PDA

View Full Version : حرفه ای: فایل که پسوند آن MANIFEST است برای چه تولید میشود؟

alexmcse
جمعه 23 فروردین 1392, 20:49 عصر
سلام
علت تولید آن چیست و چه کاربردی دارد؟
لطف کنید واضح توضیح دهید
danialafshari
جمعه 23 فروردین 1392, 21:00 عصر
سلام
In software packaging, it is common to list the contents of a distribution in a manifest file. This file simply enumerates the files which are included in the distribution, either for processing by various packaging tools, or for human consumption.

The term is a loan from shipping, where a ship's manifest would list the crew or cargo of a vessel.

The manifest may optionally contain a cryptographic hash or checksum of each file. By creating a cryptographic signature for such a manifest file, the entire contents of the distribution package can be validated, as altering any of the files will invalidate the checksums in the manifest file.

در بسته بندی نرم افزار، آن است که مشترک به لیست محتویات یک توزیع در یک فایل مانیفست است. این فایل به سادگی enumerates فایل هستند که در توزیع گنجانده شده است، یا برای پردازش توسط ابزار بسته بندی های مختلف، و یا برای مصرف انسان.

مدت وام از حمل و نقل است، که در آن آشکار یک کشتی را به خدمه و یا محموله از یک کشتی لیست.

مانیفست به صورت اختیاری ممکن است یک رشته هش رمزنگاری یا کنترلی هر یک از فایل ها را داشته باشد.محتویات بسته توزیع با ایجاد یک امضای رمزنگاری برای چنین فایل مانیفست، می توان اعتبار، به عنوان تغییر هر یک از فایل ها را چک سام در فایل مانیفست را از درجه اعتبار ساقط است.

ترجمه بهتر از این نشد
موفق باشی

علی متقی پور
جمعه 23 فروردین 1392, 21:16 عصر
سلام
منم دوست دارم بدونم. من چنین فایلی را در کنار SP جنریتور جناب کرامتی هم دیدم ولی خب واقعا نمیدونم نقشش چیه :-)

علی متقی پور
جمعه 23 فروردین 1392, 21:18 عصر
سلام
In software packaging, it is common to list the contents of a distribution in a manifest file. This file simply enumerates the files which are included in the distribution, either for processing by various packaging tools, or for human consumption.

The term is a loan from shipping, where a ship's manifest would list the crew or cargo of a vessel.

The manifest may optionally contain a cryptographic hash or checksum of each file. By creating a cryptographic signature for such a manifest file, the entire contents of the distribution package can be validated, as altering any of the files will invalidate the checksums in the manifest file.

در بسته بندی نرم افزار، آن است که مشترک به لیست محتویات یک توزیع در یک فایل مانیفست است. این فایل به سادگی enumerates فایل هستند که در توزیع گنجانده شده است، یا برای پردازش توسط ابزار بسته بندی های مختلف، و یا برای مصرف انسان.

مدت وام از حمل و نقل است، که در آن آشکار یک کشتی را به خدمه و یا محموله از یک کشتی لیست.

مانیفست به صورت اختیاری ممکن است یک رشته هش رمزنگاری یا کنترلی هر یک از فایل ها را داشته باشد.محتویات بسته توزیع با ایجاد یک امضای رمزنگاری برای چنین فایل مانیفست، می توان اعتبار، به عنوان تغییر هر یک از فایل ها را چک سام در فایل مانیفست را از درجه اعتبار ساقط است.

ترجمه بهتر از این نشد
موفق باشی

اینکه گنگ تر شد :-(

danialafshari
جمعه 23 فروردین 1392, 21:50 عصر
سلام
منم دوست دارم بدونم. من چنین فایلی را در کنار SP جنریتور جناب کرامتی هم دیدم ولی خب واقعا نمیدونم نقشش چیه :-)

من از Manifest در vb6 استفاده می کردم که یک کد xml درونش میزاشتم و ظاهر فرم vb رو به ویندوز تبدیل می کردم

hossainmohammady
شنبه 24 فروردین 1392, 07:20 صبح
ما قدیم از این پسوند و یه سری کد برای نمایش پروژه ویژال مون با تم ویندوز کمک می گرفتیم دوستانی که ویژال کار کردن میدونن برنامه های ویژال دکمه و گنترل هاش شبیه 98 ه حتی وقتی برنامه رو کامپایل میکنی هم شکل کنترل ها همونجوری باقی میمونه ما این فایل رو با notepad می ساختیم و کنار برنامه میزاشتیم

MMSHFE
شنبه 24 فروردین 1392, 08:34 صبح

در بسته بندی نرم افزار، رایج است که محتوای یک توزیع را در فایل manifest فهرست کنیم. این فایل به سادگی فایلهایی را که در آن توزیع گنجانده شده اند، میشمارد، چه برای پردازش توسط نرم افزارهای بسته بندی مختلف و چه برای مصرف انسانی.
اصطلاح manifest از بارگیری با کشتیها وام گرفته شده است که در آن، manifest یک کشتی، کارکنان یا بار آنرا فهرست میکند.
manifest میتواند همچنین شامل یک هش رمزگذاری شده یا جمع کنترلی (checksum) از هر فایل باشد. با ساخت یک امضای رمزگذاری شده برای یک فایل manifest، کل محتوای یک بسته توزیع شده میتواند اعتبارسنجی شود، از آنجا که تغییر در هرکدام از فایلها جمعهای کنترلی موجود در فایل manifest را تغییر میدهد.