PDA

View Full Version : سوال: ارتباط با دیتابیس MySql

سعید کشاورز
دوشنبه 26 فروردین 1392, 21:25 عصر
سلام دوستان....
من یه سایت آوردم بالا با جوملا..
الان من میخام یه دیتابیس روی همین هاستی که دارم بسازم و با سی شارپ با اون دیتابیس ارتباط بر قرار کنم.

Server=myServerAddress;Database=myDataBase;Uid=myU sername;Pwd=myPassword;

رشته اتصال به صورت بالا هستش.. حالا سوال من اینه که myServerAddress چی میشه؟ نام سرور رو از کجا باید بدست بیارم؟

من وقتی میخاستم جوملا نصب کنم به این صورت وارد Cpanel شدم..

www.mySite.com/Cpanel

حالا این آدرس سرور رو از کجا بیارم؟

SHD.NET
دوشنبه 26 فروردین 1392, 21:59 عصر
سلام. برای استفاده از MySQl در برنامه های ویندوزی باید سرور رو به صورت زیر تعیین کنید:
مثلا اگه آدرس سایت شما www.site.com باشد، باید جلوی سرور site.com رو بنویسید،

نکته ای هم که باید دقت کنید اینه که MySql شما باید قابلیت Remote داشته باشه، وگرنه نمیشه یه اون وصل شد

موفق باشید/

سعید کشاورز
دوشنبه 26 فروردین 1392, 22:04 عصر
سلام. برای استفاده از MySQl در برنامه های ویندوزی باید سرور رو به صورت زیر تعیین کنید:
مثلا اگه آدرس سایت شما www.site.com باشد، باید جلوی سرور site.com رو بنویسید،

نکته ای هم که باید دقت کنید اینه که MySql شما باید قابلیت Remote داشته باشه، وگرنه نمیشه یه اون وصل شد

موفق باشید/

سلام ممنون از کمکتون..
الان یعنی من اگه جای Server=myServerAddress بنویسم مثلا google.com اوکی میشه؟
سوال دوم اینکه از کجا باید بفهمم که mysql من قابلیت Remote داره؟
بازم ممنون از اینکه وقت میزارین و پاسخ میدین

SHD.NET
دوشنبه 26 فروردین 1392, 22:09 عصر
بله اگه جای سرور آدرس سایت رو بزنید درست میشه ، البته بدون www و... ، مثلا من توی یکی از نرم افزارهام از سایت هایی که هاست رایگان میدادن استفاده کردم و مثلا اگه آدرس سایت من www.shd.gigfa.com بود، توی قسمت سرور به صورت shd.gigfa.com وارد می کردم،

برای اینکه بفهمین قابلیت Remote داره یا نه من راه خاصی نمیشناسم، فقط اگه کانکشن استرینگ رو درست تعریف کردین و دستور Open رو فرستادین و اررور Access Denied یا ارروری مبتنی بر نبودن دسترسی و پرمیشن لازم رو داد (البته در صورت تعریف صحیح کانکشن استرینگ) معلوم میشه که قابلیت Remote نداره، راه دوم اینکه از پشتیبانی هاستتون بپرسین که قابلیت ریموت داره یانه، معمولا به دلیل امنیت اکثر هاست ها قابلیت ریموت ندارن، به جز VPS ها یا همون سرورهای مجازی!!

**موفق باشید**