PDA

View Full Version : فایل exe در جاوا

milad.biroonvand
شنبه 17 فروردین 1392, 12:38 عصر
ما نرم افزارهایی که در ویژوال استدیور می ساختیم همه یک فایل exe داشتند ، الان در یک aplication در جاوا این فایل اجرایی کجای پروژه قرار داره و چطور اجرا میشه ؟

milad.biroonvand
شنبه 17 فروردین 1392, 12:51 عصر
من الان در یک پروژه یک پوشه dist ساختم ولی برای یک پروژه دیگه نمیتونم ، مراحل دقیق ساخت از کجا هست ؟

M0TR!X
شنبه 17 فروردین 1392, 12:54 عصر
سلام.

در جاوا فایل exe نداریم. شما پروژتون رو در فولدر DIST که با پسوند jar هست رو اجرا کنید.

وقتی برنامتون رو نوشتید از منوی ران گزینه bulit and clean (جمله دقیق یادم نمیاد) رو بزنید بعد برید به فولدر disk برنامتون با پسوند jar ذخیر شده.میتونید اجراش کنید

milad.biroonvand
شنبه 17 فروردین 1392, 13:00 عصر
جواب رو فهمیدم ، لازم نیست جواب بدید .

با تشکر

milad.biroonvand
شنبه 17 فروردین 1392, 13:03 عصر
جواب رو قبل از اینکه بگید از تو گوگل پیدا کردم ، فقط تنها چیزی که میخوام اینه که در ویندوز بصورت پیشفرض پسوند jar به عنوان اجرایی نیست ، برای اینکار باید از چه پیشنیازی استفاده کنم ؟ یعنی الان که نت بینز که نصب هست فایل jar با دوبار کلیک فعال میشه حالا اگر جایی نت بینز نبود چی ؟

maktoom
شنبه 17 فروردین 1392, 16:29 عصر
سلام
اینطور که پیداست شما دات نت کار هستید. امیدوارم موفق باشید.
اما درمورد جاوا، لازمه که بدونید جاوا یه چیزه، نت بینز یه چیز دیگست. در واقع در مسیر نصب jdk شما در شاخه bin یه فایلی هست به نام java.exe و javac.exe و... . در واقع بخاطر وجود این فایلهاست که اصطلاحا میگن جاوا روی سیستم شما نصبه. در صورتی که مسیر پوشه bin ای که jdk شما اونجا قرار داره رو داخل متغیر محیطی (path از environment) تعریف کنید، بدون نیاز به هیچ محیط برنامه نویسی و فقط نوت پد می تونید برنامه های جاوای خودتون رو بنویسید با پسوند .java ذخیره کنید و بعدش از محیط cmd می تونید ابتدا اون رو با کامپایلر جاوا (javac) کامپایل کنید و بعدش که فایل .class اون بوجود اومد اون رو با فرمان java از همون محیط کامندی اجرا هم بکنید.
اما چیزی که باعث میشه برنامه شما روی هر ماشین دیگه ای با هر سیستم عامل دیگه اجرا بشه ماشین مجازی جاوا هستش(jvm). شما باید اون رو در ماشین مقصد نصب داشته باشید. حالا می خواد مک باشه یا هر معماری دیگه با هر سیستم عامل دیگه ای. اغلب لینوکسی ها و البته مک بطور پیشفرض جاوا رو دارن. مشکل فقط این سیستمای ویندوزیه که باید نصب کنن.
وارد شدن از دات نت به جاوا مثل این میمونه که تا حالا واسه اعضای خونواده خودت سخنرانی می کردی ولی حالا باید اون سخنرانی رو ورداری ببری تو استادیوم. باید حواست به هر طیف و هر ماشین و هر کاربری باشه.
موفق باشید./

milad.biroonvand
شنبه 17 فروردین 1392, 22:04 عصر
سلام

بله من زیاد دات نت کار کردم و توی جاوا تازه کار هستیم سینتکسش آسونه و جالب . ممنون بابت مثالی که زدید .

siniyor2012
پنج شنبه 29 فروردین 1392, 19:14 عصر
دوست عزیز این سایت معرفی نرم افزار هایی است که جاوا رو به EXE تبدیل میکنه
امیدوارم مورد استفادت قرار بگیره
http://stackoverflow.com/questions/2855937/how-can-i-convert-java-to-exe
موفق باشی