthread.php?388032-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB%DB%8C-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%87%D8%9F)

linux
شنبه 19 اسفند 1391, 22:25 عصر
با سلام خدمت همه ی دوستای خوبم تو سایت برنامه نویس ، امیدوارم حالتون خوب باشه کد هاتونم بدون ارور :لبخندساده:

هدف از ایجاد این تاپیک در واقع کسب تجربه از دوستانیه که علاوه بر زبان قدرتمند سی شارپ به زبان برنامه نویسی دیگه ای هم تسلط دارن و منظورم به هیچ عنوان مقایسه سی شارپ با سایر زبان های برنامه نویسی نیست و قصد ندارم در مورد سی شارپ صحبت کنیم بالاخره همه ی دوستانی که اینجا تشریف دارن سی شارپ نویس هستن حالا شاید مثل من فقط به سی شارپ تسلط دارن یا با سایر زبان های برنامه نویسی هم برنامه نویسی میکنن.
100% هستن دوستانی که میخوان بعد از سی شارپ حداقل به یه زبان برنامه نویسی دیگه تسلط پیدا کنن و انتخاب یه زیان برنامه نویسی دیگه بعد از سی شارپ به علت قدرت و انعطاف فوق العاده و کامل بودن سی شارپ از هر لحاظ خیله سخته مخصوصا هم که بازار کارش و درآمدش حرف نداره.

هدف از این مقدمه طرح این سوال بود که به نظر شما بهترین انتخاب برای شروع یه زبان برنامه نویسی جدید بعد از سی شارپ چیه؟؟

مدتی هست که میخوام علاوه بر سی شارپ یه زبان برنامه نویسی دیگه رو هم در کنار اون شروع کنم و خودم بعد کلی تحقیق و تفحص به این نتیجه رسیدم که Python یا Ruby میتونه انتخاب خوبی باشه حالا از دوستان و اساتید عزیز در خواست دارم تجربه شون رو در این مورد بیان کنن که کدوم زبان برنامه نویسی ارزش وقت گذاشتن رو با توجه به بازار کار و کاربرد خود زبان برنامه نویسی و موقعیت شغلی داره؟؟
و در کل آیا وقت گذاشتن برای شروع یادگیری یه زبان برنامه نویسی دیگه با توجه به قدرت و ویژگی های سی شارپ و ویژوال استودیو نیاز هست یا نه ؟؟؟
python کار کنید که آموزشش سریع هست، کتابخانه وسیعی و بدرد بخوری داره و برنامه های نوشته شده به راحتی در ویندوز و لینوکس قابل استفاده هست.

hossein_sh2008
یک شنبه 20 اسفند 1391, 22:36 عصر
سلام

دوست عزیز به نظر من باید بری دنبال جاوا چون هم قدرتمنده هم قابل اجرا روی هم پلتفرم ها(موبایل و...)هست وآیندش هم خوبه

youngold
دوشنبه 21 اسفند 1391, 00:27 صبح
بدون مشخص شدن زمینه این سوالات کاملاً گنگ هستند
توصیه میکنم در سی شارپ به حدی تجربه کسب کنید که بهتون آگاهی این انتخاب رو بده

alaveh
دوشنبه 21 اسفند 1391, 01:45 صبح
هر زبانی یه چیزی داره

اگر ویندوز اپلیکیشن میخوای دلفی عالیه
اگر موبایل میخوای جاوا
اگر وب میخوای PHP و asp.net

در کل سوالت جواب نداره :)

the king
دوشنبه 21 اسفند 1391, 02:51 صبح
زبان #C تحت Net. تا حدودی یک ابزار برنامه نویسی (Rapid application development (RAD محسوب میشه، با #C
طراحی ظاهر و کد نویسی سریع انجام میشه و از نظر امکانات Framework نقاط قوت زیادی داره، در مقابل
نقاط ضعف عمده اش وابستگی شدید به Microsoft و Windows اش و کندی ذاتی و امنیت پایین CLR در مقابل Decompiler ها است.
اگه می خواهید زبان دیگری را یاد بگیرید یک زبانی رو انتخاب کنید که این ضعف ها رو نداشته باشه و بتونه برای تکمیل قابلیت های
برنامه نویسی شما مکمل خوبی باشه. یعنی اجرای کد اش سریع باشه، روی پلتفرم های متعددی قابل استفاده باشه
و فایل اجرایی خروجی اش Native و زبان ماشین پردازنده باشه. اگه زبانی نزدیک به #C باشه که چه بهتر.

شخصا توصیه ای بهتر از ++C سراغ ندارم، ++C ئه Native ها، نه C++‎/CLI که وابسته به Net Framework. نباشید.
کدی که با ++C می نویسید وابستگی به سیستم عامل و کتابخانه های مختلف پیدا می کنه ولی حق انتخاب های گسترده ای داره.
کتابخانه ها و ابزار های برنامه نویسی فوق العاده زیاد و توانمندی داره. کد نویسی پروژه های متوسط و بزرگ با ++C دشواره و زمانگیره
اما نتیجه اش سرعت اجرا و انعطاف پذیری بالایی داره. کامپایلر های متعددی داره و از نظر مستندات و نمونه کد غنی ئه.
++C زبانی قدیمی ئه و برای برنامه نویسی ویژوال و بکار گیری تکنولوژی های مدرن ساختار درهم برهم و غیر استانداردی می گیره اما
هیچکدوم از این نواقص ++C موجب منسوخ شدن اش نشده. یک زبان تجاری و حرفه ای یه که بصورت گسترده مورد استفاده است.