PDA

View Full Version : سوال: مشکل با نمایش عکس (آدرس) در کریستال

mahdidabaghi
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 10:07 صبح
سلام من میخوام ادرس دو تا عکس رو که در هاردم وجود داره رو بخونم و این دو عکس رو توی کریستال نشون بدم. مثال هایی رو توی نت پیدا کردم ولی اون ها فقط ادرس یک عکس رو میگیرن و به دیتابیس پاس میدن. برای نمونه یکی از این موارد رو اینجا میذارم. ممنون میشم از اساتید راهی جلوی بنده قرار بدن.

mahdidabaghi
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 11:57 صبح
یکی پیدا نمیشه که تا حالا به این مشکل خورده باشه؟؟؟؟؟؟؟:عصبانی++::گریه:

khokhan
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 16:02 عصر
یکی پیدا نمیشه که تا حالا به این مشکل خورده باشه؟؟؟؟؟؟؟:عصبانی++::گریه:
با سلام

دوست عزیز به علت نقصی که توی ویندوز کامیوترم پیش اومده با کریستال ریپورت مورد پیدا کرده

اما به هر ترتیب روی نمونه ارسالی شما یه کمی کار کردم الان دو تا عکس رو به گزارش ساز ارسال می کنه بقیه تنظیماتش رو هم خودتون زحمتشو بکشین

باز م اگه موردی بود بررسی می کنیم:چشمک::لبخند:

mahdidabaghi
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 18:11 عصر
با سلام

دوست عزیز به علت نقصی که توی ویندوز کامیوترم پیش اومده با کریستال ریپورت مورد پیدا کرده

اما به هر ترتیب روی نمونه ارسالی شما یه کمی کار کردم الان دو تا عکس رو به گزارش ساز ارسال می کنه بقیه تنظیماتش رو هم خودتون زحمتشو بکشین

ازتون کمال تشکر رو دارم ... زبون از لطف شما قاصر هست ...
تست میکنم و نتیجه رو به شما اعلام میکنم

mahdidabaghi
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 18:35 عصر
من با vs 2008کار میکنم و ارور میده که نسخه 13 کریستال نصب نیست ... حقم داره ... این نسخه کریستال رو نداشتم ... دارم دانلودشم میکنم... ولی در کل نمیشه بهش کلک زد که تو کریستال vs 2008 هم جوب بده؟

group45
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 19:38 عصر
من با vs 2008کار میکنم و ارور میده که نسخه 13 کریستال نصب نیست ... حقم داره ... این نسخه کریستال رو نداشتم ... دارم دانلودشم میکنم... ولی در کل نمیشه بهش کلک زد که تو کریستال vs 2008 هم جوب بده؟

شما 2 کار میتونید بکنید تا مشکلتون حل بشه:
1- ویزوال 2012 رو با virtualbox نصب کنید و برنامه رو تست کنید
2- کدای کریستال دوستمون رو کپی کنید و تو یه کریستال جدید کهخودتونساختید بریزید
ایشالاکه جواب بگیرید

mahdidabaghi
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 23:41 عصر
با سلام

بالاخره تونستم با کریستال 13 ران کنم سمپل شما رو.ممنون ازتون.ولی چجوری میشه 2 تا عکس متفاوت رو توی کریستال نشون داد؟
توی مثال شما درسته که 2 عکس به کریستال پاس داده میشه ولی در نهایت 2تا عکس یه شکل نمایش داده میشه نه دو عکس متفاوت.
بنده با همین تنظیماتب که شما فرمودین مشکل دارم.یعنی چطور به کریستال بفهمونم ادرس اولی واسه عکس اولی و ادرس دومی واسه عکس دومی؟؟؟؟
اگر سوالاتم ابتداییه به بزرگواری خودتون ببخشید.
سپاس گزار میشم از دوستان بنده رو راهنمایی کنن

Mahmoud Zaad
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 09:47 صبح
سلام
این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?312384-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%87-%D8%A2%D8%AF%D8%B1%D8%B3) و پست ششم این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?365105-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA&highlight=%D8%AF%D9%88+%D8%AA%D8%A7+%D8%B9%DA%A9%D 8%B3) رو ببینید.

khokhan
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 16:30 عصر
بالاخره تونستم با کریستال 13 ران کنم سمپل شما رو.ممنون ازتون.ولی چجوری میشه 2 تا عکس متفاوت رو توی کریستال نشون داد؟
توی مثال شما درسته که 2 عکس به کریستال پاس داده میشه ولی در نهایت 2تا عکس یه شکل نمایش داده میشه نه دو عکس متفاوت.
بنده با همین تنظیماتب که شما فرمودین مشکل دارم.یعنی چطور به کریستال بفهمونم ادرس اولی واسه عکس اولی و ادرس دومی واسه عکس دومی؟؟؟؟
اگر سوالاتم ابتداییه به بزرگواری خودتون ببخشید.
سپاس گزار میشم از دوستان بنده رو راهنمایی کنن

درود بر شما

دوست عزیز همه تنظیمات رو بهینه سازی کردم و کدها ی داری ایراد هم اصلاح شون کردم

الان دیگه با خیال راحت با توجه به تنضیماتی که روی برنامه انجام دادم می تونین 2 تا عکس متفاوت رو به گزارش بفرستین

اما اینکه پروژه رو در vs 2008 اجرا کنین ، یه کمی سخته سعی کنین از یه ورژن جدید تر استفاده کنین

mahdidabaghi
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 18:18 عصر
درود بر شما

دوست عزیز همه تنظیمات رو بهینه سازی کردم و کدها ی داری ایراد هم اصلاح شون کردم

الان دیگه با خیال راحت با توجه به تنضیماتی که روی برنامه انجام دادم می تونین 2 تا عکس متفاوت رو به گزارش بفرستین

اما اینکه پروژه رو در vs 2008 اجرا کنین ، یه کمی سخته سعی کنین از یه ورژن جدید تر استفاده کنین
سپاس فراوان جناب khokhan . نمیشه ایا جای عکس ها رو مشخص کرد که مثلا عکس اول کجا باشهو عکس دوم کجا؟؟؟؟؟؟

khokhan
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 18:51 عصر
سپاس فراوان جناب khokhan . نمیشه ایا جای عکس ها رو مشخص کرد که مثلا عکس اول کجا باشهو عکس دوم کجا؟؟؟؟؟؟
درود بر شما

عزیز جان چرا نمی شه
فرم گزارش رو باز کن وجای فیلدها رو عوض کن یا اصلا کوچکشون کن یا بزرگشون کن :لبخند:
بیارش جلو ببرش عقب عنوان بهش اضافه کن :لبخند:
هرجور راحتی تا دلت بخواد می تونی تغییرش بدی :چشمک:

mahdidabaghi
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 19:10 عصر
مهندس عزیز.اخه من توی صفحه کریستال فقط یه فیلد دارم
103240
و زمان اجرای برنامه دو تا عکس به این صورت نمابش داده میشن.
103241

منظور من این عکس دومیه هست که تو دیزاین گزارش نیست ولی زمان اجرا دیده میشه
به نظر شما مشکل چیه؟

khokhan
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 19:56 عصر
منظور من این عکس دومیه هست که تو دیزاین گزارش نیست ولی زمان اجرا دیده میشه
به نظر شما مشکل چیه؟[/QUOTE]

سلام مجدد
دوست عزیز امکان نداره فیلد موجود نباشه وعکس نشون داده بشه :لبخند:

در فرم مربوط به گزارش کلید های ctrl+A رو فشار بده تا برودر فیلدها در حالت انتخاب قرار گیرند بعد هرجور خواستی مرتبشون کن

اینطوری

mahdidabaghi
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 00:34 صبح
مرسی مهندس
ولی بازم تنیجه نداد.حتی اومدم دوتافیلد رو از گزارش حذف کردم و دوباره از DataTabaleField فیلدهای Pic و pic2 رو توی صفحه گزارش درگ کردم.ولی بازم نشد که نشد.
جالبتر جایی که حتی اگه pic 2 رو حدف کنم و فقط pic رو تو گزارش داشته باشم کار میکنه البته با اون فرمت عکسی که خدمتتون گذاشتم.خیلی عجیبه.
نمیدونم کریستال من مورد داره؟اگر از ذوستانی که تایپیک رو ملاحظه میکنند یه نفر این سمپل رو تست کنه و نتیجه رواینجا اعلام کنه مشخص میشه که ایا کریستال روی سیستم من مورد داره یا نه؟

mahdidabaghi
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 01:10 صبح
من با اجازتون اومدم یه فایل کریستال ریپورت دیگه به پروژم اضافه کردم و اسمشو گذاشتم crr.واز قسمت ویزاری که باز میشه datatable1 رو با دو فیلد pic و pic2 انتخاب کردم.بعدشم که این فیلد رو روی صفحه گزارشم درگ کردم.وکد سفحه ریپورتمو اون قسمتی که از Crpicنمونه میسازه رو به crr تغییر دادم یعنی این:

// CRpic crpic = new CRpic();
crr crpic = new crr();
اما در اوج تعجب فقط همون عکس pic رو نشون میده.:اشتباه:
این کاری که بنده انجام دادم.شما از فرمول نویسی توی کریستال استفاده کردین؟اگر جوابتون منفی هست ایا روش من اشتباهه؟
عجب حکایتی شده این قضیه

mahdidabaghi
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 23:37 عصر
دوستان اینجا واقعا کسی از کریستال استفاده نمیکنه واسه گزارشاش؟

khokhan
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392, 23:46 عصر
دوستان اینجا واقعا کسی از کریستال استفاده نمیکنه واسه گزارشاش؟
با سلام

دوست عزیز سمت برنامه مشکلی وجود نداره

اشکال از سمت گزارش هستش که بایستی از تنضیمات صفحه مربوط به گزارش محل قرار گیری فیلد ها رو تنظیم کنین

درمورد روشی هم که اشاره کردین بایستی بگم که ما در قسمت گزارش ساز کار خاصی انجام نداده ایم فقط فیلدهای موجود در دیتا تیبل رو کشیدیم ودر فرم گزارش رها کرده ایم و کار اصلی وکدهای مهم داخل برنامه می باشد

mahdidabaghi
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1392, 00:14 صبح
سلام مجدد مهندس
من اون دوباره سمپل رو اینجا میذارم خدمتتون.البته با اون صفحه گزارش جدیدی که خودم ایجاد کردم.وکدی که در صفحه ریپورت به صورت کامنت در اوردمش.
میشه زحمتی بکشین و بگین این کد من چه اشکالی داره؟

mahdidabaghi
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 17:42 عصر
سلام مجدد.
از اساتید یاوری پیدا نمیشه؟

mahdidabaghi
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 01:46 صبح
دوستان میشه یه نفر محبت کنه سمپل پست 9 رو دانلود کنه و بگه که در قسمت دیزاین کریستال 2تا فیلد هست یا یکی؟اخه زمان اجرا مثل عکسهایی که تو پست 12 گذاشتم نشون میده
سپاس فراوان

rsheytoonak
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 18:01 عصر
سلام این برنامه addressImage.rar‏ (http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=103231&d=1366720223) بار اول که دکمه set رو میزنی درست کار میکنه ولی بار دوم که دکمه رو میزنی این پیغام رو میده دوستان کسی میتونه مشکلش رو حل کنه؟130748

rsheytoonak
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394, 11:59 صبح
کسی نیست راهنمایی کنه؟