PDA

View Full Version : سوال: کپی کردن بانک sql server

marshalsharifi
یک شنبه 18 فروردین 1392, 09:20 صبح
سلام
توی ی برنامه ای نیاز دارم تا بتونم از بانک کپی بگیرم تا برای برنامه دیگه ای که بعنوان کلاینت قراره عرضه بشه ازش استفاده کنم. البته از طریق بک بلدم میخوام ببینم با چه دستوری میتونم از داخل سی شارپ فایل mdf , ldf بانکم رو کپی بگیرم. پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

omidamiry
یک شنبه 18 فروردین 1392, 10:26 صبح
سلام
از دستورات file در کتابخانه io استفاده کن

توجه داشته باشی که فایل درحال استفاده شاید خطلا بده

marshalsharifi
یک شنبه 18 فروردین 1392, 12:04 عصر
عزیز اینو میدونم که چطوری کپی میشه مشکلم اینه که دیتابیس رو چطور از مدیریت سرور خارج کنم کپی بگیرم و دوباره متصل کنم. احتمالا باید detach بشه میخوام ببینم راه بهتری هست

aliasghar2
یک شنبه 18 فروردین 1392, 12:34 عصر
سلام
به نظر من بهتره به جای این کار یک بک اپ از بانکت بگیری و در سیستم مقصد اونو ریستور کنی این جوری نیازی به detach کردن بانک سرور هم نیست

marshalsharifi
یک شنبه 18 فروردین 1392, 14:06 عصر
سلام
به نظر من بهتره به جای این کار یک بک اپ از بانکت بگیری و در سیستم مقصد اونو ریستور کنی این جوری نیازی به detach کردن بانک سرور هم نیست

من بسته به کاربد برنامم باید کپی بگیرم چون حجمش بالاست با ریستور و بک آب طولانی میشه و اون کارایی که انتظار دارمو برام نداره لطفا درباره کپی کردن راهنماییم کنین

aliasghar2
یک شنبه 18 فروردین 1392, 14:32 عصر
خب میتونی از روش زیر استفاده کنی که بازم بانکت detach نمیشه
alter database [mydatabase] set offline
حالا فایلاتو کپی کن بعد
alter database [mydatabase] set online

marshalsharifi
یک شنبه 18 فروردین 1392, 14:40 عصر
خب میتونی از روش زیر استفاده کنی که بازم بانکت detach نمیشه
alter database [mydatabase] set offline
حالا فایلاتو کپی کن بعد
alter database [mydatabase] set online
متاسفانه با این روشم اجازه نمیده

RED-C0DE
یک شنبه 18 فروردین 1392, 23:00 عصر
وقتی نمی خوای دیتابیس رو از دسترس خارج کنی خب پس همون backup/restore رو باید استفاده کنی...
وگرنه ک می تونی بانکت رو detach و attach کنی در حالی ک برای چند ثانیه (اگه مشکلی نخوره) از دسترس باید خارج بشه...

RED-C0DE
یک شنبه 18 فروردین 1392, 23:04 عصر
از کتابخانه Microsoft.SqlServer.Management.Smo هم استفاده کنی بعضی کارای مربوط ب بانک رو راحتتر می تونی انجام بدی