PDA

View Full Version : انتخاب زبان برنامه نویسی

Mr.Ardeshir
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 17:31 عصر
با سلام خدمت همه دوستان عزیز

1 سوال داشتم ازتون , نمی دونم جایه خوبی مطرح کردم یا نه , شما ببخشید دیگه

می خوام برنامه نویسی تحت وب رو شروع کنم و لی موندم زبون رو انتخاب کنم .

PHP - Phython - Perl یا ASP.Net - C# - MVC و زبان های مرتبط با هر گروه

از نظر بازار کار - قدرت - امنیت - راحت تر بودن - انعطاف پذیری و ...

به طور کلی و مختصر می خوام بدونم

بدون تعصب و همایت از زبان خاصی لطفا راهنمایی کنید .

یه سوال کوچولو دیگه ؟

برنامه نویسی تحت وب بهتر و پردرآمد تر هست یا تحت ویندوز مثلا با جاوا و ++C و اینگونه زبان ها .

ممنون :قلب:

ravand
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 21:24 عصر
python و php هر دوشون پلت فرمن یعنی روی هر سیستم عاملی نصب و اجرا میشن. c# و دات نتم که ویندوزی ان. php خودش mvc یا همون معماری سه لایه رو داره که من پیشنهاد میکنم از اسمارتی استفاده کن راحت تره. php فکر میکنم از perl بهتر باشه. آموزش هاش هم بیشتره. دیگه نمیدونم چی بگم . بذار بقیه نظرشون رو بدن :لبخند:

itm7.com
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 21:47 عصر
ببخشين اسمارتی چيه

SilverLearn
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 22:47 عصر
سلام
Smarty یک موتور هوشمند برای قالب سازی پیشرفته جهت سایت است.
Smarty با امکان جداکردن فرمت یا قالب نمایش از منطق برنامه که با زبان PHP نوشته شده است، شما را قادر خواهد ساخت که به شکلی راحتتر سایت خود را جهت نمایش یا منطق برنامه گسترش دهید.

SilverLearn
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 22:52 عصر
خوب اینجا هر کسی بسته به تخصصی که داره شما رو راهنمایی خواهد کرد ... به نظر من خودت باید ببینی در آینده نیازهاتو کدوم زبان می تونه بر طرف کنه

خوب همون طور که دوست خوبمون گفتند php به دلیل اجرا شدن روی هر سیستم عامل و همین طور متن باز بودنش می تونه انتخاب خوبی باشه ...

از نظر درآمد هم در هر جا اگر حرفی برای گفتن داشته باشی و بهترین و اولین کار رو ارائه بدی حتما موفق خواهی شد...

AbiriAmir
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 10:30 صبح
دوست عزیز شما اگر سوالتون رو توی فروم PHP مطرح کنید، اکثریت میگن PHP!
اگه توی فروم ASP.net مطرح کنید، اکثریت میگن ASP.net!
همینطور پایتون و...!

بارها و بارها درباره PHP و ASP.net بحث شده و نتیجه ای هم نداشته!
اما خلاصه بگم که معمولا هر کاری که با یک زبان میشه انجام داد رو با زبان دیگه هم میشه انجامش داد
و اینجا دیگه شمایید که باید انتخاب کنید!

مثلا پایتون خیلی زبان باحالیه ولی من واسه وب پیشنهادش نمیکنم! نه این که خوب نباشه... دلیل این که پیشنهادش نمیکنم اینه که هاستش کم گیر میاد، منابع براش کمتره و...
اما خوب شرکت های بزرگی مثل گوگل یا حتی در ایران شرکت بیان از پایتون استفاده میکنن چرا که نیاز ندارن هاست از جایی بگیرن بلکه خودشون سرور اختصاصی و وب سرور مخصوص به خودشون رو دارن.

به طور کلی بستگی به پیش زمینه شما من توصیه میکنم یا PHP و یا ASP.net رو انتخاب کنید.

رضا قربانی
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 10:44 صبح
این سوال چندین بار فقط در این قسمت از انجمن پرسیده شده که به صفحات بالا کشیده شده . بعد از یه مقدار کمی جستجو به هدف خودتون می رسید
موفق باشید