PDA

View Full Version : اشتباه در Date و Time

sh711917
شنبه 24 فروردین 1392, 00:34 صبح
آقا من یک برنامه دارم می نویسم که به زمان تاریخ و ساعت نیاز دارم بعد فکر کردم خواستم با دستور date و time سیستم شخصی که برنامه منو باز می کنه اشتباه باشه کسی می دتونه کمکم کنه با تشکر

linuxUser
شنبه 24 فروردین 1392, 00:46 صبح
توابع date و time که در php هستند تاریخ و ساعت از سرور می گیرن و کاری به تاریخ و ساعت کامپیوتر بازدید کننده ندارن. مثلا اگه شما دارید یه سایت با php درست می کنید date و time برای تمامی بازدید کننده های سایت ثابت هست و همون تاریخ و زمان سرور و یا هاست هست که دارید استفاده می کنید.

sh711917
شنبه 24 فروردین 1392, 01:58 صبح
می تونید دستورشو بنویسید برام

فرزند کوروش
شنبه 24 فروردین 1392, 09:37 صبح
echo time();

sh711917
شنبه 24 فروردین 1392, 12:59 عصر
اقا من با دستور date نوشتم دو تا مشکل دارم 1.مثلا من تاریخ سیستممو می کنم 1 دسامبر بعد که صفحه php رو refresh می کنم می شه اول دسامبر 2.این ساعت که به من می ده ماله کدوم منطقه است ؟

MMSHFE
شنبه 24 فروردین 1392, 13:04 عصر
دوست گرامی، یک نکته رو باید دقت کنید: روی سیستم خوتون (localhost) کلاینت و سرور هر دو یک کامپیوتر هستن. پس طبیعیه که با تغییر ساعت و تاریخ سیستم شما تنظیمات PHP هم عوض بشه. اما در وب و در هاست واقعی PHP ساعت و تاریخ هاست رو اعلام میکنه. ضمناً با سوئیچ e توی تاریخ میتونید ببینید از چه منطقه زمانی استفاده میشه. مثال:

echo date('l j F Y - H:i:s (e)');
اگر هم میخواین منطقه زمانی رو عوض کنید، ابتدای هر اسکریپتی که میخواد با تاریخ کار کنه، این کد رو بگذارین:

date_default_timezone_set('Asia/Tehran');
یا اینکه توی فایل php.ini دنبال این خط بگردین:

date.timezone = UTC
و بعد از مساوی، منطقه زمانی موردنظرتون (مثلاً همون Asia/Tehran) رو بنویسید و فایل رو ذخیره کرده و Apache رو Restart کنید.

MMSHFE
شنبه 24 فروردین 1392, 13:05 عصر
نکته بعدی اینکه برای تاپیکهاتون عنوان مناسب انتخاب کنید. اینبار صرفاً به اصلاح عنوان اکتفا شد. درصورت تکرار، تاپیک مطابق قوانین حذف خواهد شد.

Reza1607
شنبه 24 فروردین 1392, 13:11 عصر
1.چون به صورت لوكال دارين تست مي كنيد پس سرور و كلاينت خود شما هستيد
2. خروجي كد زير رو ببينيد

echo date_default_timezone_get();

arenaw
شنبه 24 فروردین 1392, 13:47 عصر
دوست گرامی، یک نکته رو باید دقت کنید: روی سیستم خوتون (localhost) کلاینت و سرور هر دو یک کامپیوتر هستن. پس طبیعیه که با تغییر ساعت و تاریخ سیستم شما تنظیمات PHP هم عوض بشه. اما در وب و در هاست واقعی PHP ساعت و تاریخ هاست رو اعلام میکنه. ضمناً با سوئیچ e توی تاریخ میتونید ببینید از چه منطقه زمانی استفاده میشه. مثال:

echo date('l j F Y - H:i:s (e)');
اگر هم میخواین منطقه زمانی رو عوض کنید، ابتدای هر اسکریپتی که میخواد با تاریخ کار کنه، این کد رو بگذارین:

date_default_timezone_set('Asia/Tehran');
یا اینکه توی فایل php.ini دنبال این خط بگردین:

date.timezone = UTC
و بعد از مساوی، منطقه زمانی موردنظرتون (مثلاً همون Asia/Tehran) رو بنویسید و فایل رو ذخیره کرده و Apache رو Restart کنید.
من یه تاپیک راجع به این موضوع زدم ولی کسی جواب نداد، من ساعت سیستمم تنظیمه، ولی توی پی اچ پی ساعت رو با یه ساعت تاخیر نشون میده، میخواستم بدونم دلیلش چیه؟ به عقب جلو کشیده شدن ساعت اول بهارو پاییز ربط داره؟ یا...؟

sh711917
شنبه 24 فروردین 1392, 15:57 عصر
با تشکر
اقا اگه بخوام ساعتم به صورت 24 ساعته یعنی ساعت 5 بعدظهر بشه 17 آیا تابعی هست ؟تابع؟