PDA

View Full Version : سوال: ثبت چندین شماره در دیتابیس

Jamshid.Bastani
شنبه 03 فروردین 1392, 17:43 عصر
با درود.

من یک برنامه ثبت مشخصات افراد نوشته ام. در قسمتی که اشخاص می خواهند شماره تلفن ثبت کننداگر یک شخصی 3 تلفن بخواهد ثبت کند و یک شخص یک تلفن در طراحی دیتابیس زیاد جالب نمی شود.

من می خواهم یک دکمه بگذارم اگر شخصی خواست 2تلن و اگر شخصی خواست 200 تلفن ثبت کند. اما نمی دانم چه طور دیتابیس را طراحی کنم که خودش فیلد ایجاد کند و ثبت کند؟؟

نمی دونم منظورم رو گرفتید یا خیر؟؟؟

سپاس

plus
شنبه 03 فروردین 1392, 18:05 عصر
شما نمیتونید فیلد ایجاد کنید.راه صحیح، استفاده از یک جدول اضافی برای شماره هاست.فرض کنید شما یک ID برای جدول شخص میگیرید:

Persons:
ID
Name
Famliy

باید شماره های تلفن رو در جدول دیگه قرار بدین و در اون جدول، به جدول اصلی ارجاع بدین تا مشخص بشه یک شخص چه شماره هایی داره:

Person Phone Numbers:
ID
PersonID
PhoneNumber

اینطوری میتونید بیش از یک شماره تلفن رو برای یک شخص ذخیره کنید.برای بدست آوردن شماره های یک شخص با ID مثلا 1، باید توی جدول دوم، دنبال رکورد هایی بگردین که PersonID برابر با 1 دارن.

Jamshid.Bastani
شنبه 03 فروردین 1392, 18:43 عصر
سپاس.
این رو گرفتم چه کنم و ازتون ممنونم.

حالا نمی دونم من چه طوری اون دکمه رو ایجاد کنم. مثلا »» شماره تلفن همراه : -------------- +
اگر این + رو زد یک فیلد دیگر ایجاد بشه و باز هم بتونه موبایل وارد کنه ...

سپاس

plus
شنبه 03 فروردین 1392, 18:49 عصر
راه های مختلفی هست...بیشتر سلیقه ایه.مثلا میتونید از کاربر بخواین شماره ها رو با ; از هم جدا کنه (و شما توی کد شماره ها رو با متد Split از هم جدا کنید)...این کمترین فضا رو میگیره.یا اینکه میتونید شماره ها رو توی لیست نمایش بدین و همونطور که گفتین دکمه + بگذارین و یک فرم برای دریافت شماره از کاربر طراحی کنید و نمایش بدین..