PDA

View Full Version : سوال: مشکل در join سه جدول

behruz1212
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 20:19 عصر
سلام دوستان محترم من یه مشکل دارم اونم با join کردن سه جدول با هم:
من یه جدول دارم بنام ostad که فیلداش هست(tid,tname,tfam) و جدول dars با فیلدایه(coid,coname ,cofam)
و جدول ارائه با فیلدایه(tid, coid)
حالا چیزی که میخوام تو گرید نشون بدم tfam,coname و دوتا فیلد جدول ارائس... حالا اینکارو چجوری انجام بدم ممنون میشم:قلب:

khokhan
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 20:40 عصر
SELECT * FROM TABLE1

INNER JOIN TABLE2 ON TABLE1.COLUMNNAME=TABLE2.COLUMNNAME

JOIN

TABLE3 ON TABLE2.COLUMNNAME=TABLE3.COLUMNNAME

Hkarimi
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 20:49 عصر
سلام.
این فایل رو نگاه کن. مال زمانیه که دانشجو بودم...

دانلود (http://www.4shared.com/zip/cec1M2O1/SQL_Server_Joining.html)

salargham
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 21:37 عصر
سلام
شما میتونید در sql از بر روی view راست کلیک کرده و یک view جدید ایجاد کنید و سه جدول رو واردش کنید و فیلد tid از جدول ارائه رو به فیلد tid از جدول ostad متطل کنید و فیلد coidاز جدول ارائه رو به فیلد coidاز جدول dars متطل کنید و ستونهایی که میخواهید نمایش داده شوند رو تیک بزنید.
حالا view رو ذخیره کرده و از ان استفاده کنید.

behruz1212
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 21:41 عصر
سلام
شما میتونید در sql از بر روی view راست کلیک کرده و یک view جدید ایجاد کنید و سه جدول رو واردش کنید و فیلد tid از جدول ارائه رو به فیلد tid از جدول ostad متطل کنید و فیلد coidاز جدول ارائه رو به فیلد coidاز جدول dars متطل کنید و ستونهایی که میخواهید نمایش داده شوند رو تیک بزنید.
حالا view رو ذخیره کرده و از ان استفاده کنید.

دوست عزیز من از اکسس استفاده میکنم تو اکسس چجوری این کارو بکنم؟
بعد چجوری ازش استفاده کنم؟

khokhan
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 22:55 عصر
دوست عزیز من از اکسس استفاده میکنم تو اکسس چجوری این کارو بکنم؟
بعد چجوری ازش استفاده کنم؟

در داخل اکسس یه کوئر از سه جدول درست می کنی و ستونهای مورد نظرت رو درون اون کوئری قرار می دی

بعد اگه خواستی اون کوئری رو می تونی به جدول تبدیل کنی اگر هم نخواستی می تونی از داخل پروژه همون کوری رو فراخوانی کنی

AGENT-20
پنج شنبه 15 فروردین 1392, 11:10 صبح
select tfam,coname from ostad,dars,erae where ostad.tid=erae.tid AND dars.coid=erae.coid