PDA

View Full Version : شبیه سازی ربات های فوتبالیست

amir_narmafzar
شنبه 29 بهمن 1384, 19:53 عصر
اگر در رابطه با شبیه سازی ربات های فوتبالیست اطلاعاتی در اختیار دارید لطفا در اختیا من قرار دهید.

karzari
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 01:58 صبح
سوال شما کاملا مبهم است لطفا بیشتر توضیح بدید

galaxy.ice
یک شنبه 06 فروردین 1385, 14:21 عصر
سلام دوست عزیز
لیگ شبیه‏سازی روبوکاپ بر مبنای یک شبیه ساز به نام Soccer Server بنا شده است که وظیفة ‏شبیه‏سازی بازی فوتبال را بین برنامه‏های کامپیوتری تهیه شده از طرف دو تیم برعهده دارد. بازی ‏بانشان دادن خطوط، میدان، بازیکنان، توپ و غیره توسط یک برنامة دیگربه نامMonitor به صورت ‏بصـری درمی‏آید. در واقع وظیفة برنامة Monitor نمایش دادن آن چیزی است که واقعاً بین برنامه‏ها و در ‏حافظــة برنامــه Soccer Server در جریان است. برنامة Soccer Server طوری نوشته شده است که ‏شبیه‏سازی یک مسابقه فوتبال را برای بازیکنان دو تیم به صورت توزیع شده روی شبکه انجام دهد. ‏در واقع هر تیم متشکل از 11 برنامه کامپیوتری است که به صورت مستقل اجرا شده و به سرور ‏‏وصل می‏شوند و هر برنامه با استفاده از اطلاعاتی که از سرور دریافت می‏کند (مانند اطلاعات ‏بینایی، شنوایی، احساسی) بایدموقعیت خود و سایر بازیکنان (چه هم تیمی چه غیر هم تیمی) را در ‏زمین تشخیص بدهد و برای کسب نتیجة بهتر تلاش کند و از خود واکنش نشان دهد نکتة مهم در ‏شبیه‏سازی روبات‏های فوتبالیست آن است که اولاً برنامه‏های بازیکنان به صورت مجزا اجرا می‏شوند و ‏دارای کنترل نمی‏باشند و بنابراین این م
سأله جزء یکی از مسایل شبیه‏سازی سیستم‏های Multi Agent قرار می‏گیرد. هم‏چنین برای واقعی‏تر کردن و دشوارتر کردن مسأله همواره اطلاعاتی که ‏بازیکنان از سرور دریافت می‏کنند همراه با مقداری خطا (Noise) ‏ خواهد بودکه باعث می شود‏ شبیه‏سازی بازی به رقابت‏های واقعی نزدیک‏تر شود. هم‏چنین توانایی تصمیم گیری بلادرنگ یکی دیگر ‏از ویژگی‏های بارزی است که برنامه‏های شبیه ساز باید دارا باشند. برای حل این مسأله محققان از ‏سرتاسر دنیا باید برنامه‏هایی را به صورت یک تیم برای انجام بازی تهیه کنندکه برای این منظور ‏تکنیک‏های مختلف را در زمینه هوش مصنوعی، شبیه‏سازی و ... می‏تواند به کار بسته می‏شود. ‏زمینه‏های تحقیقاتی درگیر در این مسأله مدیریت کردن مسایل مربوط به روبات‏ها از قبیل ‏شناخت موجودات (Object Recognition)‏، برقراری ارتباط‏ بین روبات ها (Communication) و شبیه‏سازی ‏‏وسایل سخت افزاری مانند حرکت روبات‏ها می‏باشد. هم‏چنین مسایل سطح بالاتری چون آموزش (Learning)، ‏‏هم کاری (Co-operation)، بهینه سازی و تصمیم گیری بلادرنگ نیز دراین مسأله (شبیه‏سازی فوتبال ‏بین روبات‏ها) درگیر می شود.

اولین دورة مسابقات شبیه‏سازی روبات‏های فوتبالیست در سال 96 در ژاپن برگزار شد که تیم ‏دانشگاه توکیو اول شد. در مسابقات سال 97 تیم دانشگاه هامبولت مقام اول را به دست آورد. در سال ‏‏98 و 99 تیم دانشگاه کارنی ملون از آمریکا و در سال 2000 یک تیم از پرتغال مقام اول را کسب ‏‏کرد.
خفن ترین تیم ایران تیم mersad از دبیرستان علامه حلی هست که فقط از تیم step روسیه شکست خورده اونم 1-0
اگه بیشتر اطلاعات می خای ایمیل بزن!

WarDog
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 21:30 عصر
خیلی خوب بود دستت درد نکنه

mohsen_de
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 13:29 عصر
برنامه نویسی آن چه جوری یه؟

galaxy.ice
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 13:23 عصر
c++ in linux

#<Mafia>#<C>#
دوشنبه 11 اردیبهشت 1385, 01:35 صبح
دوست عزیز اگه خواستی از اینا بنویسی فقط برو اسمبلی بخون .
فقط بپا دیوونه نشی .

nightHunter
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 22:37 عصر
سلام

آیا میشه با دلفی هم برنامه نویسی این روباتها رو انجام داد ؟ منظورم همون Soccer Simulator 2D هستش .

بنده خیلی علاقه مند هستم ولی فقط به زبان برنامه نویسی دلفی آشنایی دارم .

متشکرم .

cjNet
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 23:46 عصر
با ++c در محیط لینوکس بنویس.
بهترین راه همین است.البته java هم بد نیست.

cjNet
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 23:53 عصر
مسابقه شبیه سازی 15 فروردین در دانشگاه آزاد قزوین برگزار میشه.
اگر اطلاعات بیشتری می خوای به سایت ما بیا.
www.eittcrobotic.blog(انجمن (http://www.eittcrobotic.blog(انجمن) رباتیک دانشگاه انقلاب اسلامی)
خوشحال میشیم اگه سر بزنی...

nightHunter
پنج شنبه 01 فروردین 1387, 21:40 عصر
با ++c در محیط لینوکس بنویس.
بهترین راه همین است.البته java هم بد نیست.

سلام

دوست عزیز با تشکر از توجه شما ، همونطور که عرض کردم فقط با دلفی آشنایی دارم ، آیا راهی هست که بتونم برای این منظور با دلفی برنامه نویسی کنم ؟

متشکرم .

nightHunter
یک شنبه 04 فروردین 1387, 11:52 صبح
سلام

آیا راه حلی برای مشکل من وجود نداره ؟

kitten
سه شنبه 06 فروردین 1387, 10:16 صبح
سلام به همه دوستان کسی هست یه اموزش کوچک در این مورد به بنده بده یا حداقل یه سایت بده

parvazbanasim
سه شنبه 06 فروردین 1387, 13:11 عصر
الان دیگه همه جا با Java کار میکنن برای robotic

nightHunter
سه شنبه 13 فروردین 1387, 19:46 عصر
سلام

کسی نمیتونه راهنمایی کنه ؟ آیا برنامه نویسی C مثل دلفی شیء گراست ؟
آیا محیط تولید نرم افزار اون مشابه دلفیه ؟

متشکرم .

nimasaboor
دوشنبه 19 فروردین 1387, 00:54 صبح
سلام
#c (سی شارپ) شی گراست ولی دستوراتش با دلفی فرق فوکوله.

TheEnd
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 20:09 عصر
سلام من مسابقه روبوکاپ مرحله دوم دارم اردیبهشت ماهه (روبوکاپ نه رباتیک ) که مرحله چهارمش همین شبیه سازی فوتبل هاست کسی آشنایی داره بگه که باید چه کار کنیم تا موفق شیم ؟؟ یا نمونه سوالات مرحله دوم کسی داره؟؟

nimasaboor
پنج شنبه 22 فروردین 1387, 23:51 عصر
سلام
به این وبلاگ مراجعه کن و در قسمت نظرات بپرس :
http://www.eittcrobotic.blogfa.com

alimooghashang
جمعه 15 شهریور 1387, 16:46 عصر
کسی سایت مرجع در مورد شبیه سازی نداره؟

ilius.gnu
شنبه 16 شهریور 1387, 08:21 صبح
http://www.n-kh.ir/index.php/topic,998.0.html

alimooghashang
دوشنبه 08 مهر 1387, 20:33 عصر
http://www.n-kh.ir/index.php/topic,998.0.html

مرسی اما اینجا خیلی کم جواب میدن

ali_fa
پنج شنبه 18 مهر 1387, 16:22 عصر
دوست عزیز من از اعضای تیم روبوکاپم. به وبلاگم سر بزن. می تونم کمکت کنم.
kafshekhat.blogfa.com

alimooghashang
پنج شنبه 18 مهر 1387, 16:47 عصر
دوست عزیز من از اعضای تیم روبوکاپم. به وبلاگم سر بزن. می تونم کمکت کنم.
kafshekhat.blogfa.com

وبلاگی با این آدرس پیدا نشد

ممکن است آدرس وبلاگ را اشتباه وارد کرده باشید و یا وبلاگ حذف شده باشد

mhmmdshirazi
جمعه 19 مهر 1387, 20:21 عصر
تو اول باید یه سر رشته کلی از روبوتهای فوتبالیست داشته باشی ترض کارشون تاکتیک هاشون و... من بهت small size رو پیشنهاد می کنم در موردش تحقیق کن چون از نظر برنامه خیلی به سیمولیشن شبیه.

nimasaboor
شنبه 20 مهر 1387, 13:51 عصر
لطفا برای کار در این زمینه کتابهایی معرفی کنید.
پردازش تصویر بزبان c
سخت افزار ربات فوتبالیست
و هر چیزی که مورد نیاز است تا یک تازه کار بتواند ربات فوتبالیست بسازد.(من دانشجوی ترم سوم مهندسی کامپیوتر هستم)
پیشاپیش از توجه زیاد عزیزان پیشکسوت کمال تشکر را دارم

mhmmdshirazi
شنبه 20 مهر 1387, 18:34 عصر
در موقابل من تو واقعا پیش کسوتی البته از نظر سنی.ولی به هر حال من بهت واسه پردازش تصویر borland c++ رو پیشنهاد می کنم.
سخت افزار یه فرستنده و گیرنده وایر لس می خوای و یه دوربین و میکرو کنترولر ترجیحا avr atmega 16 و 3تا l298 برای درایور موتور ها و یه بدنه که میتونی راجع به ابعاد و چیزای دیگش سرچ کنی و ترجیحا 3تا موتور و ترجیحا 3تا ترنس به عنوان چرخ و یه مدار شوت کامل که اینو توضیح بخام بدم 30-40 خط می شه و یه سری چیزای دیگه که سلیقه ایه.

nimasaboor
شنبه 20 مهر 1387, 19:22 عصر
اول تشکر برای پاسخ شما
دوم هر کس که توی زمینه موردنظرم اطلاعات بیشتر از من داشته باشه برای من پیشکسوت و سنش مهم نیست.
سوم می خواستم بدونم شما تجربه عملی دارید یا نه اگر دارید می تونم مرحله به مرحله از شما کمک بگیرم.
در صورتی که جوابتان مثبت است در مرحله اول من پردازش تصویر را از چه منابعی باید یاد بگیرم و از کجا شروع کنم.
باز هم متشکرم بابت کمکتان

mhmmdshirazi
یک شنبه 21 مهر 1387, 23:53 عصر
راستشو بخای من خودم small نساختم ولی دارم می سازم یعنی خودمم دارم یاد می گیرم البته فقط پردازش تصویرشو کامل بلد از نظر بقیه چیزا مشکلی نیست چون الان ما داریم واسه iran open رو رباط کار می کنیم خیلی سریع کار نمی کنیم راستشو بخای واسه پردازش تصویر کتاب خاصی رو نمی شناسم چون تو مدرسه ما کلاس داریمو معلم اینا رو یاد می ده بهتره تو اینترنت سرچ کنی. از هر کمکی هم که بتونم بکنم دریق نمی کنم.

mhmmdshirazi
یک شنبه 21 مهر 1387, 23:58 عصر
اهان اینم بگم سعی کن اگه چیزی می سازی خیلی تمیز بساز چون ممکنه یه اشتباه خیلی ریز همه کارو خراب کنه مدار small size هم خیلی سادس چون با یه hmtr از کامپیوتر دستور می گیره پس بنظر من اولین با مدارو رو یه دونه برد برد ببند.اون قضیه تمیز کار کردنو حتما یادت باشه ما سبزوار بخواطر شل بودن فونیکس حظف شدیم به همین راحتی.

nimasaboor
چهارشنبه 24 مهر 1387, 14:55 عصر
اهان اینم بگم سعی کن اگه چیزی می سازی خیلی تمیز بساز چون ممکنه یه اشتباه خیلی ریز همه کارو خراب کنه مدار small size هم خیلی سادس چون با یه hmtr از کامپیوتر دستور می گیره پس بنظر من اولین با مدارو رو یه دونه برد برد ببند.اون قضیه تمیز کار کردنو حتما یادت باشه ما سبزوار بخواطر شل بودن فونیکس حظف شدیم به همین راحتی.

hmtr چیه؟ اگه میشه یه توضیح کوتاه بدید
ممنون

linux
چهارشنبه 24 مهر 1387, 15:01 عصر
تو اول باید یه سر رشته کلی از روبوتهای فوتبالیست داشته باشی ترض کارشون تاکتیک هاشون و... من بهت small size رو پیشنهاد می کنم در موردش تحقیق کن چون از نظر برنامه خیلی به سیمولیشن شبیه.

قبل از همه اینها باید نوشتن فارسی را یاد بگیرید، "طرز" درست هست

mhmmdshirazi
چهارشنبه 24 مهر 1387, 19:26 عصر
hmtr چیه؟ اگه میشه یه توضیح کوتاه بدید
ممنون

hmtr یه ic وایر لسه که بیشتر برای small size استفاده می شه البته می شه از rfm ها هم استفاده کرد. البته من خودم به جز rfm12 با rfm کار نکردم فقط rfm در عین حال هم گیرندس هم فرستنده.
ولی برای small size همون htmr رو پیشنهاد می کنم.

mhmmdshirazi
چهارشنبه 24 مهر 1387, 21:11 عصر
این یه دیتا شیت hm-tr

shayan72
دوشنبه 02 شهریور 1388, 20:39 عصر
برای آموزش شبیه سازی دوبعدی می تونین به انجمن های زیر یک سری بزنین :

http://www.RobocupFA.com

به سوالات شما پاسخ داده می شود ! البته این سایت برای کسایی هستند که می خوان واقعا بیان توی این رشته ! وگرنه اگر فقط می خواین آشنا بشین می تونین از همین جا استفاده کنید و جواباتون رو بگیرید ...

:بامزه: