PDA

View Full Version : سوال: به اشتراک گذاشتن یک نرم افزار با پایگاه اکسس بین چند سیستم

davood_mortazavi
شنبه 26 اسفند 1391, 07:26 صبح
سلام علیکم
در شرکت ما یک درایو مشترک داریم که تمام کامپیوتر ها به آن دسترسی دارند و اگر بخواهیم فایلی را جابه جا کنیم از آن استفاده می کنیم .
من یک نرم افزار ساختم که با پایگاه داده اکسس کار می کند.
میخواستم ببینم اگر این برنامه را در این درایو مشترک بگذارم و کارمندان باهم ازش استفاده کنند مشکلی بوجود می آید ؟ یا نرم افزار کار می کند؟

mahsa.admin
شنبه 26 اسفند 1391, 07:38 صبح
و علیکم السلام
مشکلی پیش نمیاد فقط بهتره فایل اکزه به شکل لوکال اجرا بشه تا سرعتت کم نشه

davood_mortazavi
شنبه 26 اسفند 1391, 08:36 صبح
برنامه اونقدر سنگین نیست که مشکلی داشته باشه.
فقط میخوام بدونم در یک لحظه میشه پایگاه داده توسط دوتا سیستم ویرایش بشه ؟ یعنی اگر کامپیوتر اول و کامپیوتر دوم روی یک تیبل کار کنند مشکل بوجود نمی آید ؟ اطلاعاتی که حذف و اضافه می شوند درست جایگزین می شوند ؟

h_assefi
شنبه 26 اسفند 1391, 11:32 صبح
فکر می کنم یک نگاهی به این دو لینک بندازی بد نیست
واضح تر برات توضیح میده
لینک1 (http://office.microsoft.com/en-au/access-help/ways-to-share-an-access-database-HA010279159.aspx)
لینک2 (http://office.microsoft.com/en-us/access-help/about-sharing-an-access-database-on-a-network-mdb-HP005240860.aspx)
موفق باشی

davood_mortazavi
شنبه 26 اسفند 1391, 13:01 عصر
یاعلی مدد ...!
اینهمه پارامتر و کد و ... !
آقا یک مجموعه 15 نفری میخوان استفاده کنند ساده شده ( لپ مطلب) چکار باید بکنم ؟ دو تا تیبل که به هم ربط دارند و هشت تا فیلد هم بیشتر ندارم ( دو تا چهارتا ) رابطه این تیبل ها هم یکدونه فیلد ( کد پرسنلی) است.

سپاس

h_assefi
شنبه 26 اسفند 1391, 13:07 عصر
داوود جان
شما فکر می کنی چون بانکت کوچیکه چیزی هم که می خوای باید خیلی کوچیک باشه
همون روشی را که استفاده کردی را می تونی ادامه بدی اما وقتی یکی دسترسی داره دسترسی بقیه کنسل میشه
اگه می خوای همه بتونند با هم دسترسی داشته باشند یک سری قائده هایی باید رعایت بشه
معذرت می خوام اما من کسی نیستم که کد در اختیار افراد بگذارم فقط ایده ها را منتقل می کنم .
موفق باشی

davood_mortazavi
شنبه 26 اسفند 1391, 13:22 عصر
همینقدر که وقت می گذارید متشکر
فقط یک لطف کوچیک دیگه میشه یک راهنمای فارسی برای اکسس بگین ، چکار هایی باید بکنم ؟ چون در اون سایت که معرفی کردید خیلی لغت تخصصی هست من هم خیلی به پایگاه داده آشنا نیستم . جستجو هم کردم برای sql زیاد منبع هست ولی مثل اینکه اصلا با اکسس شبکه کار نمیشه !
این برنامه هم که نوشتم کلی کتاب خوندم و از این فصل به اون فصل رفتم تا تمام شد با مطالعه مشکلی ندارم ولی اگر فارسی منبعی دارید خیلی ممنون میشم

Mani_rf
شنبه 26 اسفند 1391, 13:27 عصر
Access به شما به صورت هم زمان فقط یک کانکشن میده و این باعث میشه که کاربرای برنامه نتونن به صورت هم زمان به بانک وصل بشن و این برات مشکل ساز میشه.
بانک رو به SQL Server اکسپرت کن، خیلی سخت نیست

shahryari
شنبه 26 اسفند 1391, 13:31 عصر
سلام
1- ديتا بيس اكسس رو در اون درايو مشترك قرار بدين
2- هريك از سيستم ها برنامه اي را كه نوشتين نصب كنيد
3- مقدار كانكشن استرينگ را موجود در فايل app.config پيدا كنيد و مسير ديتابيس فعلي را با مسير ديتابيس مشترك جايگزين كنيد

davood_mortazavi
شنبه 26 اسفند 1391, 13:32 عصر
اگر از این بانکی که با خود vs میشه ساخت (sql compact ) استفاده کنم چی باز مشکل خواهم داشت ؟
ولی در اون لینکی که دوستمون گذاشتند انگار توضیح داده که میشه اینکار را انجام داد ؟ با اکسس کلا نمیشه ؟

davood_mortazavi
شنبه 26 اسفند 1391, 13:36 عصر
سلام
1- ديتا بيس اكسس رو در اون درايو مشترك قرار بدين
2- هريك از سيستم ها برنامه اي را كه نوشتين نصب كنيد
3- مقدار كانكشن استرينگ را موجود در فايل app.config پيدا كنيد و مسير ديتابيس فعلي را با مسير ديتابيس مشترك جايگزين كنيد
ببخشید پست قبل برای پست قبل شما بود :لبخندساده:

یعنی بالاخره با اکسس میشه اینکار را انجام داد ؟ کاربران باهم کار کنند به مشکل نمی خورم ؟

h_assefi
شنبه 26 اسفند 1391, 13:50 عصر
داوود جان دو مرتبه من اومدم
همون طوری که هم خودت توی اول وب سایت دیدی و هم من می دونم مطمئنا امکان همچین کاری هست
فقط محدودیت هایی داره که مثلا نمی تونی از نوع فایل Memo استفاده کنی و یا اینکه تعداد زیادی نمی تونند از این اشتراک استفاده کنند
اگه مراحل انجام این کار را می خوای بهم بگو تا 20 دقیقه دیگه برات بزارم

davood_mortazavi
شنبه 26 اسفند 1391, 13:54 عصر
حتی یک راهنمای فارسی برای اکسس در وی بی بگذارید خیلی کمک کردید . ممنون میشم مراحل کار را بگین .
سپاسگزارم

h_assefi
شنبه 26 اسفند 1391, 14:17 عصر
اول اینکه یک پوشه برای به اشتراک گذاری درست کن
دوم اینکه باید مطمئن بشی که mode اکسس بر روی حالت Share Mode برای تمام یوزرات باشه
برای این کار اول اکسس را باز کن بعد بر روی Microsoft Office کلیک کن و بعد روی Access Options کلیک کن
در سمت چپ Access Options روی Advanced کلیک کن. در سمت راست قسمت باز شده زیر Default Open Mode گزینه Shared را انتخاب کن و بعد روی OK کلیک کن
حالا فایل دیتابیست را در داخل پوشه ای که برای با اشتراک گذاری ساختی کپی کن و بعد از انجام کپی مطمئن شو که خاصیت Read/Write انتخاب شده باشه
حالا توی هر کامپیوتر از یوزرهات یک shortcut از فایل دیتابیس را بساز. وقتی که داری آدرس را وارد می کنی حتما از نمونه آدرس دهی زیر استفاده بکن تا به مشکلی توی این زمینه بر نخوری
accdb.اسم دیتابیس\اسم کامپیوتر\\
موفق باشی

davood_mortazavi
شنبه 26 اسفند 1391, 19:43 عصر
خیلی ممنونم.
دو تا سوال دیگم دارم :خجالت:
از داخل برنامه میشه این تنظیماتی که گفتید روی اکسس اعمال کنم. البته مهم نیستا چون دستی انجام میدم ولی برای اطلاع خودم و شیک شدن برنامه ام اگر بشه خیلی خوبه.
من برنامه و فایل اکسس را باهم در یک پوشه داخل اون درایو مشترک گذاشتم روی سیستم من و همکار کنار دستیم کار می کنه . اون انتخاب شورت کات فقط جنبه افزایش سرعت داره یا در دسترسی ها هم تاثیر داره؟

اذیتتون کردم اساسی شرمنده.

h_assefi
یک شنبه 27 اسفند 1391, 08:57 صبح
فکر نمی کنم از توی خود برنامه بتونی این تنظیمات را اعمال کنی چون قسمتی از ابزار های خود اکسس هستش
استفاده از شرت کات برای اینه که هم سرعت را بیشتر کنه و هم دسترسی را برای آدرس دهی شبکه آسانتر کنه
مشکلی نیست دوست عزیز ما برای کمک به هم اینجاییم دیگه