PDA

View Full Version : کمک در treeVeiw لطفا راهنمایی کنید

sahra_777
دوشنبه 01 اسفند 1384, 12:59 عصر
با سلام...
من میخواستم ببینم میشه یک treeview را بایند کرد طوریکه با کلیک بر هر child آن لینک مربوط آن نمایش داده شود ؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید

reza_rad
دوشنبه 01 اسفند 1384, 13:08 عصر
با سلام...
من میخواستم ببینم میشه یک treeview را بایند کرد طوریکه با کلیک بر هر child آن لینک مربوط آن نمایش داده شود ؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید

منظورتون از لینک چیه؟ این لینک ها از دیتابیس خونده میشن؟ بیشتر توضیح بدین.
اگه از دیتا بیس باشه که میشه.

sahra_777
سه شنبه 02 اسفند 1384, 07:32 صبح
با سلام ...نه منظور من از لینک اینه که با کلیک بر child ها میشه visible یه پنل یا دیتا گرید را true یا false کرد؟؟

javad_hosseiny
سه شنبه 02 اسفند 1384, 12:50 عصر
کافی است تا در قسمت Nodeclick مربوط به ابزار treeview خود کد موردنظر را وارد کنید
و البته با استفاده از پارامتر موجود در این متد (node نیز می تونید اطلاعات مربوط به گزینه ای (نود) که بر روی آن کلیک شده را نیز بدست آورده و متناسب با هر گزینه (نود) عملیات خاص خود را انجام دهید

sahra_777
سه شنبه 02 اسفند 1384, 13:26 عصر
ببخشید مشه بگیدnodeclick کجاست؟؟؟؟

meh_secure
سه شنبه 02 اسفند 1384, 15:55 عصر
ببخشید مشه بگیدnodeclick کجاست؟؟؟؟
nodeclick یکی از event های tree view هستش و زمانی که بر روی یکی از گره ها کلیک می کنید این رویداد اتفاق می افتد.

sahra_777
چهارشنبه 03 اسفند 1384, 07:16 صبح
اصلا nodeclick نداره.........................من با 2003 کار میکنم هااااااا!!!!!!!!!!!!!!!! در ضمن اصلا نمیشه بر node ها کلیک کرد فقط خود treeview ایونت داره

reza_rad
چهارشنبه 03 اسفند 1384, 08:19 صبح
اگه با 2003 کار می کنید. این کنترل باید توی مجموعه ی iewebcontrols باشه. این کنترل یه event داره به نام treeCategory_SelectedIndexChange با اون کار کنید. البته باید auto postback رو هم true کنید.

sahra_777
چهارشنبه 03 اسفند 1384, 10:36 صبح
کدوم کنترل؟؟؟؟در ضمن من iewebcontrol رو پیدا نکردم منظورتون همون web هست؟؟؟

reza_rad
چهارشنبه 03 اسفند 1384, 11:47 صبح
کدوم کنترل؟؟؟؟در ضمن من iewebcontrol رو پیدا نکردم منظورتون همون web هست؟؟؟

winapplication کار می کنید یا web application ؟
این که من گفتم برای web هست.اگه win باشه کار نکردم. ولی باید event داشته باشه.من یه نگاهی کردم همچین چیزی داره:

treeView1_AfterSelect

meh_secure
پنج شنبه 04 اسفند 1384, 20:50 عصر
شما tree view رو اضافه کن. روش دوبار کلیک کن. ایونتی که میاد همون ایونت مورد نظره.

sahra_777
شنبه 06 اسفند 1384, 11:21 صبح
نه اون نیست من میخوام با کلیک بر هر نود عمل مورد نظر انجام بشه حالا شما به من یگید نودها چجوری از هم مجزا میشن ؟؟؟

reza_rad
شنبه 06 اسفند 1384, 11:29 صبح
نه اون نیست من میخوام با کلیک بر هر نود عمل مورد نظر انجام بشه حالا شما به من یگید نودها چجوری از هم مجزا میشن ؟؟؟

خوب آقا مهدی هم همینو گفتند دیگه!!!
وقتی شما روی tree کلیک می کنی این event باعث فراخوانی این تابع میشه. حالا توی کد تابع می تونی ببینی کدوم نود کلیک شده و باهاش کار کنی.