PDA

View Full Version : سوال: ثبت گزارش روزانه در دیتا بیس

saeed 444
جمعه 25 اسفند 1391, 23:36 عصر
با سلام من از دیتا بیس اکسس استفاده میکنم
میخواهم بعد از اختصاص یک شماره معین برای هر شخص تکست باکسی داشته باشم که برای هر روزی که
لازم هست یک گزارش و توضیحات را درونش داشته باشم که با تاریخ های مختلف که در دیتابیس ذخیره میکنم توضیحات
همان روز را داشته باشم
با کمال تشکر از اساتید :خجالت:

h_assefi
شنبه 26 اسفند 1391, 10:44 صبح
میشه منظورت را واضح تر بنویسی
دقیقا می خوای با اون تکست باکس چی کار کنی ؟

saeed 444
شنبه 26 اسفند 1391, 14:52 عصر
یه رکورد ثابت داریم مثلا id=134 این آیدی چند تا فیلد دیگه هم داره که یکیش تکست باکس به نام توضیحات هست
من میخوام با انتخاب هر تاریخ که در یک جدول دیگه هست و ذخیره شده متن توضیحات اون تاریخ بایند بشه در این تکست باکس توضیحات
ممنون

davood_mortazavi
شنبه 26 اسفند 1391, 18:03 عصر
اگر منظورتون نحوه ذخیره تکست باکس هست خب یک فیلد تعریف کنید که نوعش memo باشه.
اگر هم می خواهید امروز و آن آیدی که یک جستجوی دو شرطی است از and بین شرطهایتان استفاده کنید.

saeed 444
شنبه 26 اسفند 1391, 19:17 عصر
احتمالا توضیحات درخواست من کامل نبوده
تغییر خاصیت دادن و شرط سرچ راه مناسبی برای درخواست من نیست
ولی ممنونم از توجه شما

davood_mortazavi
شنبه 26 اسفند 1391, 19:45 عصر
خواهش
خب بیشتر توضیح بدید ، دقیقا چکار می خواهید انجام بدید. من هم مبتدیم ولی اینجا اهل فن خیلی هست بالاخره جواب میگیرد.

saeed 444
شنبه 26 اسفند 1391, 20:16 عصر
ممنونم دوست گرامی
من یک برنامه دارم مینویسم که مربوط به عملکرد روزانه هر فرد در یک چاپخانه هست
در این برنامه هر کارگر با یک کد معرفی شده و هر کارگر میبایست در پایان هر روز
گزارش کوتاهی در مورد کار روزانش داشته باشه که توسط اپراتور ذخیره میشه
حالا بعد از سرچ نام یا کد کارگر
مشکل اول : یک کمبو باکس باید تاریخ اونروز رو در آیتم های خودش ذخیره کنه بدون نیاز به بانک
مشکل دوم : توضیحات همون روز توسط یک تکست باکس باید ثبت شود در دیتا بیس
برای مراجعه بعدی بعد از انتخاب هر کدوم ار تاریخ های کمبو باکس توضیحاتش باید در تکست باکس فوق بایند بشن مثلا 1391/12/22 که در کمبو باکس کلیک شد توضیحاتش بایند بشه
ببخشید که طولانی شد.
ممنون

h_assefi
یک شنبه 27 اسفند 1391, 08:52 صبح
سلام
طبق صحبت هایی که کردی یک فیلدی برای کد کارگر داریم و مسلما باید فیلدی با نام تاریخ هم داشته باشیم تا وقتی اطلاعات تکست باکس را وارد می کنی به همراهش تاریخ اون اطلاعات هم به روز بشه.
برای اینکه بتونی کنترل بیشتری روی کاری که می خوای انجام بدی داشته باشی من می تونم این راه را پیشنهاد کنم که یک دیتا گرید بزاری و فیلدی که می خوای را از بانکت بخونی و توی این دیتاگرید بریزی و بعدش از توی دیتاگرید توی تکست باکس بریزی
موفق باشی