PDA

View Full Version : حق دسترسی به کاربران برای استفاده و مشاهده امکانات

mahdi doanload
سه شنبه 22 اسفند 1391, 13:09 عصر
به نام خدا با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز، میخوام از دوستانی که بیشتر تجربه دارند کمک بخوام واسه تحلیل مثلا میخوام سیستمی داشته باشم فرقی نمیکنه مثلا توی وب یا برنامه های ویندوزی من تو این سیستم ها کاربرانی دارم و مدیرانی بعد مدیران به کاربران دسترسی میدن میخوام جوری باشه که بتونم واسه هر سرویس ها یا کارهام دسترسی به یک یوزر بدم یا ندم !! بعد میخوام این کار به بهترین نحو انجام بشه یعنی نخواسته باشم اگر فریم ورکی واسه خودم دارم مجبور بشم برای تحویل بخوام دایم کد ها را عوض کنم .(حداقل تغیر کد نویسی) حداقل بانکم منسجم و عالی باشه!! امیدوارم منظورما گرفته باشید. (ممنون میشم راهنماییم کنید)

farzane_t
سه شنبه 22 اسفند 1391, 13:21 عصر
سلام
کافیه یک سری نقش تعریف کنید، مثلا admin,user,spesialuserو... بسته به نیاز خودتون. وقتی کاربر رو برای سیستم تعریف می کنید نقش اون رو هم مشخص می کنید. یعنی تو جدولی که مربوط به نگهداری اطلاعات کاربران هست، فیلدی با عنوان acountType تعریف کنید و این نقش رو درونش قرار بدید و وقتی فرم یا صفحه لود میشه بررسی کنید که کاربری با این نقش اجازه دسترسی به اون فرم یا صفحه رو داره یا خیر.

mahdi doanload
سه شنبه 22 اسفند 1391, 13:45 عصر
خوب شاید تعداد نوع ها متفاوت باشه یکی بگه 3 جور کاربر دارم یکی 5 تا یا دیگه این قضیه همون اول کار باید مشخص بشه !!
روشن تر بگم مثلا سیستم جامع گلستان که تو مراکز آموزشی داره استفاده میشه میتونه روی تک تک فیلد هاش دسترسی بده و چیکار کرده ؟؟؟

farzane_t
سه شنبه 22 اسفند 1391, 16:10 عصر
یه سیستمی مثل گلستان هر کاری بخوای انجام بدی قبلش باید لاگین کرده باشی. فکر می کنم اون سیستم واسه هر بخشش که نیاز به سطح دسترسی خاصی داره یه فیلد جدا در نظر گرفته شده. مثلا انتخاب واحد، ترمیم، حذف واحد و... . اگه مثلا هرکدوم 1 بود کاربر اجازه اون کارو داره، اگه 0 بود نداره. این که اجازه داشته باشه یا نه هم تو پنل ادمین، توسط ادمین بر حسب شرایط کاربر مشخص میشه.
این که چه تعداد نقش داشته باشید و کی اجازه چه کاری رو داشته باشه بسته به نظر مشتریه و طبیعتا هرکار بکنید گاهی مجبورید کد یا حتی دیتابیس رو تغییر بدید.

mahdi doanload
چهارشنبه 23 اسفند 1391, 10:31 صبح
ممنون ،،پس منظورتون اینه که سرویس ها یه فیلد داشته باشند که مثلا ایدی یوزر هام توش باشه یا مثلا عکس ای قضیه یوزر ها یه جدولی داشته باشن که ایدی ها یا نام سرویس ها هم را داشته باشه و توی کد بشه از اونا استفاده کرد. یعنی بهترین راه و شدنی ترین کار همینه ؟؟
بازم ممنون

veniz2008
چهارشنبه 23 اسفند 1391, 10:46 صبح
سلام.
اینو ببین فکر کنم مشکلتون حل بشه :
http://barnamenevis.org/showthread.php?385925-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D9%84%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C&highlight=%D8%B3%D8%B7%D8%AD+%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8 %B1%D8%B3%DB%8C
موفق باشید.

mahdi doanload
چهارشنبه 23 اسفند 1391, 11:07 صبح
مرسی دوست عزیز الگوریتم همین جور کاری تو سرم بود میخواستم ببینم که خوب و حرفه ایش هم همینه که همه دوستان همین نظر را دارید. ممنون اگه باز مشکلی بود مزاحمتون میشم :تشویق::تشویق:

مهدی هادیان2
چهارشنبه 23 اسفند 1391, 14:39 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
فقط خواستم نکته ای رو خدمتتون عرض کنم و اون اینکه ترجیحا برای تک تک زیر منوهاتون سطح دسترسی تعریف کنید. مگر اون هایی که فکر میکنید برای کل منو بگذارید کافی ست.
تا اون جایی که میشه برای این جور موارد بایستی دست ادمین باز باشه و هر طور که دوست داشت سطح دسترسی برای کاربرهاش تعریف کنه.
موفق باشید.

C#‎_best_Programmer
پنج شنبه 24 اسفند 1391, 00:43 صبح
http://www.bestprogrammers.blogfa.com/