PDA

View Full Version : یه چیز مسخره در دات نت خستم کرده!!!!

niloufar
شنبه 29 بهمن 1384, 13:43 عصر
سلام
یه چیز مسخره که تازه بهش برخوردم اینه که اگه یه کنترل (مثل Label یا Panel یا ...) رو Transparent کنیم، لزوما فرم دیده میشه نه کنترل زیر خودش.
این در فرهای ثابت با گرفتن عکس قابل حله ولی در فرمهای پویا دیگه اعصاب خورد کنه. کسی راهی داره؟
تونستم منظورمو برسونم؟

صابر
شنبه 29 بهمن 1384, 13:54 عصر
سوالتون واضح نیست.. (حداقل برای من)
در ضمن بهتره عنوان رو عوض کنید تا مشمول عنایات آقای زواری نشید ؛)

niloufar
شنبه 29 بهمن 1384, 14:11 عصر
سلام
1- فرض کنید مثلا یه TextBox روی فرم دارید (که خوب سفید رنگ هم هست) و خود فرم مثلا آبی باشد. حال اگر یه Label روی این TextBox بذارید و Transparentش کنید، آبی دیده میشه نه سفید. معلوم شد؟
2- یه بار خواستم عنوان تاپیکی که خودم زده بودم رو عوض کنم ولی تو ویرایش فقط عنوان پست اول که برای خودم بود عوض شد نه عنوان تاپیک. حالا آقای زواری و دیگر مدیران هم یا این دفعه رو به بزرگواری خودشون ببخشند و یا یه جوری خودشون یه عنوان خوب براش بذارن، اگه قابل ویرایش برای ایشان هست.

بابک زواری
شنبه 29 بهمن 1384, 14:14 عصر
سوالتون واضح نیست.. (حداقل برای من)
در ضمن بهتره عنوان رو عوض کنید تا مشمول عنایات آقای زواری نشید ؛)

من دیگه کاری به تاپکیهای با عناوین نامناسب ندارم
جوابت رو هم من نمیدم اگر میفهمیدی میدونستی که برای تویی که اومدی چیزی یادبگیری من دارم وقت میذارم و سایت رو اصلاح میکنم و کتاب میذارم و سورس میدم و قص علیهذا .
ولی وقتی خودتون دوست ندارید من چی کاره هستم ؛ برید خوش باشید که شماها عادت کردید به نظمی .
صمیمانه از خانم نیلوفر از اینکه تاپیکشون رو شلوغ کردم عذر میخوام

مطهر
شنبه 29 بهمن 1384, 15:45 عصر
این یه فاجعه برا "برنامه نویس" است
خیل عظیمی از تاپیک ها که عنوان نامناسب دارند. و وقت آدمو می گیره . کسی توی این سایت می اد بیکار که نیست تمام تاپیک ها رو تک تک بخونه و جواب بده.مسلماً اولین چیزی که به اون دقت می کنه عنوان مناسب تاپیک است اگر خواست تاپیک را می خونه.دوم چیزی که توجه آدم را جلب می کنه اون ToolTip هست. که یه مقداری از تاپیک را میشه فهمید . بعضی ها (از جمله خودم! شرمنده ) این قدر سلام و تعارف و با گله و شکایت می کنند که تول تیپ دیگه نمی کشه
اگر می بینید یه مدیر دلسوزی مثل آقای زواری بعضی تاپیک ها رو پاک می کنه و یا تذکر میده برا بقای "برنامه نویس" ضروریه .
همین حالا توی چند تا بخش در مورد یه موضوع ساده که بارها پرسیده شده و با یه جستحو میشده حواب را پیدا کرد ببینید چند تا تاپیک هست.(تکرار تاپیک ؟؟؟ دیگه بدتر)(بخش سی شاپ و وی بی)
این عنوان نامناسب اثر نامناسبی روی جستجوهای بعدی میذاره که با کمی تامل میشه فهمید
منم زیاده روی کردم. ببخشید

habedijoo
شنبه 29 بهمن 1384, 17:36 عصر
با فرمایشات آقای مطهر کاملا موافقم .
دوستان باور کنید که اگر یه مقداری شل زد و این مسائل را رعایت نشود سایت از بار علمیش کاسته میشه .
آقای صابر دوست عزیز ، من منکر نمیشوم که گاهی ممکن است سخت گیری هم شده باشد ولی این سخت گیری ها یه جورایی لازم است .
همین الان توی دو سه صفحه اول یه نگاه بنداز ببین چقدر موضوع تکراری و بی محل عنوان شده است .
من فکر میکنم باید به فکر تفهیم بهتر ، و سر راست تر دوستان تازه وارد باشیم تا اینکه دوستان عزیز و قدیمی بخواهند رو در روی هم بایستند .
(( در ضمن دوستان فراموش نکنیم همگی ما سنی ازمان گذشته یه مقدار با تامل سوال و جواب کنیم بهتر است . ))
ارادتمند و عضو کوچک همگی دوستان سایت .

HO457
شنبه 29 بهمن 1384, 17:53 عصر
دیگه اینجاست که باید گفت وای به حال سایت برنامه نویس و کاربراش. آقای زواری شما به خاطر حرف یک عده خودتون رو ناراحت نکنید. شما کار خودتون رو بکنید. اگه آقای زواری این کار و انجام بده بعداَ فلان مدیر اینکارو میکنه تا بالاخره سایت به یک سایت پر از مطالب فرعی و مزه پرونی ها و غیره تبدیل میشه. دوستان شما ها هم یک مقدار مراعات کنید بابا.

Identifier
شنبه 29 بهمن 1384, 18:00 عصر
مشکل ما ها اینه وقتی یکی به ما لطف میکنه و کاری انجام میده سطح توقعاتمون رو زیاد تر میکنم و بجای تشکر اعمالی که این اواخر زیاد به چشم میخورد انجام میدیم

فقط اینو میتونم بگم یک گلخانه اگه گلهای زائدش چیده نشه هیچ شکوهی نداره

امیدوارم شاهد فعالیت آقای زواری عزیز باشیم

صابر
شنبه 29 بهمن 1384, 19:10 عصر
جوابت رو هم من نمیدم اگر میفهمیدی میدونستی که برای تویی که اومدی چیزی یادبگیری من دارم وقت میذارم و سایت رو اصلاح میکنم و کتاب میذارم و سورس میدم و قص علیهذا .
ولی وقتی خودتون دوست ندارید من چی کاره هستم ؛ برید خوش باشید که شماها عادت کردید به نظمی .
صمیمانه از خانم نیلوفر از اینکه تاپیکشون رو شلوغ کردم عذر میخوام
جناب آقای زواری،
مثل اینکه منظورم رو خوب بیان نکردم و باعث رنجش شما شدم.
من هم از طرفداران سرسخت برقراری نظم و «درست نویسی» هستم و علاوه بر اینکه اعتقاد دارم تاپیک‌های با عنوان نامناسب باید حذف شوند، به این نیز اعتقاد دارم که پست‌هایی که در آنها کلمات فارسی به غلط نوشته شده‌اند نیز باید حذف شوند.
بنده به عنوان یک کاربر معمولی، به جناب niloufar توصیه کردم که عنوان را عوض کنند تا با حذف تاپیک از سوی مدیر مواجه نشوند.
حالا برای اینکه عبارات تکراری و خسته کننده نشوند به‌جای «حذف شدن» از «عنایات قهرآمیز» استفاده کردم که فکر کنم این عبارت باعث سو‌ءتفاهم شده و بنده را در جبهه‌ی مقابل دیدید.
تقصیر ماست که می‌خواهیم از ادبیات و پارادوکس و چاشنی طنز استفاده کنیم تا جمله‌ی یکنواختی ننویسیم!
بنده دلیل سر زدن مرتب خودم به تالار asp .net و علاقه‌ام به این تالار را وجود شما می‌دانم، که جوابهای به‌جای شما و زحمات بدون چشم‌داشتتان ما را به اینجا می‌کشاند و همین چند ساعت پیش بود که قصد داشتم با ارسال پیام خصوصی به شما تقاضای آشنا شدن بیشتر کنم.
اما با این ماجرا فکر می‌کنم مدت دیگری باید صبر کنم!
به هر حال از شما معذرت می‌خواهم و تقاضا می‌کنم مصمم تر از پیش با تاپیک‌های بد عنوان برخورد کنید.
(لطفاً این پست را دوبار بخوانید تا مطمئن شوید همه‌چیز سوء تفاهم بوده ؛) )

niloufar
شنبه 29 بهمن 1384, 19:30 عصر
ها... اییَه...

سلام
1- میگما کلی خندم گرفته... آخه همه دارن درباره نظم سایت صحبت میکنن، اونوقت همون همه، کلی پست میزنن که ربطی به بحث نداره :-) :-> ؛-)
2- ای که وگفتم منهای آقای زواری. چه اینکه ایشان اولا با تواضع همیشگیشان، اینجا هم عذرخواهی کردند و ثانیا منم حق میدم که به خاطر لطف همیشگیشان، از دوستان توقع هم داشته باشند یا لااقل توقع حرفهایی که ممکن است باعث سوء تفاهم شود نداشته باشند.
3- ظاهرا جناب صابر هم فقط صرف مزاح این مطلب را گفته بودند
4- خودم هم دارم یه پست غیر مربوط میدم :-(
5- بگذریم, حالا خداییش ما بعد از شصتاد سال دو تا چیز خواستیما (یکی همین و یکی در مورد WebBrowser). این که به جای دیگه رفت و اونم که تنها مشاهده کنندش هم خودم هستم چه رسد به پاسخ دهنده که اونم خودم هستم. دارم به یه نتایجی میرسم. اگه کسی چیزی نگفت شاید خودم بازم پاسخ خودمو دادم.... آه.......

arshia_
یک شنبه 30 بهمن 1384, 08:48 صبح
خانم نیلوفر اگر ممکنه کد مشکل رو توی این صفحه ضمیمه کنید تا بتونیم جواب درستی به سوال شما بدهیم...
در مورد برنامه نویس باید بگم که ...واقعا قدر کسانی مثل آقای زواری و بقیه مدیران رو بدونید ...باور کنید اگر این سخت گیری های مناسب نباشه سایت مسیرش رو به طرف ناکجا آباد گم می کنه...
یه سایت خوب سراغ دارم که به خاطر همین موضوع به بیراهه رفت
هر کس خواست پیغام خصوصی بده تا براش لینک بذارم ...لینک عبرت ...

niloufar
یک شنبه 30 بهمن 1384, 11:43 صبح
سلام
من دیگه چه جوری بگم:
عرض کردیم که شما یه فرم آبی دارید، یه تکست باکس بذارید و یه لیبل روی تکست باکس بذارید، خواهید دید که وقتی BackColor اون Label را برابر Transparent بذارید، به جای اینکه رنگ زمینه اش به رنگ تکست باکس (که شیء زیر خودشه) در بیاد، به رنگ آبی (یعنی لزوما به رنگ فرم) دیده میشه.
در حالی که مناسب (و آنچه در VB6 هم اینطور بود) اینست که با Transparent کردن یک کنترل، زیر خودش دیده بشه (حالا زیرش هر چی میخواد باشه)
در مثلا فتوشاپ هم همینطوره که من میگم مناسبه

ممنون میشم اگه راه حلی ارائه بشه.

habedijoo
یک شنبه 30 بهمن 1384, 12:20 عصر
سلام
فکر کنم باید رو به کنترل های اضافی بیارید . اگر کنترل Transparent Lable خواستید ایمیل بزنید .

niloufar
دوشنبه 01 اسفند 1384, 12:58 عصر
سلام
فکر کنم باید رو به کنترل های اضافی بیارید . اگر کنترل Transparent Lable خواستید ایمیل بزنید .
سلام
کنترلهای اضافی یعنی چی؟ خود مثل Label خاصیت Transparent رو ساپورت میکنه. ظاهرا هم این مشکل لیبل نیست که بخوام یه کنترل دیگه پیدا کنم، ظاهرا مشکل دات نته. شما با همون که میفرمایید تست کنید ببینید جواب میده؟

habedijoo
دوشنبه 01 اسفند 1384, 13:10 عصر
سلام
کنترلهای اضافی یعنی چی؟ خود مثل Label خاصیت Transparent رو ساپورت میکنه. ظاهرا هم این مشکل لیبل نیست که بخوام یه کنترل دیگه پیدا کنم، ظاهرا مشکل دات نته. شما با همون که میفرمایید تست کنید ببینید جواب میده؟
سلام
کنترل اضافی منظورم کنترلیه که نوشتند و باد به پروژت اضافه کنی تا بتونی یک Label Transparent داشته باشی . درواقع لیبل اصلاح شده است . دوست عزیز این کنترلی که میگم ربطی به این حرفها نداره کلا بصورت Transparent کار میکنه . من از 2003 تا حالا ازش استفاده میکنم . در 2005 هم ازش استفاده کردم .

در ضمن به نظر شخصی من ( تنها یک نظر شخصی ) میاکروسافت به عمد امکان این کار رو گرفته چون با این حالت به شدت از سرعت برنامه کاسته می شود .

niloufar
سه شنبه 02 اسفند 1384, 12:33 عصر
سلام
1- میشه اون لیبل رو که میفرمایید Upload نمایید (مطمئنا به عنوان یه ابزار مفید برای دات نت، مشکلی نداره)
2- چرا از سرعت کم میشه، اینکه زیر خودشو نشون بده یا زیرزیر (فرم) رو نشون بده، چه تاثیری داره؟

habedijoo
سه شنبه 02 اسفند 1384, 15:56 عصر
سلام
اولا که من کنترل رو به هوراه سرسش برات آپلود کردم .
ثانیا منطقه که وقتی یه کنترل Transparent میشه نیاز دارهه که موقع اجرا قسمتهای خالی اون دیده نشه به همین دلیل سرعت پایین میاد مخصوصا اگر چندین عدد از این لیبل را روی فرم بکشید .

فعلا . . .

meh_secure
سه شنبه 02 اسفند 1384, 16:06 عصر
منم یه مشکل با transparent دارم. وقتی که یک فرم child رو به یه فرم mdi نسبت میدم دیگه کنترل های transparent فرم child کار نمی کنند و بصورت معمول عمل می کنند. مشکل کجاست؟

محمد عرب
سه شنبه 02 اسفند 1384, 21:19 عصر
با عرض سلام
شما چرا از تابع SetLayeredWindowAttributes استفاده نمی کنید.
البته من از اون توی VB6 استفاده کردم و کار کی کنه.
------------------------
با تشکر
محمد عرب

niloufar
چهارشنبه 03 اسفند 1384, 14:23 عصر
سلام
جناب عابدی جو! ممنون
جناب عرب! این تابع برای حذف یه رنگه که تو دات نت اصلا یه Property داره ولی برای Transparent کردن نیست

خوب حالا آیا خود دات نت propertyای چیزی نذاشته که اگه ما خواستیم، سرعت پایینتر رو بخوایم ولی مثل vb6 و فتوشاپ و غیره Transparent کنه؟

habedijoo
چهارشنبه 03 اسفند 1384, 14:51 عصر
سلام
جناب نیلوفر قابل نداشت امیدوارم به کارت بیاد .
راستش من شخصا خیلی چیزهای عجیب و غریب از مایکروسافت دیدم . مثلا اگر اولین ویندوز میلینیوم را دیده باشی اولش کشور ایران رو نداشت ولی توی ساعتش تهران رو داشت . ( این یعنی اشتباه انسانی ) . توی VB6 کنترل MaskEdit و کنترل مخصوص پورتها بود بعد در 2003 نبود و الان در 2005 اضافه شده . خیلی چیزای دیگری هست که من شخصا نمیدانم از اشتباه است یا به عمد اتفاق میافتد .