PDA

View Full Version : گفتگو: نوشتن یک محیط برای زبان برنامه نویسی اسمبلی

JaVa
دوشنبه 28 اسفند 1391, 11:58 صبح
سلام و درود بر شما.

دوستان من قصد نوشتن یک محیط برای این زبان برنامه نویسی رو دارم.

امکانات برنامه

پشتیبانی کامل از دستورات 8086
استفاده از کامپایلر MASM
پشتیبانی از ماکروها(اضافه کردن ماکروی جدید)
داشتن یک سینتکس خیلی راحت مثل زبان های دات نتی (این پیشنهاد خودمه هست که کاربر با نوشتن شماره وقفه کلیه پارامترهای مربوطه براش طاهر بشه)
داشتن دکمه Run

اینها ایده های اولیه هستن من منتظر ایده های بیشتری هستم تا کارو شروع کنم.
با تشکر

JaVa
سه شنبه 29 اسفند 1391, 20:48 عصر
چقدر استقبال شد!؟

یکی یکی بیاد پست بزنید تا بتونم بخونمشون.:بامزه::کف:

موفق باشید

IamOverlord
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 00:59 صبح
سلام دوست عزیز.
فکر خوبیه اما فکر نمی کنم لازم باشه برای MASM این کار رو بکنیم... منظورم اینه که بهتره این کار رو برای FASM بکنیم چون محیط برنامه نویسی خود FASM یه چیزی در حد Notepad هست!

JaVa
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 10:59 صبح
سلام دوست عزیز.
فکر خوبیه اما فکر نمی کنم لازم باشه برای MASM این کار رو بکنیم... منظورم اینه که بهتره این کار رو برای FASM بکنیم چون محیط برنامه نویسی خود FASM یه چیزی در حد Notepad هست!

خودم اتفاقا فکرشو کرده بودم . باشه.

یه چیزه دیگه هم به ذهنم رسید شناسایی کلمات کلید بصورت highlight در بیان و intellisense هم باشن.

با تشکر

programer-ir
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 14:28 عصر
این همه شبیه ساز و محیط توسعه اینی که شما می خوای بنویسی چه مزیتی به بقیه داره؟ بهتر نیست یک کاری کنی که نباشه یا کم باشه؟؟؟؟؟؟؟

JaVa
پنج شنبه 01 فروردین 1392, 19:09 عصر
این همه شبیه ساز و محیط توسعه اینی که شما می خوای بنویسی چه مزیتی به بقیه داره؟ بهتر نیست یک کاری کنی که نباشه یا کم باشه؟؟؟؟؟؟؟

(این پیشنهاد خودمه هست که کاربر با نوشتن شماره وقفه کلیه پارامترهای مربوطه براش طاهر بشه بعد مقدار دهیشون کنه)

موفق باشید

xman_1365_x
شنبه 03 فروردین 1392, 01:56 صبح
پیشنهاد من اینه winasm,radasm,masm32،emu8086 رو ببینید بعد میشه نظر داد چه امکانات دیگری اضافه کنید.