PDA

View Full Version : سوال: اتصال combo box به دو فیلد( کد و نام ) در sql

esibarnamenevis
سه شنبه 06 فروردین 1392, 10:49 صبح
سلام
اگه بخوایم دو تا فیلد رو به کمبوباکس اتصال بدیم با چکار کنیم
یه فیلد کد و فیلد دیگر نام است طوری باشد که فیلد نام قابل نمایش برای کاربر باشد و اندیس همان فیلد کد باشد و وقتی کاربر یه گزینه (از فیلد نام )را انتخاب کرد و دکمه ثبت را زد در پایگاه فیلد کد(یا کد معادل با نام ) آن ثبت شود

با تشکر

merfi1
سه شنبه 06 فروردین 1392, 12:52 عصر
سلام دوست عزیز خاصیت Display member رو به نامت بده و خاصیت text کمبو باکست رو به کد
نمونه گذاشتم برات

esibarnamenevis
سه شنبه 06 فروردین 1392, 13:42 عصر
با کمک دوست عزیز veniz2008 جواب گرفتم
سلام.
کمبوباکس دو خاصیت مهم به نام های displaymember و valuemember داره که اولی واسه نشون دادن متن ظاهری به کاربر هست (در مثال شما میشه نام) و دومی کد(ارزش) رو به هر نام نسبت میده (در مثال شما valuemember میشه کد).
در هنگام ثبت یا ویرایش یا ... برای دسترسی به کد هر آیتم انتخاب شده، از خصوصیت selectedvalue (یعنی ارزش آیتم انتخاب شده) استفاده کنید. قبلا در سایت بارها در این باره بحث شده که با جستجو میتونید نتایج کاملتری رو بدست بیارید.
موفق باشید.

esibarnamenevis
سه شنبه 06 فروردین 1392, 13:51 عصر
سلام دوست عزیز خاصیت Display member رو به نامت بده و خاصیت text کمبو باکست رو به کد

نه دوست عزیز شما منظور من رو متوجه نشدید
روش درست رو تو پست بالا گذاشتم

265265
جمعه 01 فروردین 1393, 21:30 عصر
سلام خسته نباشی
من ی سوال درباره این کمیوباکس دارم
سوال: چطور میتونم اطلاعات کمبوباکسو پر کنم ولی نه کل ستون یا فیلدو تو کامبوباکس نمایش دهد بلکه من از اون فیلد فقط چندتا از سطرهاشو میخوام برام نمایش بده نه کلشو
برای مثال ی جدول دارم که چهارتا فیلد دارم
id-name-pValue-Dindex
از سمت راست به چپ پر میشه:
1-1-زن-1
2-1-مرد-2
2.6-2-داده1-3
2.6-2داده1-4
1-3-باز-5
0-3-بسته-6
1-4-نقد-7
2-4-چک-8
2-1-مختلط-9
مثلا رکورد 1و2 فقط نام زن و مرد رو میخوام تو کامبوباکس نمایش داده بشه باید چه کدی بنویسم
باتشکر