PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد آموزش C#

paeeze
سه شنبه 27 فروردین 1392, 11:46 صبح
سلام دوستان

من اخیرا شروع به یادگیری سی شارپ کردم حدودا 7 سال پیش تو دانشگاه بهمون C یاد دادن یه مدت وقفه افتاد و من اسفاده ای نکردم ازشون

خواستم مجدد کار کنم سراغ C++ و C# رفتم بین این دوتا شارپ رو انتخاب کردم یه فیلم آموزشی گرفتم چون جایی که زندگی میکنم دوره های برنامه نویسی کلا نداره!

خیلی از سینتکس ها رو یادم رفته و به نظرم برای شروع هم سخته برام

به نظر شما من برم سراغ همون C++ یا این همین خوبه؟منبع خوبی هم دارید بهم معرفی کنید یه خود آموز جامع

esibarnamenevis
سه شنبه 27 فروردین 1392, 12:11 عصر
سلام

آموزش هایی رو براتون میزارم واسه یادگیری خیلی از پایه شروع شده
پست 1 (http://barnamenevis.org/showthread.php?366166-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-C&p=1731940&viewfull=1#post1731940)
پست 2 (http://barnamenevis.org/showthread.php?366166-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-C&p=1732010&viewfull=1#post1732010)

esibarnamenevis
سه شنبه 27 فروردین 1392, 12:14 عصر
اگه واقعا علاقه دارید باید تلاش+پشتکار + تمرین زیاد و تاکید میکنم تمرین خیلی زیاد رو داشته باشی که ان شالله موفق باشی

erfan_urchin
سه شنبه 27 فروردین 1392, 13:23 عصر
اگه نظر منو میخواین حتما C# یاد بگیرید ، چون واقعا یکی از بهترین زبون های برنامه نویسیه (هم از نظر راحتی و هم از نظر کارایی)
هرچند که کلاس و استاد خیلی بهتر از کتاب و فیلم آموزشی هستش اما اگه پشتکار داشته باشین ایشالا با کتاب و فیلم آموزشی هم موفق میشین

mousa1992
سه شنبه 27 فروردین 1392, 14:53 عصر
سلام
بعد از 7 سال هوس کردی برگردی :D خوش اومدین
اول در مورد انتخاب c++ یا c# : بستگی به شرایطتون داره و اینکه قصدتون از وارد شدن به دنیای برنامه نویسی چیه ، اگه میخواین از این راه درامد کسب کنید و به عنوان شغلتون باشه برنامه نویسی توصیه میکنم c# رو ادامه بدید ولی اگر صرفا برا علاقه خودتون هست c++ میتونه خیلی براتون جذاب تر باشه و قدرت بیشتری دارید (با سی پلاس هم میتونید کسب درامد کنید ولی خب بازار کار سی شارپ بهتره ، حداقل توی ایران اینطوریه )
فیلم های اموزشی میتونه خیلی مفید باشه در صورتی که شما اصول برنامه نویسی رو یاد گرفته باشید، اگه زبان اینگلیسیتون قوی هست که توصیه میکنم کتاب های زبان اصلی رو مطالعه کنید اگه قوی نیست هم میتونید با پشتکارتون زبان اصلی مطالعه کنید (بعد از مدتی دیگه مشکلی باش ندارید چون دامنه لغاتش محدوده) اگر دوس ندارید زبان اصلی مطالعه کنید منابع فارسی هم زیاد هست و همشون اصولو توضیح میدن که میتونید بعد از درک مفاهیم سراغ فیلم های اموزشی برید شروع به نوشتن پروژه ها و مطالعه برنامه های دیگران
سایت برنامه نویس هم ی منبع خیلی خوب هست برا سی شارپ هر مشکلی داشته باشید چه در درک مفاهیم و چه موارد دیگه دوستان کمکتون می کنند

موفق باشید

tarane khanoom
سه شنبه 27 فروردین 1392, 21:40 عصر
سلام دوستان من یک سورس کد میخوام لغات رو کلمه به کلمه از یک فایل متنی استخراج کنه و تعداد تکرار هر کلمه رو بهم بده زمینه برنامه نویسیم خوب نیست اگه میشه راهنماییم کنید بهتره با چه زبانی باشه و با توجه به کمبود وقتم چه قسمتهایی مثلا از زبان #c برای نوشتن این کد لازمه که من شروع به مطالعه کنم با تشکر
این یک نمونه از فایل متنیم هست
Subject: re : 2 . 882 s - > np np

> date : sun , 15 dec 91 02 : 25 : 02 est > from : michael < mmorse @ vm1 . yorku . ca > > subject : re : 2 . 864 queries > > wlodek zadrozny asks if there is " anything interesting " to be said > about the construction " s > np np " . . . second , > and very much related : might we consider the construction to be a form > of what has been discussed on this list of late as reduplication ? the > logical sense of " john mcnamara the name " is tautologous and thus , at > that level , indistinguishable from " well , well now , what have we here ? " . to say that ' john mcnamara the name ' is tautologous is to give support to those who say that a logic-based semantics is irrelevant to natural language . in what sense is it tautologous ? it supplies the value of an attribute followed by the attribute of which it is the value . if in fact the value of the name-attribute for the relevant entity were ' chaim shmendrik ' , ' john mcnamara the name ' would be false . no tautology , this . ( and no reduplication , either . )

paeeze
سه شنبه 27 فروردین 1392, 23:59 عصر
ممنون از همه دوستان

خب تو این مدت مشغله های دیگه داشتم و اینکه تو دوره دانشگاه هم فقط به صورت پراکنده زبان های مختلفی بهمون یاد دادن هیچ وقت هم وقت نکردم یکدوم رو کامل یاد بگیرم

البته رشته من برق هست و فکر میکنم C++ بیشتر به دردم بخوره ولی نمیدونم چرا با شارپ احساس بهتری دارم و به نظرم جذابتره

از نظراتتون بی نهایت ممنونم سعی میکنم بعد مدتی یه کلاس خوب پیدا کنم

paeeze
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 00:04 صبح
سلام

آموزش هایی رو براتون میزارم واسه یادگیری خیلی از پایه شروع شده
پست 1 (http://barnamenevis.org/showthread.php?366166-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-C&p=1731940&viewfull=1#post1731940)
پست 2 (http://barnamenevis.org/showthread.php?366166-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-C&p=1732010&viewfull=1#post1732010)

سرعتم 512 هست ولی دانلودش خیلی طول میکشه به هر حال ممنونم.

paeeze
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 00:10 صبح
سلام
بعد از 7 سال هوس کردی برگردی :D خوش اومدین
اول در مورد انتخاب C++‎ یا C#‎ : بستگی به شرایطتون داره و اینکه قصدتون از وارد شدن به دنیای برنامه نویسی چیه ، اگه میخواین از این راه درامد کسب کنید و به عنوان شغلتون باشه برنامه نویسی توصیه میکنم C#‎ رو ادامه بدید ولی اگر صرفا برا علاقه خودتون هست C++‎ میتونه خیلی براتون جذاب تر باشه و قدرت بیشتری دارید (با سی پلاس هم میتونید کسب درامد کنید ولی خب بازار کار سی شارپ بهتره ، حداقل توی ایران اینطوریه )

موفق باشید

بله 70 درصد هدفم شغلیه و در آمد!!!!!!!!!!!!

البته ما تو رشتمون کد نویسی های دیگه هم داریم که اونا هم داستانیه واسه خودش ولی بین این دوتا هم میخوام یکی رو خوب یاد بگیرم.خوبه خوب!

tarane khanoom
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 11:57 صبح
سلام دوستان من یک سورس کد میخوام لغات رو کلمه به کلمه از یک فایل متنی استخراج کنه و تعداد تکرار هر کلمه رو بهم بده زمینه برنامه نویسیم خوب نیست اگه میشه راهنماییم کنید بهتره با چه زبانی باشه و با توجه به کمبود وقتم چه قسمتهایی مثلا از زبان #c برای نوشتن این کد لازمه که من شروع به مطالعه کنم با تشکر

دوستان با این همه برنامه نویس تو سایت کسی نیست راهنمایی کنه من زمانم کمه و همین زمانم هم داره از دست میره :ناراحت:

paeeze
چهارشنبه 28 فروردین 1392, 16:21 عصر
دوستان با این همه برنامه نویس تو سایت کسی نیست راهنمایی کنه من زمانم کمه و همین زمانم هم داره از دست میره :ناراحت:

شما یه تاپیک مجزا با یه عنوان مناسب بزنید تا دوستان کمکتون کنن

fortex
یک شنبه 01 اردیبهشت 1392, 10:25 صبح
با این کد بهم ریخته کسی حوصلش نمیشه عزیز :d