PDA

View Full Version : Network Programming

چنگیز مهدیقلی
جمعه 05 اسفند 1384, 12:06 عصر
از دوستان متخصص و با تجربه تقاضا دارم یه راهنمائی در مورد برنامه نویسی شبکه ای (کاربردها.پیش نیازها .بازار کار و ...) بدن. و اگر میشه یه منبع خوب (کتاب . وب سایت. مقاله های msdn) هم معرفی کنن.
پیشاپیش ممنونم

حامد مصافی
جمعه 05 اسفند 1384, 12:52 عصر
یکی از بهترین بازار کار های برنامه نویسی در ایران همین رشته شبکه هست. اما باید توجه داشته باشید که اینگونه برنامه ها معمولاً برنامه های بزرگ و با هزینه زیاد هستن و نیاز به یک گروه با تجربه و حرفه ای داره و یک کار انفرادی نیست. شرکت ها هم یاد گرفتند که اینگونه برنامه ها رو به گروه های برنامه نویسی معروف و با تجربه بسپارن. کار برد اینگونه برنامه ها هم تقریباً همه جاست. از ادارات گرفته تا دانشکاه ها و ... . این برنامه ها شامل چند دیتا بیس(معمولاً یکی) هستند و چندین برنامه مختلف برای بخش های مختلف دارن لذا آشنایی با برنامه نویسی دو (یا سه) لایه کاملاً ضروریه و بدیهی است که مدیریت بانک اطلاعاتی اینگونه نرم افزار ها کار مایکروسافت اکسس نیست و احتیاج به SQL داره. در مورد بازار کار هم مون طور که عرض کردم در حال حاضر در کنار پیاده سازی حرفه ای شبکه (که لازم و ملزوم هم هستند) جزء پر رونق ترین کار هاست(البته در آینده بهتر هم خواهد شد)

در مورد منابع هم باید عرض کنم که e-Book خا در اینترنت فراوانند و من کتاب جامعی در این زمینه به زیبان فارسی ندیدم.
برای شروع سعی کنید در وی بی دات نت تبحر پیدا کنید و بعد هم برید سراغ SQL-Server

امیدوارم موفق باشید

چنگیز مهدیقلی
جمعه 05 اسفند 1384, 17:10 عصر
با تشکر از شما.
راستش رو بخواین اینقدرها هم ناآشنا نیستم . منظور از من از network programming برنامه نویسی بمنظور استفاده از منابع اینترنتی و استفاده از پروتکل های اینترنتی و تامین امنیت این برنامه هاست. یا نوشتن برنامه هایی جهت کار با دی ان اس و موارد مربوط به Lan. مثلا تا اونجا که فهمیدم یکی از کارهایی که میشه انجام داد ساختن RSS Reader است. یا اینکه مثلا ساده ترین برنامه تو این نوع برنامه نویسی پینگ کردن یک کامپیوتر می تونه باشه. راجع به این معقوله اطلاعات میخوام. با تشکر