PDA

View Full Version : حرفه ای: تبدیل پروژه vb.net به DLL

amirzandi
شنبه 17 فروردین 1392, 14:07 عصر
سلام
من یک پروژه با بیش از 300 فرم دارم که می خواهم این پروژه را به DLL تبدیل کنم تا بتوانم در پروژه ای که به زبان c# نوشته می شود ، از آن استفاده کنم.

دوستان کسی تجربه ای برای این کار دارد؟

ممنون

amirzandi
یک شنبه 18 فروردین 1392, 10:19 صبح
کسی نیست که کمک کنه؟

xxnagin
یک شنبه 18 فروردین 1392, 11:36 صبح
سلام
در قسمت project properties > application > application type
را به class library تغییر دهید

amirzandi
یک شنبه 18 فروردین 1392, 11:40 صبح
خب آخه ارور می ده بهم. راه اصلیش همینه که من برم دنبال ارورش؟

amirzandi
یک شنبه 18 فروردین 1392, 11:49 صبح
مشکل من اینه که فرم اصلی من که شامل منوی اصلی برنامه هست در فرمی هست که به زبان vb نوشته شده ، اینجا رو چیکار کنم؟

xxnagin
یک شنبه 18 فروردین 1392, 11:54 صبح
خوب ببین ارور هاش چیه
شما که از 300 تا فرم در پروژه استفاده کردین
مثلا برای فرم در class رو باید یه new تعریف کنید و بعد با دستور with ارورهاش رو برطرف کنید Dim f As New form

xxnagin
یک شنبه 18 فروردین 1392, 11:57 صبح
مشکل من اینه که فرم اصلی من که شامل منوی اصلی برنامه هست در فرمی هست که به زبان vb نوشته شده ، اینجا رو چیکار کنم؟

فرق نمیکنه که با dll رو با #C نوشتی یا vb.net
دستورهاش همه نزدیک به هم هستند
یه تبدیل کد کار رو راه می اندازه
شما باید از اول به صورت کلاس بسازید

جایی که ارور میده رو برطرف کن
و سالم ها رو کپی کن

amirzandi
یک شنبه 18 فروردین 1392, 12:20 عصر
ارور رو من اکی می کنم. متوجه نشدی

ببین ، فرم اصلی من یک MdiParent فرم هست که 300 تا فرم به صورت MdiChild این فرم هستند . در فرم اصلی من که MdiParent هست یک منو وجود داره که فرم های دیگه رو باز می کنه. حالا به نظر شما این کار شدنی که من این پروژه با MdiParent رو به DLL تبدیل کنم و ببرم تو پروژه C#؟

به نظر خودم که شدنی نیست! میدونی چرا؟ مثلا اگر من یک فرم جدید در آینده بخوام به این برنامه اضافه کنم ، چجوری باید در منوی برنامه که به صورت DLL شده تعریفش کنم؟

متوجه منظور من شدید؟

xxnagin
یک شنبه 18 فروردین 1392, 12:48 عصر
به نظر خودم که شدنی نیست! میدونی چرا؟ مثلا اگر من یک فرم جدید در آینده بخوام به این برنامه اضافه کنم ، چجوری باید در منوی برنامه که به صورت DLL شده تعریفش کنم؟

300 تا فرم رو کلا بخوای به dll تبدیل کنی اصلا کار جالبی نیست
همین جوری هم یه پروژه رو به dll تبدیل نمیکنن dll درست کردن هم قانون های خودش رو داره

amirzandi
یک شنبه 18 فروردین 1392, 12:55 عصر
فکر کنم اگر فرمهای جدید c رو به dll تبدیل کنم و بیارم تو این برنامه اصلی بهتر باشه.