PDA

View Full Version : سوال: اجرای برنامه ساخته شده همراه دستورات و پارامترها

SHD.NET
جمعه 16 فروردین 1392, 12:21 عصر
سلام.
شاید توی خیلی از برنامه ها دیده باشید که اگر اون نرم افزار رو با پارامتر خاص یا دستور خاصی اجرا کنیم، برنامه میره سراغ یک عملکرد از پیش تعیین شده، برای مثال; نرم افزار دانلود منیجر رو اگر به صورت زیر اجرا کنید، یک راست صفحه شروع دانلود فایل میادش و شما به راحتی اون فایلو دانلود می کنید،
C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager\IDMan.exe /d URL
توی دستور بالا اگه به جای URL لینک مورد نظرتون رو بزارین، صفحه دالود اون لینک میاد و شروع بع دانلود می کنه.

حالا میخوام بدونم ما چجوری میتونیم نرم افزارمون رو طوری طراحی کنیم و دستوراتی رو از پیش تعیین کنیم که مثلا اگه نرم افزار با فلان دستور فراخوانی شد، فلان کار رو انجم بده ؟؟

پیشاپیش از راهنمایی همه دوستان متشکرم

Mani_rf
شنبه 17 فروردین 1392, 10:26 صبح
سلام
Environment.GetCommandLineArgs به شما یک آرایه از پارامتر های که به فایل اجرایی برنامه فرستاده می شود را به شما می دهد.
با استفاده از آن می توانی پارامتر هایی که به فایل اجرایی برنامه فرستاده میشه رو بخونی و هر کاری که میخوای با استفاده از اونها انجام بدی.
از این کد در Form Load فرم اصلی برنامه استفاده کن

SHD.NET
شنبه 17 فروردین 1392, 15:30 عصر
سلام
Environment.GetCommandLineArgs به شما یک آرایه از پارامتر های که به فایل اجرایی برنامه فرستاده می شود را به شما می دهد.
با استفاده از آن می توانی پارامتر هایی که به فایل اجرایی برنامه فرستاده میشه رو بخونی و هر کاری که میخوای با استفاده از اونها انجام بدی.
از این کد در Form Load فرم اصلی برنامه استفاده کن
ممنون
میشه یه نمونه مثال هم بزارین ؟؟

SHD.NET
شنبه 17 فروردین 1392, 15:52 عصر
سلامی مجدد، خودم گشتم توی نت و یه نمونه پیدا کردم، تست هم کردم کارکرد،
For Each shd As String In My.Application.CommandLineArgs
If shd.ToLower.StartsWith("/msg") Then
MsgBox("Hello World !")
End If
Next

توی نمونه بالا اگه نرم افزار رو با پارامتر /msg اجرا کنید، در شروع نرم افزار یه مسج باکس میده،

**موفق باشید**