PDA

View Full Version : مشکل سرعت در هنگام باز شدن جدول بالای 100 هزار رکورد

pooyeshpajooh
دوشنبه 05 فروردین 1392, 17:44 عصر
در بانک sql 2008یک جدول داریم که بیشتر 100 هزار رکورد دارد در ابتدای برنامه که می خواهیم این جدول را باز کنیم سرعت لود برنامه به شدت پایین می اید راهی برای بازکردن جدول در ابتدای برنامه هست که سرعت را پایین نیاورد ؟

BORHAN TEC
دوشنبه 05 فروردین 1392, 19:09 عصر
کاری که شما انجام داده اید کاملاً اشتباه و غیر فنی است. در صورتی که از فریمورکهای ضعیفتر (مثل ADO!) استفاده می کنید موقعی که می خواهید کوئری بگیرید به هیچ عنوان نباید از دستوری مثل این استفاده کنید:
Select * from Employee
در این حالات شما باید برای رکوردهایی که می خواهید بخوانید محدوده تعریف کنید (مثلاً کوئری را طوری تغییر دهید که رکوردها 100 تا 100 تا خوانده شوند) . این محدوده خودش به شکل های مختلفی میتونه محدود بشه(از طریق برنامه کلاینت یا یک Tier میانی و ...).
فریم ورک های قوی تر مثل AnyDac(با نام جدید FireDAC) به صورت ذاتی این مشکل را حل کرده اند. مثلاً تنظیمی داره که بگید بسته های اطلاعاتی نهایتاً شامل 100 رکورد باشد و با این تنظیمات رکوردها 100 تا 100تا فرستاده می شوند. اگر از FireDAC استفاده کرده باشید و همون کوئری بالا رو اجرا کنید و کاری کنید که نتایج در یک DBGrid نشان داده شود. با اسکرول کردن DBGrid به خوبی می تونید این موضوعی که توضیح دادم رو متوجه شوید. به صورتی که موقعی که به آخرین رکورد می رسید رکوردهای بعدی از پایگاه داده Fetch میشوند. توجه داشته باشید که این موارد در FireDAC به صورت کامل پیاده سازی شده است و تمام پیچیدگیها را از دید برنامه نویس مخفی کرده است و با چند تنظیم کوچک می توانید به این قابلیت دست پیدا کنید.

benyaminrahimi
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 15:44 عصر
یا میتونید از unidac و یا sdac استفاده کنید

gholami146
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 16:00 عصر
اقای Object Pascal (http://barnamenevis.org/member.php?75214-Object-Pascal) آیا UniDoc هم قابلیت ذکر شده را داراست و مانند فایر داک همین کار را انجام می دهد
و بنظر شما کدامیک از این دو کامپوننت بهتر است

BORHAN TEC
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 16:12 عصر
اقای Object Pascal آیا UniDoc هم قابلیت ذکر شده را داراست و مانند فایر داک همین کار را انجام می دهد
در پست قبل از شما آقای بنیامین رحیمی گفتند که میشه و UniDAC هم این قابلیت را دارد.

و بنظر شما کدامیک از این دو کامپوننت بهتر است
هیچ کسی نمیتونه با قطعیت بگه که کدومش بهتره و هر دوتاش خوبه و قابلیت های مشابهی دارند ولی از لحاظ داکیومنت به نظر من FireDAC داکیومنت بهتر و کاملتری داره و از روی همون به راحتی میشه همه چیز رو در موردش یاد گرفت و من هم در این مورد نمی توانم نظر قاطعی را بدهم. شما با هر کدوم که راحتتری میتونی کار کنی.

benyaminrahimi
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 17:53 عصر
شاید firedac آینده بهتری داشته باشه چون محصول خود امباکادرو بحساب میاد ولی unidac هم کامپوننتی با سابقه دارای مشتریانی همچون ibm .ووو هست من مقایسشون کردم کار با unidac راحتتره اما firedac هم پراپرتی های زیادی داره و قابلیت های زیاد ...من خودم تو پروژه ها از unidac استفاده میکنم ولی قصد دارم خیلی دقیقتر به firedac هم نگاهی بندازم

alaveh
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 01:13 صبح
دوستان اینا باید دانلود و نصب بشن رو دلفی ؟ خریدنی هستند ؟ میشه از کرک شدشون استفاده کرد ؟ امکان داره از کرک شده استفاده کرد و بعد از مدتی خراب بشن توی فایل exe به دلیل کرک شده بودن یا به هر صورتی مشکلی پیش بیاد ؟

alaveh
دوشنبه 12 فروردین 1392, 01:22 صبح
دوستان اینا باید دانلود و نصب بشن رو دلفی ؟ خریدنی هستند ؟ میشه از کرک شدشون استفاده کرد ؟ امکان داره از کرک شده استفاده کرد و بعد از مدتی خراب بشن توی فایل exe به دلیل کرک شده بودن یا به هر صورتی مشکلی پیش بیاد ؟

یعنی سوالم خیلی پرت و پلا بود ؟

BORHAN TEC
دوشنبه 12 فروردین 1392, 10:15 صبح
دوستان اینا باید دانلود و نصب بشن رو دلفی ؟
بلی

خریدنی هستند ؟
کسانی که نسخه های بالاتر از Professional را دارند به صورت رایگان از FireDac استفاده می کنند ولی بقیه باید خریداری کنند. البته برای ایرانی ها رایگانه!:بامزه:

میشه از کرک شدشون استفاده کرد ؟
یعنی شما برای تهیه بقیه نرم افزارها پول پرداخت می کنید و نسخه اورجینال رو تهیه می کنید؟ یعنی شما برای خرید دلفی 7 میلیون تومان پول داده اید؟ :متعجب:

امکان داره از کرک شده استفاده کرد و بعد از مدتی خراب بشن توی فایل exe به دلیل کرک شده بودن یا به هر صورتی مشکلی پیش بیاد ؟
نه، البته اگه درست کرک شده باشند.

یعنی سوالم خیلی پرت و پلا بود ؟
نظر خودتون چیه؟ :چشمک:

alaveh
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 02:04 صبح
بلی

کسانی که نسخه های بالاتر از Professional را دارند به صورت رایگان از FireDac استفاده می کنند ولی بقیه باید خریداری کنند. البته برای ایرانی ها رایگانه!:بامزه:

یعنی شما برای تهیه بقیه نرم افزارها پول پرداخت می کنید و نسخه اورجینال رو تهیه می کنید؟ یعنی شما برای خرید دلفی 7 میلیون تومان پول داده اید؟ :متعجب:

نه، البته اگه درست کرک شده باشند.

نظر خودتون چیه؟ :چشمک:

نه دیگه پرت و پلا نبود دیگه :D ممنون

فقط میشه بگید اینجور چیزا رو از کجا میشه دانلود کرد که کرکش درست باشه و درست کار کنه ؟ من شنیدم اگر کرک خوب و سالم نباشه توی اجرای فایل exe مشکل ایجاد میکنه و ممکنه درست کار نکنه .