PDA

View Full Version : استفاده از Ms Sql Server در هاستینگ لینوکس

baidin
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 07:55 صبح
سلام
آیا امکانش هست در هاستینگ لینوکس از بانک اطلاعاتی Ms Sql Server استفاده کرد؟ من در هاستینگهای لینوکس که بررسی کردم تنها پشتیبانی از My Sql زده شده
لازم به ذکر که از php استفاده می کنم.

محسن شامحمدی
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 10:52 صبح
برای استفاده از sql server باید هاست ویندوزی بگیرید که البته توی هاست ویندوزی هم می تونید از php استفاده کنید.چون microsoft sql server برای لینوکس موجود نیست.

baidin
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 10:57 صبح
برای استفاده از sql server باید هاست ویندوزی بگیرید که البته توی هاست ویندوزی هم می تونید از php استفاده کنید.چون microsoft sql server برای لینوکس موجود نیست.
دوست عزیز آیا امکان این نیست که روی هاست لینوکس از فایلهای microsoft sql server استفاده کرد. مانند Express که عملا سروری وجود نداره و با فایل بانک کار میکنیم؟

morrning
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 11:01 صبح
با برنامه wine میشه روی لینوکس برنامه های ویندوزی نصب کرد ولی من اینو تست نکردم ولی فتوشاپ و بازی فیفا رو تست کردم مشکلی نداشته

baidin
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 11:07 صبح
با برنامه wine میشه روی لینوکس برنامه های ویندوزی نصب کرد ولی من اینو تست نکردم ولی فتوشاپ و بازی فیفا رو تست کردم مشکلی نداشته
دوست عزیز منظورم از لینوکس که عرض کردم هاستینگ لینوکس هست. permission این کاری که فرمودید را اونجا داریم؟

محسن شامحمدی
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 11:12 صبح
خیر توی هاستینگ های لینوکس به شما اجازه نصب نصب برنامه برای شبیه سازی نمی دن.
مگر این که vps بگیری که اونطوری کاملا همه چیز دست خودته.

مانند Express که عملا سروری وجود نداره و با فایل بانک کار میکنیم؟
کی چنین چیزی گفته؟ تمامی نسخه های sql server دارای سرویس می باشند و فکر نمی کنم با wine بشه سرویس ها رو هم توی لینوکس اجرا کرد.

MMSHFE
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 12:37 عصر
MS و Linux ؟ نکنید این کارها رو خواهشاً. یه وقت دیدین لینوکس MS گرفت ها! از ما گفتن.

baidin
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 13:44 عصر
MS و Linux ؟ نکنید این کارها رو خواهشاً. یه وقت دیدین لینوکس MS گرفت ها! از ما گفتن.
بانک موجود ما Ms Sql server هست و یک کپی اون را میخوام روی وب سایت قرار بدم.
آیا استفاده از سرورهای ویندوزی از لحاظ امنیتی مشکلی برای ما به وجود نمیاره؟

navid3d_69
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 13:50 عصر
شدن که میشه ولی احتمال اینکه مشکل بوجود باید زیاده Mysql مشکلی نداره که این کارو می کنید

Unique
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 16:36 عصر
امکان استفاده از mssql روی لینوکس وجود نداره وگرنه این همه هاست امکانش را فراهم میکردند ! یکسری از هاست ها هستند که بهتون هاست لینوکس میدهند و mssql را هم به عنوان یک سرویس جانبی میدهند و هزینش را هم میگیرند. اینجوری میتونید با ip مربوط به mssql server اطلاعاتتون را توی management studio بگذارین روی سرور (بعضی هم web interface میدهند ولی نیازی نیست).

اما نیاز شما ، اگه سایت قراره روی سرور های لینوکسی راه اندازی بشه چرا بیخودی رفتین سراغ mssql ، یک خروجی csv یا xml بگیرین از روی mssql server و توی mysql اون را import کنین و با mysql کار کنین ! یا کلا هاست ویندوزی بگیرین. یا همونطور که گفتم از جایی سرویس بگیرین که بتونه بهتون mssql server بده.

baidin
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 12:25 عصر
از پاسخ شما ممنونم. خیلی کمکم کردید
مشکل اینجاست که میخواستم با replication کپی آنچه را که دارم برای وب سایت هم قرار بدم و بانک فعلی هم ms sql server هست.
ولی با این اوصاف به نظر میرسه بانک فعلی که طراح برنامش خودم هستم را تبدیل کنیم به my sql و بعد با replication توی my sql کار کنیم(که البته هیچ سابقه در این زمینه کاری ندارم).
یکی از مسائلی که وجود داره اینه که امنیت برای ما بسیار و بسیار مهم هست و به همین دلیل ترجیح میدیم از سرورهای لینوکسی استفاده کنیم.

Unique
پنج شنبه 22 فروردین 1392, 16:43 عصر
ببینین از اول اگه یک نفر بگه میخواد چیکار کنه بهتر میشه راهنمایی کرد !
اگه فقط میخواین اطلاعات را از روی mssql بفرستیم روی mysql که با همون export توی management studion و انتخاب driver درست برای mysql میتونید اطلاعات را بین جداول به راحتی کپی کنید !

اما اگه میخوان sync بشه و حرفه ای میخواین کار کنید فقط این (http://www.symmetricds.org/).
موفق باشین.