PDA

View Full Version : ذخیره چند چک باکس

aknj56
شنبه 17 فروردین 1392, 14:46 عصر
با سلام و تبریک سال نو خدمت همه دوستان عزیز
برای ذخیره چند چک باکس انتخاب شده برای یک id یا یک کاربر در اکسس باید چی کار کنیم مثلا میخواهیم تخصص هایی که یک شخص دارد را ذخیره کنیم که 4 تا 5تا چک باکس میزاریم و شخص انتخاب کند اینها رو توی اکسس ذخیره کنیم و همچنین وقتی اسم شخص رو می آوریم باز تخصص های شخص توی چک باکس ها نمایش داده شود
لطفا کمک کنید

SHD.NET
شنبه 17 فروردین 1392, 15:23 عصر
سلام.
شما باید یک ستون توی جدولتون برای هر چک باکس ایجاد کنید، اونوقت با یک دستور شرطی بررسی کنید که مثلا اگر چک باکس تیک خورده بود، مقدار 1 ذخیره شود و در غیر این صورت مقدار 0، اونوقت هنگام لوکردن اطلاعات هم به طور برعکس میتونید این کار رو انجام بدین

zahedi121
شنبه 17 فروردین 1392, 23:22 عصر
سلام
علاوه بر روشی که دوستمون گفتند میتونید یک فیلد داشته باشید و اطلاعات چک باکسها را بصورت 0 و 1 ذخیره کنید یعنی اگر چهارتا چک باکس دارید و فقط اولی و سومی تیک خورده ذخیره کنید : 1010 فقط دقت کنید در این روش نوع فیلد شما باید متنی باشه که اگر صفر اول داشتید به مشکل نخورید.

موفق باشید

aknj56
یک شنبه 18 فروردین 1392, 10:12 صبح
سلام
علاوه بر روشی که دوستمون گفتند میتونید یک فیلد داشته باشید و اطلاعات چک باکسها را بصورت 0 و 1 ذخیره کنید یعنی اگر چهارتا چک باکس دارید و فقط اولی و سومی تیک خورده ذخیره کنید : 1010 فقط دقت کنید در این روش نوع فیلد شما باید متنی باشه که اگر صفر اول داشتید به مشکل نخورید.

موفق باشید
باتشکر از شما دوست عزیز
اما چطور این کار رو بکنم
اگر نمونه برنامه ای دارید لطف کنید برام بزارید

zahedi121
یک شنبه 18 فروردین 1392, 10:28 صبح
سلام
نمونه که الان بتونم اینجا بگذارم الان ندارم .
توضیح :
اگر چک باکس اول چک خورد عدد 1 به متغیر i اضافه شود - اگر چک باکس دوم عدد 10 اضافه شود - اگر چک باکس سوم عدد 100 اضافه شود و ...
تبدیل متن شده i داخل فیلد ذخیره شود.
برای استخراج هم از توابع string می تونید استفاده کنید یا مجدد مقدار را به عدد تبدیل و مقادیر را بدست می آورید.

این روش به درد وقتی میخوره که تعداد رکوردهای شما خیلی زیاده و حجم بانک براتون مهمه وگرنه روشی که دوستمون گفتند از نظر کد نویسی راحتتره.

موفق باشید.

SHD.NET
یک شنبه 18 فروردین 1392, 15:58 عصر
سلام . اینم یه نمونه:
Dim chk As String = Nothing
If CheckBox1.Checked = True Then
chk += "1"
Else
chk += "0"
End If
If CheckBox2.Checked = True Then
chk += "1"
Else
chk += "0"
End If
If CheckBox3.Checked = True Then
chk += "1"
Else
chk += "0"
End If
If CheckBox4.Checked = True Then
chk += "1"
Else
chk += "0"
End If
'Insert chk into database

dracola
چهارشنبه 02 مرداد 1392, 21:40 عصر
یک سوال برای قسمت نمایش دوباره با روش 0 و 1 :من ذخیره کردم و خوندم اما الان نمی تونم checkbox1 رو با خونه array[1] تو حلقه مقایسه کنم.روشی هست که در یک حلقه بشه تمام چک باکس ها رو پیدا کرد و از روی مقایسه id مقداردهی کرد؟

dracola
پنج شنبه 03 مرداد 1392, 06:17 صبح
یک سوال برای قسمت نمایش دوباره با روش 0 و 1 :من ذخیره کردم و خوندم اما الان نمی تونم checkbox1 رو با خونه array[1] تو حلقه مقایسه کنم.روشی هست که در یک حلقه بشه تمام چک باکس ها رو پیدا کرد و از روی مقایسه id مقداردهی کرد؟
من یه آرایه تعریف کردم و تو pageload گذاشتم اما خطای Object reference not set to an instance of an object. میده.در قسمت thecheBoxes[j].ID = bb;

CheckBox[] thecheBoxes = new CheckBox[10];
for (int j = 1; j <= 9; j++)
{
string s = array[j].ToString();
string check = "check";
string bb = check + j.ToString();
thecheBoxes[j].ID = bb;
if (s == "1")
{
thecheBoxes[j].Checked = true;
}
}