PDA

View Full Version : سوال: الارم در سررسید تایین شده

farbod61
سه شنبه 06 فروردین 1392, 19:59 عصر
سلام دوستای گلم
لطف کنید در مورد این سوالم کمکم کنید و در صورا امکان یه نمونه برنامه ساده برام بزارید
من یه برنامه تعمیر نگهداری قالب دارم می نویسم
معیار برای بازدید دوره ای قالب هم تعداد ضرب هستش که این تعداد ضرب رو ما در شناسنامه قالب مشخض میکنیم
به فرض اگه این عدد 2000 تایین شده ، قالب باید وقتی عدد ضرب قالبها به 2000 و 4000 و 6000و8000و ضریبهای عدد 2000 رسید به ما آلارم بده
من نمیدونم چه جوری این ضریبهای عدد 2000 رو برای برنامه تعریف کنم
لطفا کمکم کنید
ممنونم

zahedi121
چهارشنبه 07 فروردین 1392, 07:21 صبح
سلام
برای آلارم در سررسید تعیین شده با توجه به توضیحات شما :
if i mod 2000 = 0 then msgbox("alarm")
که i تعداد ضربه هاست . در واقع شما حساب می کنید اگر باقیمانده تقسیم ضربه ها بر 2000 صفر شد برنامه آلارم می دهد.
موفق باشید.

farbod61
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 07:23 صبح
سلام
برای آلارم در سررسید تعیین شده با توجه به توضیحات شما :
if i mod 2000 = 0 then msgbox("alarm")
که i تعداد ضربه هاست . در واقع شما حساب می کنید اگر باقیمانده تقسیم ضربه ها بر 2000 صفر شد برنامه آلارم می دهد.
موفق باشید.

سلام
ممنونم بابت وقتی که گذاشتید
روش خیلی خوبیه و تست کردم
ولی یک مشکل بزرگ هستش
این الارم دقیقا روی عدد مورد نظر داده میشه
من میخوام وقتی از عدد مورد نظر گذشت ، به فرض بین عدد مورد نظر تا 500 تا بعدش ، یعنی 2000 تا 2500، 4000 تا 4500، 6000 تا 6500و .... این الارم رو بده و اگه بازدید دوره ای انجام شد این الارم تکرار نشه تا به سر رسید بعدی برسه

zahedi121
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 07:41 صبح
سلام
عزیز خب چطوری تعریف می کنید که بازدید دوره ای انجام شده است ؟ آلارمتون چیه ( بوق ، پیام ، .. ) ؟
در کدی که من نوشتم مسیج باکس اول تا کاربر تایید نکنه بسته نمیشه ، در سر رسید بعدی هم یک مسیج باکس دیگه باز میشه .

farbod61
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 09:24 صبح
سلام
عزیز خب چطوری تعریف می کنید که بازدید دوره ای انجام شده است ؟ آلارمتون چیه ( بوق ، پیام ، .. ) ؟
در کدی که من نوشتم مسیج باکس اول تا کاربر تایید نکنه بسته نمیشه ، در سر رسید بعدی هم یک مسیج باکس دیگه باز میشه .

واقعا تشکر میکنم بابت وقتی که میزارید و پیگیریتون و ارزشی که برای سوالم قائل هستید
یک دنیا تشکر
الارم من یک مسج باکس هستش که تعداد قالبهایی که موعد بازدید دوره ایشون رسیده رو نشون میده

در الارمی که شما تعریف کردید اگه تعداد ضربها توی یک گردش کار یک دفه از 1600 برسه به 2001 ، یعنی از 2000 بگذره دیگه برنامه الارم نمیده
نمیدونم تونستم درست منظورم رو برسونم؟
به فرض قالب 1600 ضرب کار کرده
توی یک گردش کار 500 ضرب دیگه کار میکنه
جمع میشه 2100 ، چون یک دفه از 1600 رفت به 2100 دیگه الارم نمیده ، یعنی حتما باید حاصل تقسیمها 2000 ، 4000، ... بشه تا الارم بده
من میخوام اگه از اون عدد هم گذشت الارم بده تا وقتی که کاربر یک کلید توی مسیج باکس ( مثلا کلید مشاهده شد) رو بزنه ، دیگه الارم قطع بشه
تا برسه به سر رسید بعدی و به همین منوال ادامه پیدا کنه

zahedi121
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 10:42 صبح
سلام
مگه برنامه تعداد ضربه ها را ثبت نمی کنه ؟
چطوری تعداد ضربه ها را به برنامه معرفی می کنید؟
میشه از تایمر استفاده کرد ؟
می تونید از یک حلقه با گام های 2000 استفاده کنید که هر وقت مقدار از پارمتر حلقه بزرگتر بود آلارم فعال بشه و پارامتر حلقه یک گام به جلو برود ؟
چون از مکانیزم برنامتون اطلاعی ندارم یک مقدار راهنمایی سخته.
موفق باشید

farbod61
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 10:56 صبح
سلام
مگه برنامه تعداد ضربه ها را ثبت نمی کنه ؟
چطوری تعداد ضربه ها را به برنامه معرفی می کنید؟
میشه از تایمر استفاده کرد ؟
می تونید از یک حلقه با گام های 2000 استفاده کنید که هر وقت مقدار از پارمتر حلقه بزرگتر بود آلارم فعال بشه و پارامتر حلقه یک گام به جلو برود ؟
چون از مکانیزم برنامتون اطلاعی ندارم یک مقدار راهنمایی سخته.
موفق باشید

سلام
برنامه تعداد ضربها رو ثبت میکنه
ولی این الارم برای کس دیگه نشون داده میشه
تعداد ضربها رو اپراتور مینویسه
الارم برای مسئول قالبها نمایش داده می شود
یعنی امکان داره تعداد ضربها از اون عدد بگذره ولی مسئول قالبها آنلاین نباشه و بعدا که اومد ببینه

zahedi121
پنج شنبه 08 فروردین 1392, 11:02 صبح
سلام
فکر می کنم همون روش آخر جواب بده .
شما تعریف میکنید اگر تعداد ضربه ها از i=2000 بیشتر شد آلارم بده و متغیر i=i+2000 بشود.
این دستور را هم در رویداد افزایش تعداد ضربه ها قرار می دهید .

به عنوان پیشنهاد علاوه بر آلارم می تونید یک فرم کوچک برای مسئول قالبها بگذارید که در هر لحظه تعداد ضربه ها را ببیند ( کنار مانیتور مسئول همیشه تعداد ضربه ها در حال نمایش است.)

farbod61
جمعه 09 فروردین 1392, 20:34 عصر
سلام
فکر می کنم همون روش آخر جواب بده .
شما تعریف میکنید اگر تعداد ضربه ها از i=2000 بیشتر شد آلارم بده و متغیر i=i+2000 بشود.
این دستور را هم در رویداد افزایش تعداد ضربه ها قرار می دهید .

به عنوان پیشنهاد علاوه بر آلارم می تونید یک فرم کوچک برای مسئول قالبها بگذارید که در هر لحظه تعداد ضربه ها را ببیند ( کنار مانیتور مسئول همیشه تعداد ضربه ها در حال نمایش است.)

ممنونم
فکر کنم حق با شما باشه
میشه لطف کنید یه نمونه کد و یا نمونه برنامه برام بزارید تا بهتر متوجه بشم چیکار باید بکنم
ممنونم

zahedi121
شنبه 10 فروردین 1392, 00:41 صبح
سلام
مثلا فرض کنید اپراترتون با یک تکس باکس تعداد ضربه های قالب را وارد میکند و دکمه ثبت را کلیک میکند ، در رویداد لود فرم : dim i as integer = 2000
در رویداد کلیک دکمه :
if val(textbox1.text) >= i then
msgbox("alarm")
i += 2000
end if
برای پیشنهاد من هم یک تایمر بگذارید و در دوره ی زمانی که فکر می کنید مناسب است لیبل داخل یک فرم کوچک را برابر تعداد ضربه قرار بدهید:
Application.DoEvent
label1.text = zarbe

شما دارید یک برنامه تحت شبکه می نویسید ؟ یا روی یک سیستم کاربرهای مختلف کار میکنند؟
اگر تحت شبکه کار میکنید باید دستورات ارسال مقادیر و پیامها را با دستورات شبکه بفرستید .

damanpak
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 01:09 صبح
سلام به همه عزیزان،من پیشنهاد میکنم ازین کد استفاده کنید

If (i >= 2000) And (i Mod 2000 >= 0 And i Mod 2000 <= 500) Then MsgBox("Alarm")

این شرط If (i >= 2000) واسه اینه که واسه تعداد قالبهای کمتر از 2000 جواب نده

davood_mortazavi
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 08:21 صبح
سلام به همه عزیزان،من پیشنهاد میکنم ازین کد استفاده کنید

If (i >= 2000) And (i Mod 2000 >= 0 And i Mod 2000 <= 500) Then MsgBox("Alarm")

این شرط If (i >= 2000) واسه اینه که واسه تعداد قالبهای کمتر از 2000 جواب نده

کد شما با توجه به شرایط درخواست کننده درست عمل نمیکند و برای ضربات 2001 ، 2002 و ... 2500 مسیج جدا میدهد ! همون کد zahedi121 درست عمل می کند.

farbod61
شنبه 17 فروردین 1392, 07:10 صبح
سلام دوستان
نشد که نشد
مشکل همچنان پا برجاست
شاید من بد متوجه شدم
میشه یه برنامه نمونه بزارید؟

farbod61
شنبه 17 فروردین 1392, 07:54 صبح
ببینید
من میخوام وقتی کاربر وارد برنامه میشه
بره توی یک ستون از یک جدول از یک دیتابیس از اول تا آخر ستون رو بگرده و اگه این شرایط رو دید( بالا) آلارم بده

farbod61
شنبه 17 فروردین 1392, 08:13 صبح
سلام
مثلا فرض کنید اپراترتون با یک تکس باکس تعداد ضربه های قالب را وارد میکند و دکمه ثبت را کلیک میکند ، در رویداد لود فرم : dim i as integer = 2000
در رویداد کلیک دکمه :
if val(textbox1.text) >= i then
msgbox("alarm")
i += 2000
end if
برای پیشنهاد من هم یک تایمر بگذارید و در دوره ی زمانی که فکر می کنید مناسب است لیبل داخل یک فرم کوچک را برابر تعداد ضربه قرار بدهید:
Application.DoEvent
label1.text = zarbe

شما دارید یک برنامه تحت شبکه می نویسید ؟ یا روی یک سیستم کاربرهای مختلف کار میکنند؟
اگر تحت شبکه کار میکنید باید دستورات ارسال مقادیر و پیامها را با دستورات شبکه بفرستید .

برنامه تحت شبکه هستش دوست عزیز

davood_mortazavi
شنبه 17 فروردین 1392, 13:29 عصر
سلام
خداییش از اول تاپیکتون را بخونید ببینید چند جا باید بقیه علم غیب داشته باشند :لبخند:

سورستون را بگذارید ، آسانتر میشود مشکل را حل کرد.

خوش باشید

zahedi121
شنبه 17 فروردین 1392, 23:36 عصر
ببینید
من میخوام وقتی کاربر وارد برنامه میشه
بره توی یک ستون از یک جدول از یک دیتابیس از اول تا آخر ستون رو بگرده و اگه این شرایط رو دید( بالا) آلارم بده

سلام
چرا از اول تا آخر ستون را بگرده ؟ مگر تعداد ضربات را جایگزین عدد قبلی نمی کنید ؟
به هر حال ماکزیمم اعداد را باید به عنوان ضربه انتخاب کنید :
Select Max(Col Name) From TableName

حالا می مونه نحوه ارسال آلارم که نمیدونم شما چطوری شبکه را ایجاد کردید و فرمها را کنترل می کنید ولی به هر حال شما با یک دستوری دارید فرم را در سیستم مسئول باز می کنید دیگه نباید مشکلی باشه که یک پیغام براش بفرستید.

اگر سوالی بود در خدمتیم
موفق باشید