PDA

View Full Version : ایا اگر از Entity framwork استفاده کردیم نیاز به برنامه نویسی سه لایه است؟

negar.rafie
دوشنبه 02 اردیبهشت 1392, 20:49 عصر
سلام
من می خوام از Entity framwork در پروژم استفاده کنم
میدونید که اگر از ADO.net استفاده کنیم بهتر و استاندارد است که به صورت لایه ای برنامه نویسی کنیم
حالا ایا اگر از Entity framwork هم برای کار با دیتابیس استفاده کردیم باز هم باید به صورت لایه ای برنامه نویسی کنیم یا نیازی نیست؟

mo.esmp
سه شنبه 03 اردیبهشت 1392, 00:46 صبح
برنامه نویسی لایه ای مربوت به معماری نرم افزار میشه و ربتی به EF یا چیز دیگەای نداره. برنامه رو بسورت لایەای مینویسن تا بخش بندی، مدیریت، نگهداری و ... برنامه آسونتر بشه.

jmfnima
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 05:47 صبح
با سلام به همه دوستان عزیز
آیا آموزشی برای برنامه نویسی سه لایه دارین ؟

csvbcscp
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 06:18 صبح
سلام دوست عزیز
با توجه به اینکه Entity framwork فناوری جدیدیست و خیلی ها در کار کردن با اون و به ویژه با درست کار کردن با این فناوری جدید مشکل دارند
من بزودی کتابی رو برای کار کردن اصولی با Entity framwork در قالب یک مثال مینویسم
زمان انتشار اون به نظرات دوستان بستگی داره
الان می تونید از کتاب معمای شی گرا (http://veyq.ir/book/id/14004/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-#C) که توسط خانم بیات نوشته شده لذت ببرید

jmfnima
دوشنبه 24 تیر 1392, 00:09 صبح
اصلا هم کتاب خوبی نیست اولش خوب شروع کرده ولی چند صفحه ای که میری جلو کلی گویی شروع میشه

arefba
دوشنبه 24 تیر 1392, 01:50 صبح
توی یکی از کلاس های آقای کرامتی یکی از بچه ها این سوال رو پرسید
ایشون گفتند نه نیازی نیست
چون پس از این که اینتیتی رو ساختین خود به خود کلاس های رابط بانک اطلاعاتی و برنامه ساخته میشن

csvbcscp
سه شنبه 25 تیر 1392, 05:25 صبح
معماری سه لایه در EF هم میتونه مفید باشه و استفاده از اون تو دنیا مرسومه
یک لایه که دامنه برنام ما رو تشکیل میده(DomainLayer)، فقط شامل چند کلاس ساده است که هیچ اطلاعاتی درمورد EF و بانک اطلاعاتی نداره
لایه بعدی لایه داده(DataLayer) ماست که در اون یک رفرنس به اسمبلی EF داده میشه و کلاس Context ما که نمایانگر دیتابیس ما هست در اون تعریف میشه، سپس یک رفرنس هم به پروژه DomainLayer داده میشه و کلاس های اون به پراپرتی هایی از نوع DbSet نسبت داده میشه
لایه بعدی که لایه نمایش ماست میتونه یک Console Aplication یا Wpf و یا هر پروژه دیگه باشه که از دو کلاس بالا رفرنس می گیره و از اونها استفاده می کنه
موفق باشی

csvbcscp
سه شنبه 25 تیر 1392, 05:59 صبح
من در حال تهیه یک ایبوک هستم که مراحل انجام کار در اون با زبان ساده شرح داده شده
لطفا نظرات و خواسته هاتونو تو همین پست بیان کنید، تا انشا الله کتاب بهتری رو عرضه کنم
متشکرم